antidepresan...

Bu konuyu okuyanlar

Leaxible

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
herkese merhaba, psikolojik birtakım sorunlarım var. Antidepresan kullanacağım,fakat doktor veya psikologlarla uğraşmak istemiyorum.Reçete veya herhangi bir belge almadan gidip herhangi bir antidepresan alabiliyor muyum? reçetesiz satılan antidepresan hala varsa nereden alabileceğimi söylerseniz,daha önceden almış kullanmış olanlar nereden aldıklarını söylerlerse sevinirim.

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Antidepresan ilaçlarını hafif algılamamak gerek. Kesin doktor kontrolünde kullanılmalı (reçetesiz olanı bile, reçetesiz oluyor mu bilmiyorum). Bir kez bir nörolog Duxet yazmıştı. Eczaneden almıştım; fakat alışkanlık yapar diye içmemişitim.

Reaksiyon puanı
2,554
Eskiden bende de vardı hatta ben Facebookta gruba da katılmıştım baya fikir alışverişinde bulunduk orda çok fazla antidepresan kullanan gördüm sonuç olarak şunu söyleyebilirim ilaç gerçekten çözüm değil çünkü o ilaçlar uyuşturucu ile aynı etkiyi yapıyor ve zamanla beyni öldürüyor bütün kullanan kişiler sonrada nasıl bırakırım diye kara kara düşünüyor.Sana tavsiyem benim yaptıklarımı yap kişisel gelişim piskoloji üzerine araştırmalar yap youtube olur kitaplar olur ne varsa izle ve yavaş yavaş sorunların üstüne gitmeyi dene çünkü sen çözmedikten sonra o sorunları ne ilaçlar çözebilir ne de başkası sonuçta adım atacak kişi sensin.Asla antidepresanlar reçetesiz satılmazlar.Eğer biraz gevşemek istiyorum diyorsan kaynar suya 5-6 adet karabaş otu at 15-20dk demlenmesini bekle sonra da o şekilde iç rahatlatır çünkü tansiyon düşürür.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Eğer ağır travma geçirdi isen

Yada hayatını etkileyen durumun var ise

Anti depresan kullanman şart ama önce doktora gidip psikoterapi alman bu terapileri de ilaçla desteklemen gerekir

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Doktor vermeden recetesiz alamazsin önerilmesi,reklami da suç!

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
psikolojik sorunlarını tanılaman gerek. koskoca bir literatür bu. fizyolojik ve genetik rahatsızlıklar var, çevresel etkenlerden kaynaklanan geçici ruhsal bozukluklar var. manitası terketti diye depresyona giren insanla genetik yatkınlıktan şizofreni epizodu geçiren insan arasında büyük fark var mesela. hayatını olumsuz etkileyen ciddi bir şeyin varsa doktora git. doktorlar basit vakalar için ilacı basıp yollarlar ama doktor verse bile kullanma derim. daha ciddi bir durumun varsa ona göre profesyonel bir tedaviye başlıyorlar zaten.