Annem ve babam hiçbirşeye izin vermiyor!

Bu konuyu okuyanlar

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Evet arkadaşlar ben 18 yaşındayım ancak annem babam beni nerdeyse 9 yaşında çocuk sayıyor.Artık delireceğim yahu.Bugünde aynen böyle bir olay oldu okulda 6 arkadaş anlaştık bugün dışarı çıkar maç yaparız diye.Eve geldim yemek yedim anneme söyledim olmaz dedi.Sonra başladı yok hastalıktan yeni kurtuldun yok nereye gitçeksiniz yok şu çocuğu kaçırmışlar vs vss.... gitti böyle.Bende dedim bak anne 18 yaşına geldim sencede artık yetmezmi dedim.Yok hayır olmaz ben bugün çarşıua giteceğim dedi.Gitti bende baktım arkadaşlar parkta oturmuşlar söhhbet ediyolar.Biri getirmiş çekirdek kola cips ne güzel eyleniyolar.Banada artık cinnet geldi perdeyi çekiştişrdim camı vurdum falan sonra yanlışlıkla ayağımı masaya vurdum morarttım.Bizim arkadaşlar kapıya geldi gel kaç falan anahtar yok diyorum ayakkabıyla kapat diyolar.Sonra neyse kapının önüne inbdim ama benim bired başımın belası komşum var.Griş katta oturuyor.Geldi sı*arım senin arkadaşlarına bilmemne falan kaçtı bizimkiler ben orada mal gibi kaldım yukarı çıktım.Sonra arkadaşlar yine bağırdı gel falan diye busefer camda dertleşmeye başladım onlarla.Konuşurken alt komşu yine çıktı bas bas bağırdı.Bende şimd içeri girdim arkadaşlarsa parkta keyif yapmaktalar!

OH BE SÖYLEDİM RAHATLADIM!KİMSEYE SÖYLEMİYORDUM EN SONUNDA BURAYA YAZDIM KURTULDUM!.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
aileni dikizlersen olcağı bu :D
şaka bi yanada benim akşam 10 da dışarı çıkmama izin vermiyolardı
alışırsın
(zar zor koparabildiğim izin 12)

tolgay007

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Fake bence bu adam,saçma saçma şeyler yazıyor hep :)

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Derslerine iyi çalış, şehir dışında bir üniversite kazan, rahatına bak :D

Reco07

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet daha 16 yaşındaydım bir yaz günü saat gecenin 2 leriydi arkadaşlarla anlaştık sabaha kadar oturma kararı almıştık :) Antalyanın yazları ne kadar serin olduğunu bilirsiniz. sokakta bir parkta otururken arkadaşın birini bababsı aradı ben gidiyorum dedi kaldık 4 kişi daha sonra bir arkadaş benim uykum geldi dedi saat sabahın 5 iydi eve gittiğimde bizimkiler uyuyordu :) kimin umrunda cocuğa bişey gelicek diye :D Aslan o aslan bişi olmaz ona :D

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Bak canım tavsiye vermeyi sevmem ama madem böyle bir sıkıntın var sana güzel bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Öncelikle biraz sakinleşip sağlıklı düşünmelisin. Belli ki sıkılmış bunalmışsın. Arkadaşların dışarda sen içerdesin diye bu kadar sıkıntı yapmana gerek yok. Ailen bu konuda ısrar ediyorsa bir bildikleri var diye düşünüyorum. Bunu böyle istiyorlarsa unutma bu senin iyiliğin içindir.

Tamam biraz baskıcı yanları seni üzebilir ama bu kadar kötü bir dünyada ailenin titiz davranması bence yerinde. Zaten tüm olumsuzluklar senin yaşlarında başlıyor. Hatta daha erken yaşlarda başladığı için bu durum aileleri biraz daha baskıcı hale getiriyor.

Çocuk değilsin ama ailen seni çocuk gibi görür. Ben 29 yaşındayım halen çocuk muamelesi görüyorum. Bazen çek git buralardan desemde yine onlarsız olmuyor. Neyse konu ben değilim :D

Bak dışardaki arkadaşlarını bugünlük boşver ve pencereden uzak dur. Hatta arkadaşlarına pencereden dil çıkar ve orta parmak işareti yap. :D Eğer anneni üzdüysen hemen git boynuna sarıl ve bir yetişkin gibi davran. Kalk len ne duruyorsun :D Git annene sarıl ve onu anladığını izlenimini ver. Ailenin yerinde sen olsan sende evladın için titrersin. Annene çay yapmasını söyle ve bugün evde kalacağını söyle. Annen rahatlayacaktır ve bundan sonraki dışarıya çıkma gibi sorunların belkide olmayacaktır.

