Anormal FPS Sorunu ?

Bu konuyu okuyanlar

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar merhaba öncelikle bu bildiğiniz gibi bir sorun değil(konuyu yanlış yere açtıysam pardon forum sakinleri hep bu konuya bakıyorlar)
(donanım)
amd radeon hd 7670m 1gb
i5 3210m işlemci
4 gb ram
arkadaşlar en son oyun oynadığım tarihte yani yaklaşık bir hafta önce csgo da en yüksek ayarlarda 1366x768 de 120 fps alıyordum sadece bu değil total war atilla da medium ayarlarda 30 fps alıyordum bilgisayarı şimdi açtığımda ise cs go da en düşük ayarlarda 1280x768(yanlış yazmış olabilirim) çözünürlikte ancak 30 fps alabiliyorum sadece bu da değil total war atilla açtım en düşük ayarda en düşük çözünürlükte(csgo nunkine yakın) sabit 2-3 fps alıyorum nedir bu ben anlamadım rezillik bu ne yardım bekliyorum...
Bilgisayarımda hiç değişiklik yapmadım...

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Selam, bende nedense lol de fps ile sorunla yaşıyorum normalde anti alias ve dikey senkronasyonu kapalı olmadığında 180 / 200 normalde bu kadar fps ye gerek yok ben kapatıp 60 a sabitleniyor otomatik 60 da oynadığımda halde ufak bi oyunda olay anında kasılmalar gerçekleşiyor ve cooler boost mevcut laptopda şöyle diyeceğim w10 creators güncellemesi geldiğinde oldu ondan şüpheleniyorum. Eğer w10 kullanıyorsan güncellemeleri beklemelisin. Yada 1603 versiyonu kurup keyfine bakabilirsin.

yunusemre6117

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam bilgisayarınız galiba laptop ve en az 4-5 senelik, eğer güncelleme vb. yapmadıysanız son zamanlarda, sorun şarj aletinden kaynaklı olabilir. Şarj aletleri gerekli enerjiyi sağlayamadıklarında laptoplarda çok büyük performans kaybı yaşanabilir(çok kez yaşadım). Ya da her hangi bir başka donanımsal sorun olabilir. Eğer oyun oynarken sıcaklık değerleri yükselmiyorsa ya işlemci frekansı(normal duruma göre), işlemci gerekli gücü alamıyordur bu da oyunlarınızda performans düşüşüne yol açabilir.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
muhtemelen yazılım kaynaklıdır, driver kontrolü ve tabiki windows 10 (1063) güncellemesi yapabilirsin. yine olmadı kapat aç :D

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
muhtemelen yazılım kaynaklıdır, driver kontrolü ve tabiki windows 10 (1063) güncellemesi yapabilirsin. yine olmadı kapat aç :D
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ilginiz için ne hikmetse bilgisayarı 5,6 kez kapatıp açtım düzeldi bu ne saçma iş ve bu arada sorun adaptörle ilgili değil bu arada hp desteğe ulaştım onlarda sizin söylediklerinizi söylediler teşekkür ederim sorun yaşayanlar arkadaşların tavsiyelerine uyabilir...