Haber Antartika Kıtasına Türkiye Cami Yapmalı mı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

OzkanK.

Profesör
Yazının tamamına göz ucu ile baktım.

7 Kişilik bir Türk bilim adamı oraya gidiyor ve orada diğer Semavi dinlerin ibadethanelerini görüyorlar.

King George Adası'nda iki tane de kilise var. Hem Katolik hem Ortodokslar için inşa edilen iki kilise de aslında sembolik olarak konumlandırıldı. Yapı olarak küçük bir yer işgal etseler de temsil ettikleri misyon çok büyük.

Gazetecide kendince oraya bir cami yapılacaksa İLK CAMİİ biz yapalım namımız yürüsün gibisinden yazmış.

1594076567824.png
NOT: Benim anlamadığım cami denince neden birden bazı kesimler hemen ayağa kalkıp tüğleri diken diken oluyorsa :D Cami dedilerse küçük çaplı bir şey Sembolik kasdedilmiş. Resimede en büyük camimizden birisi Kocatepe Camii konmuş. :D Gene sıradan bir ALGI haberi...
 

yolcu35

Doçent
Bence iyi olur. 10-15 kişinin namaz kılabileceği oda büyüklüğün de bir cami yakışır. Ezan sesi Antartika ya taşınmış olur. Destekliyorum fakat altından bi ali cengiz oyunu çıkmasın
 

Merchrior

Asistan
Amaç sadece ibadet ihtiyacının giderilmesi değil bence. Evet manevi değeri İslam Dünyası açısından çok yüksek olabilir, Ezan sesleri Dünya’nın en ücra köşelerinde de duyulmuş olucak. Lakin bunun asıl amacı bence dış politika. Türkiye’nin yaptırım gücü, dünyaya karşı izlediği politika sert bir şekilde gösterilmiş olur.
Haberi Alay konusu edicek kesimin olaya anlam yüklemeden sadece düz duvarlar inşaa edilecekmiş gibi baktığını düşünüyorum.
 

Fakehero

Doçent
Sembolikte bir cami elbet konulabilir. Diğer bilim adamları kendi dinlerine dair sembolik bir kilise koyuyor ve bu modern oluyor ve bilime karşı bir durum olmuyorsa elbette bizim bilim adamlarımızda sembolik bir cami koyabilir neden olmasın. Elin Avrupalısı yaparken tamam da biz yaparsak yasak mı yani ? Değiştirin şu zihniyetleri artık. Yok oraya opera tiyatro binası koysak daha iyi olurdu muhalefete göre.
 

EFI Shell

Dekan
bu millet harbiden de helakı hak ediyor, millet acından ziyan içinde bunlar hala cami peşinde penguenlerle kılarsınız bırakın şu doğayı kendi haline artık bir yere de beton dökmeyin sevgi ve merhamet ekin ilim verin.
Evet, biraz haklısın. O kadar iş varken sembolik Camii yapmak anlamsız. Ayrıca cemaat var mı Antarktika'da?
 

_Zaur_

Profesör
Ailesine ekmek parası götüremiyor diye kendisini asan adamlar varken daha Cami yapma peşinde koşma komik değilmi. En az Yarım milyon parayı havaya savururlar. Zaten ne zaman Paranın tümünü harcayıp bir şey yapıldı ki.
Mesela 10 birim para desteği alırlarsa 2 birim parayla yaptırırlar onu
 

Fakehero

Doçent
Ailesine ekmek parası götüremiyor diye kendisini asan adamlar varken daha Cami yapma peşinde koşma komik değilmi. En az Yarım milyon parayı havaya savururlar. Zaten ne zaman Paranın tümünü harcayıp bir şey yapıldı ki.
Mesela 10 birim para desteği alırlarsa 2 birim parayla yaptırırlar onu
Zaur oraya koskoca bir cami yapılacak değil herhalde. Seni kırmak yada üslubumu bozacak şeyler demek istemem ama önce iğneyi kendine batırmalısın. Ülkendeki durum belliyken bu ülke hakkında eleştiri yapman pek güzel bir şey değil bence.
 

_Zaur_

Profesör
Ülkemizin durumu zaten belli. Zenginler daha zengin fakirler daha fakir.
Fakirlerimiz fakir olduğu için şükrediyorlar Elhamdilullah.

Ama sizin ülkeninde durumu belli işte. Yapsınlar ama parayı havaya savuranlar yaparsa bana göre olay bitmiştir.
 

Son mesajlar

Üst