Arkadaşların dışarda boş boş konuşuyorlarken sende bizimle takıl boş boş konuş :) Bizde senin arkadaşınız, niye bizi beğenmiyormusun :D

Aç güzelce bir müzik odanda bizimle takıl, istersen sinema izle. Odanda stres gebertmekte güzeldir. Yap birşeyler işte ama aileni üzme.

Bende bir dönem böyle sıkıntılar geçirmiştim hatta ben karakolluk bile olmuştum ailem yüzünden ama hepsi geçti... Bak bi keresinde babam üstüme çok geliyordu... Ne bu ya, neyse konu ben değilim :D

Anı yaşamanın keyfini çıkar ve anneni üzme. Ailene karşı tutumun hep iyi olmalı yoksa kaybeden sen olursun...

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Üniversite hayatına başlayınca alıştıklarından insan bu kez de karışsalar keşke diyor.
Krazky hatırlat bi ara okuycam yazdığını :D

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Bir gün hep doğru şeyler söylediklerini farkedeceksin :)

Turk_ST@Rs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bizimkilerde fazla pc başında oturdugumu duşundukleri için defol cık git gez diyorlar nasıl iş anlamadım :D

jack_extreme

Asistan
Reaksiyon puanı
5
- anne ben dışarı çıkıyorum
- kaç gibi gelirsin
- belli olmaz 3 güne kadar gelirim herhalde kapının arkasından anahtarı çekin siz :D

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
anan seni düşünüyomuş işte hasta olmanı istemiyo başına kötü bişy gelmesini istemiyo ayrıca burası istanbul artık insanlar kapılarını bile kilitleseler endişe ile uyuyolar yatakta
insaların başına neler gemiyoki istanbulda
hadi anneni anladımda komşuya neoluyo :D
sesin kalınlaşmıştır artık şöylee höyyttt laann manyak karı diye bi çığırsaydın içeri girseydi hatun
:D:D
annenler seni düşündükleri için izin vermiyolardır sana gıcıklık oolsun diye değil

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Tamam burası istanbul herşey olabilir tamam anlarım endişelerinide beni çocuk görmelerine katlanamıyorum.He birde bu tolgay007 midir nedir saçma sapan şeyler yazma ben buraya hiçizaman gerçek olmayan şeyler yazmam.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Bana yaptıklarını anlatsam,benim yerimde kim olsa intihar eder.

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Daha öncede yazmışlar, şehir dışı üniversite kazan bak keyfine.
Misal cuma gününe kadar hastaydım, cuma cumartesi pazar uçuşu sonrası kafam daha yeni yerine geliyor, biraz sonra da maça gidicem.
Ailemden ayrılacağım diye en başta çok üzülmüştüm ama çok rahat oluyor.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Sen ne kadar yaş olarak büyüsende annen baban için çocuk olarak kalıcaksın, hem yaşında daha çok genç , her sorumlu aile gibi seninde annen baban geç saatlerde dışarda olmanı , gereksiz kişilerle takılmanı , zamanını boşa geçirmeni istemiyorlar. Herkes doktor avukat vb. ( varsayılan değerli meslekler) olmayacak ama en azından ailen kişilik olarak tutarlı ve düzgün biri olmanı isterler , böyle olman kendi hayatına da yansır. Bu yazılanlar sıkıcı herkesin söylediği şeyler ama doğru olanlarda böyle. Tabi bu zamanlarda olanların anlamını biraz daha sonra anlıyacaksın ama en iyi anlıycağın zaman çocuğun olunca olucak. Sıkılmaya devam.:thumbup: Çok şey kaybetmiyosun

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Saolun dediklerinizi yaptım biraz sonra dışarı çıkıyorum yehu! :)

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Silmeye çalıştım olmadı kafa güzeldi onu yazarken ama bu %100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 gerçektir!

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bırakın adam kafa dağıtsın .:) aynı problemlere sahibim .:D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
çözümü basit vur elini masaya dön annenehey hey hanım yaş olmuş 18 artık özgürüm kafama göre takılırım de geç :D şaka bi yana sakın deneme dışarı çıkarsın ama içeri gireceğini sanmıyorum :D

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Yaşınızın değerini bilin. Özgürlük güzel bir duygu olmasına rağmen insan yeri geldiği zaman aile hayatını özlüyor. 18 yaşından beri özgür yaşadım. 20 li yaşların ortalarından sonra yalnız yaşadım ama gençlik anılarının yerini hiçbiri tutmuyor. Erkekler için askerlik dönüm noktasıdır. Artık anne baba eskisi kadar müdahale etmez.