Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
1514555337134.png

IHA

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır yeni yıl mesajı yayımladı.
Vali Münir Karaloğlu, 2017 yılının gerek Antalya, gerek ülke açısından önemli, verimli bir yıl olduğunu belirtti. Karaloğlu, "Bir yandan ülkemizin bir barış ve huzur adası olarak kalması için, bir yandan da 2023 hedeflerimize ulaşmak için çalıştık, mücadele verdik. Ülkemizi ve milletimizi bölmek isteyenlere fırsat vermedik. Her türlü tehdide ve saldırıya karşı etkin ve kararlı bir şekilde mücadele ettik, etmeye de devam ediyoruz, devam edeceğiz. 2017, şehrimiz Antalya içinse, bir toparlanma yılı oldu. 2016 yılında yaşadığımız ekonomik sıkıntıları elbirliğiyle çalışarak aştık. Şehir ekonomimizin taşıyıcı sektörü olan turizmde önemli çalışmalara imza attık. Bir yandan hedef pazar ve ürün çeşitliliğimizi, bir yandan da marka bilinirliğimizi artırırken, hedeflediğimiz 10 milyon ziyaretçi sayısını aşarak turizmde eski parlak günlerimize geri döndük. Turizmin yanı sıra, tarım sektöründe yaşanan pazar sorunlarını aştık, hedef pazarlarımızı artırdık, çeşitlendirdik. Ülke genelinde gerçekleşen istihdam seferberliğinde il olarak büyük bir başarı gösterdik. Batı Akdeniz Bölgemizde yaşanan doğal felaketin zararlarını telafi ederek çiftçimizi ayağa kaldırdık. Hükümetimizin destek ve teşvikleriyle, kamu kurumlarımızın katkısı ve yerel yönetimlerimizin gayretli çalışmalarıyla, çok sayıda eser ve hizmeti Antalyamıza kazandırdık, vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. 2018 yılına da yeni hedeflerle, yeni heyecanlarla giriyoruz. Daha güçlü, daha mutlu, daha umutlu giriyoruz. Hedefimiz, 2017’de hep birlikte elde ettiğimiz başarıları 2018’de daha ileriye, daha iyi noktalara taşımak. Yeni yılda da turizmden tarıma, sanayiden ticarete her alanda yeni eser ve hizmetler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Türel, sağlık, afiyet, huzur ve bereket dolu bir yıl diledi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yeni yıl mesajında, 2018’in Antalya için çok daha büyük başarıların yılı olacağına tüm kalbiyle inandığını belirtti. Türel, "Yapmış olduğumuz altyapı, bina inşaatı, eğitim, sosyal yardım, kültür, çevre, sağlık, spor projelerinin sayısını artık sayamıyoruz. 2013’te 55 milyon TL olan yatırım bütçemizi 2017’de 1 milyar TL’ye çıkardık, 2018’de ise kendi rekorumuzu tekrar kırarak, 1 milyar 847 milyon TL yatırım bütçesine ulaşmayı planladık. Bütün bu başarılar Antalya halkının desteğiyle ulaşılan ortak bir başarıdır. Antalya’nın geleceği için yapılan bu yatırımlara destek veren herkese, bütün kurum ve kuruluşlarımıza, yediden yetmişe bütün hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum" dedi.
Antalya olarak geçen aylarda birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini verdiklerini kaydeden Türel, "Cumhuriyet Bayramımızı birlikte kutladık. Kırcami, Kepez Santral, Şarampol, 3. etap tramvay projesi ve Mimarlar Odamızla birlikte belirlediğimiz Konyaaltı sahil projesi gibi projeleri birlik ve beraberlik içinde başlattık. Elbette ki projelerimizin sayısı, yatırımlarımızın büyüklüğü değil, çalışmalarımızın sevgili Antalya halkına refah, iş, aş, mutluluk ve gurur getirmesi önemlidir. Bu sebeple yaşlılarımıza bakım hizmetlerimizi, çocuklarımıza kreş hizmetlerimizi, gençlerimize eğitim, spor ve kültür hizmetlerimizi, kadınlarımıza danışmanlık, sağlık ve kurs hizmetlerimizi en iyi hale getirmek ve 19 ilçemize yaymak için gece gündüz çalışıyoruz. Bütün gayemiz hiç kimsenin kendisini yalnız hissetmemesi, büyük Antalya ailesinin bir ferdi olduğunu bilmenin huzur ve güvenini yaşamasıdır. 2018’de tamamlanacak çalışmalarımızla bu duyguyu güçlendireceğimiz olan inancım tamdır" diye konuştu.

Ünal: “Umarım yeni yılda bu zulümler yaşanmaz. Sevgi, barış ve hoşgörü ortamının hakim olduğu bir yıl geçiririz”
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, yeni yıl mesajında, 2018 yılının Türkiye, dünya ve insanlık için, barış ve hoşgörünün egemen olduğu, şiddetten ve çatışmalardan uzak bir yıl olması temennisinde bulundi. Rektör Ünal, yeni bir dönemin başlangıcı yeni yılın, geride bırakılan dönemin muhasebesi ve yeni hedeflerin belirlenmesi açısından önem arz ettiğini vurguladı.
Yeni bir yılın, yeni başlangıçları ve umutları da beraberinde getirdiğini söyleyen Rektör Ünal, “Dünyamızın dört bir yanında devam eden savaş, terör ve şiddetten tüm insanlık etkileniyor. Özellikle son yıllarda Müslüman kardeşlerimiz büyük zulme maruz kalıyor. Biz ülke olarak daima haklının ve mazlumun yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Umarım yeni yılda bu zulümler yaşanmaz. Sevgi, barış ve hoşgörü ortamının hakim olduğu bir yıl geçiririz" dedi.
Rektör Ünal, AÜ olarak gerek akademik ve idari kadrosuyla, gerekse öğrencileriyle yarınlara ümitle bakan, güzel, sağlam ve dinamik bir birliktelik oluşturduklarını söyleyerek, “Başarılarıyla gurur duyduğumuz bir yılı daha geride bırakmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. 2018 yılında da bu güzel birliktelik içerisinde nice başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bu vesileyle herkesin yeni yılını kutluyorum. 2018 yılının hepimiz için sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum" dedi.

