Antibakteriyel etki araştırılması

Bu konuyu okuyanlar

Pyramus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhabalar, ben 12. sınıf Bilim ve Sanat Merkezi proje öğrencisiyim. Bu sene bitirme projesi yapmam gerek ancak bir noktada nasıl yapacağımı bilmediğim durumlar çıktı. Projemin konusu "Okaliptus uçucu yağının (ekstrakt da olabilir) E. Coli bakterisi üzerindeki etkisinin araştırılması" ancak bunu yapabilmem için laboratuvarda uygulanacak yöntemi vs. iyi bilmem gerekiyor. Bu konuda danışman hocam devreye girebilirdi ama onun da bilgisi dışında bir durum bu maalesef. Zar zor Tarım İl Müdürlüğünün laboratuvarını kullanmak için izin aldık ve orada çalışan birisi bize yardım edecek ama oradakilerin de kendi işleri var ve bu yüzden benim deneysel aşamaları öğrenip kendi başıma yapmam en azından yük olmayacak kadar bilmem gerekiyor. Araştırma yaptım ancak bu meslekle ilgilenen birisi kadar tabiki bilmiyorum. Sizden ricam laboratuvar bilgisi olan, bu projede okaliptusun e. Coli üzerindeki etkisini hangi yöntemlerle araştırabileceğimi bilen yol gösterebilecek birisi varsa bana ulaşması. Şu anda çok sıkışık bir durumdayım bir yandan okul ve sınavlar bir yandan bu proje ve yazacağım makale, rapor, araştırma yazısı vs. Umarım yardımcı olabilecek birileri vardır. Teşekkürler.