Çetin: “2018 yeni umutlar ve yeni heyecanlarla giriyoruz”
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, yayınladığı yeni yıl mesajında 2018’in insanlığın barış içinde yaşadığı, sağlık, mutluluk, bolluk, bereket, kardeşlik, huzur içinde geleceğe umutla baktığı bir yıl olmasını diledi.
Çetin, “Yeni yılın, geleceğe dair umutların çoğaldığı, barışın tüm dünyada egemen olduğu, dostluk, kardeşlik, dayanışma duygularının güç kazandığı, iş dünyasının ve ekonominin başarılı olacağı bir yıl olmasını diliyorum. 2016 yılı Antalya ve ülkemiz açısından zor bir yıl olmuştu. 2017’yi teşviklerin ve atılan adımların da etkisi ile ekonomide toparlanma yılı olarak değerlendiriyoruz. 2018 ise, yeni umutlarla ve yeni heyecanlarla giriyoruz. Antalya açısından baktığımızda, turizmde Rusya pazarında yaşadığımız toparlanma, Avrupa pazarında erken rezervasyonlardaki yükseliş trendi, tarımda fiyatlardaki olumlu gelişmeler ve ana sektörlerdeki iyileşmenin tüm sektörlere olumlu yansıyacağına dair beklentilerimiz gelecek yıla dair umutlarımızı artırıyor. Bu duygularla, 2018’in, 2017’den daha iyi bir yıl olmasını, ekonomide, demokratikleşmede, dış politikada ve sosyal yaşamda yeni yeni başarıların yaşandığı bir yıl olmasını diliyorum.”

Uysal: “2018 hukukun üstünlüğünün ve demokrasinin hüküm sürdüğü bir yıl olsun"
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni yıl mesajında “Acısıyla, tatlısıyla bir yılı geride bıraktık. 2018 geldi çattı. Bu yıl turizmde, tarımda ve bütün sektörlerde; ülkemizde zenginlik dolu müreffeh bir yıl olsun. Hukukun üstünlüğünün ve demokrasinin hüküm sürdüğü bir yıl olsun. Ülkemizde, kentimizde ve dünyamızda barışın, sevginin ve saygının hüküm sürdüğü bir yıl olsun. Yeni yılınız kutlu olsun."

Çandır: “2018 tarımda seferberliğin başladığı, genel büyümeden tarımın daha fazla pay aldığı bir yıl olmalı”
Antalya Ticaret Borsası (ATB), Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yeni yıl mesajında, 2017’nin iş dünyasının direncini koruduğu bir yıl olduğunu belirtti. 2018’in üretim ve istihdamda atılım yılı olmasını dileyen Çandır, “2017 yılını günahıyla sevabıyla geride bıraktık. Yeni yıla yeni umutlarla giriyoruz. Mevcut potansiyelimizle daha fazla üretmek, ekonomimizi daha fazla büyütmek, ülke olarak zenginleşmek istiyoruz. Demokrasi ve barış ortamı vazgeçilmezimiz. Yapılacak düzenlemelerin toplumsal uzlaşı ile sağlandığı bir ülke en büyük arzumuz. 2018 tarımda seferberliğin başladığı, genel büyümeden tarımın daha fazla pay aldığı bir yıl olmalı. İş dünyasının geleceğe yönelik iyimser beklentileri, atılacak adımlarla daha da güçlenecektir. 2018 yılı toplumsal gerilimlerin azaldığı, ekonomiye odaklandığımız bir yıl olsun. Bu duygularla yeni yılın tüm insanlığa sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum."

Sözen: “Akılla, tutkuyla ve aşkla çalışıyoruz”
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Türkiye’miz iyi-kötü anıları, üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bıraktı. Milletimiz ve Manavgat’ımız için güzel gelişmelerin yaşanacağına inandığım 2018 yılını, siz değerli hemşerilerimle birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyorum. Ülke olarak zorlu süreçlerden geçiyor, ağır bedeller ödüyoruz. Sadece yaşadığımız ülkede değil, bütün dünyada terörün, kaosun, şiddetin, ayrımcılığın oluşturduğu ağır tablolara hep birlikte tanıklık ediyoruz. Ülkemiz zorlu bir dönemden geçse de, her gün gelen şehit haberlerimiz içlerimizi acıtsa da, ekonomik sıkıntılar yaşasak da, bu zor günlerin elbette geçeceğine ve ülkemizin aydınlığa ulaşacağına yürekten inanıyoruz. Bizler, işte böylesi bir dünyada; yaşamın, umudun, güzelliğin var olduğunu göstermek için daha fazla çalışıyoruz. Bizim bütün çabamız, halkımızın, çocuklarımızın, kadınlarımızın, büyüklerimizin yüzünü güldürmek, mutlu etmek içindir. Bu yüzden akılla, tutkuyla ve aşkla çalışıyoruz. Manavgat’ta ayrımsız, herkese eşit hizmet sunuyoruz. Kentimizi yenilemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz yaşanabilir bir dünyanın emekle, çalışmakla, azim ve kararlılıkla mümkün olduğuna inanıyoruz” dedi.

Antalya'da Yeni Yıl Mesajları