Annem İçin Orta Segment Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
E4g derken GM 4G kastettiysen şuan radarımda olan bir telefon güncelleme potansiyeli ve F/P telefonu olması nedeniyle. M4 Aqua'yı çok beğendim. 8GB hafıza harici 1 tane bile eksisi olmayan bir telefon ama gel gelelim satan yer yok :) Hep teşhir ürünü kalmış yani açık kutu (umarım hatalı demedim).
HTC 10 benim elimdeki telefon. Memnunum ama htc'nin ufak versiyounları nasıl bilemedim açıkçası..
Sony Experia E4g diyorum evet M4 aqua'da güzel ben alacaktım parm yetmedi 4g aldım.4g Android'de güzel. :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Size şunları önerebilirim:
Lenovo K5 , Asus Zenfone Max , General Mobile 4g , General Mobile Gm5 Plus.

montacarlo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senin gibi çok araştırdım ve anneme Huawei P9 Lite gold rengini aldım. (Hatta memnun kalıp birde babama aldım.) Kamerası ve bataryası anneni oldukça tatmin edecektir. Eğer benim annem gibi arada face ve whatsapp kullanan birisiyse ekran süresi 6-7 saat arası gittiği için benim annem gibi 2-3 gün sarj etmeden telefonu kullanabilecektir. Ek olarak garantinin evden alıp eve bırakması durumu olduğu içinde bu markayı tercih ettim. Annem ve babamın herhangi bir arıza durumunda garanti servisleriyle uğraşmasını istemedim. Kesinlikle tavsiyemdir.

Bu arada eski telefonu M4 aqua olan birisi olarak kesinlikle uzak durmanı öneririm. Hem hafıza hemde kamera yönüyle berbat. Tavsiye ettiğim telefon 10 gömlek üstü.

Son düzenleme:

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Bir çok kişi tavsiye etmiş bende edeyim. M4 aqua. Telefonun tek sorunu hafızası ama uygulama yüklenmeyecekse o da sorun olmaz. Bir bayan için telefon aranıyor sa su geçirmezlik ön şart olmalı.
Not: Eşime Z5 aldım.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Ah dostlat ah.. bitmiş m4 aqua :D satan bir yer bulamadım. n11 gibi yerlerden almak istemiyorum çünkü havale yolu ile alıcam. vatan gibi media markt gibi yerlerin tamamında bitmiş. Kalanlarda açık ürün (teşhir ürün mü ne deniyor ondan :D )
Huawei P9 Lite'yede bir göz atıcamda arayüzü nasıl ? sağlam dayanıklımı telefon ? huawei markasına güvenim yok bir telefon üreticisi olarak :/ Gerçi HTC'yede yoktu ama gittim htc 10 aldm süper memnunum :D

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Ah dostlat ah.. bitmiş m4 aqua :D satan bir yer bulamadım. n11 gibi yerlerden almak istemiyorum çünkü havale yolu ile alıcam. vatan gibi media markt gibi yerlerin tamamında bitmiş. Kalanlarda açık ürün (teşhir ürün mü ne deniyor ondan :D )
Huawei P9 Lite'yede bir göz atıcamda arayüzü nasıl ? sağlam dayanıklımı telefon ? huawei markasına güvenim yok bir telefon üreticisi olarak :/ Gerçi HTC'yede yoktu ama gittim htc 10 aldm süper memnunum :D
Huawei'ye güvenin tam olsun bir çok firmadan daha güvenilirdirler o konuda :)

montacarlo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Keşke m4 ü deneme imkanın olsaydı. 1000 liraya aldığım telefonu 590 liraya gözden çıkardım. Bulsan bile alma. Telefon ateş gibi oluyordu. Oyun oynayan birisi olmadığım halde ki zaten istesem de hafızadan yükleyemezdim özellikle yazın iyice çekilmez olmuştu. 1 resim çekmem 4 saniyemi alıyordu. Resmi çekiyordum sağ üst köşede yuvarlak dönüp duruyor resmi işliyordu peş peşe resim çekmeyi unutmuştum. Acil çekmem gereken birşey olduğunda nasılsa kaçacak deyip telefonu cebimden bile çıkarmıyordum. Çok hafifte olsa batarya şişmeye başlamıştı ilerde sorun olacaktı. Tek memnun olduğum yanı bataryasıydı 5-5,5 saat ekran süresi alıyordum günü rahat tamamlıyordum ama p9 lite yi görünce onunda hikaye olduğunu gördüm. Geçen gün annem wifi ağırlıklı mobil veride sürekli açık 7 saat ekran süresi aldı. Babam ise mobil veri ağırlıklı 6 saat. İkisi de ekran parlaklığı yüzde 45 ve oyun oynanmadı. Çerçeve metal diğer renklerde arka kapağın plastik olduğu bariz hissediliyor ama gold renk alırsak arka kapakta metal hissiyatlı.

Annen için kesinlikle batarya önceliğin olmalı. Güncelleme falan onların bir işine yaramayacak. Eğer söylenildiği gibi ekim sonunda Lenovo p2 çıksaydı anneme bu modeli alacaktım fakat çıkmadığı ertelendiği için p9 lite aldım ve çok memnunuz. Isınma sıfır, kamerası hem ön hem arka çok kaliteli ve bataryası muhteşem.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Keşke m4 ü deneme imkanın olsaydı. 1000 liraya aldığım telefonu 590 liraya gözden çıkardım. Bulsan bile alma. Telefon ateş gibi oluyordu. Oyun oynayan birisi olmadığım halde ki zaten istesem de hafızadan yükleyemezdim özellikle yazın iyice çekilmez olmuştu. 1 resim çekmem 4 saniyemi alıyordu. Resmi çekiyordum sağ üst köşede yuvarlak dönüp duruyor resmi işliyordu peş peşe resim çekmeyi unutmuştum. Acil çekmem gereken birşey olduğunda nasılsa kaçacak deyip telefonu cebimden bile çıkarmıyordum. Çok hafifte olsa batarya şişmeye başlamıştı ilerde sorun olacaktı. Tek memnun olduğum yanı bataryasıydı 5-5,5 saat ekran süresi alıyordum günü rahat tamamlıyordum ama p9 lite yi görünce onunda hikaye olduğunu gördüm. Geçen gün annem wifi ağırlıklı mobil veride sürekli açık 7 saat ekran süresi aldı. Babam ise mobil veri ağırlıklı 6 saat. İkisi de ekran parlaklığı yüzde 45 ve oyun oynanmadı. Çerçeve metal diğer renklerde arka kapağın plastik olduğu bariz hissediliyor ama gold renk alırsak arka kapakta metal hissiyatlı.

Annen için kesinlikle batarya önceliğin olmalı. Güncelleme falan onların bir işine yaramayacak. Eğer söylenildiği gibi ekim sonunda Lenovo p2 çıksaydı anneme bu modeli alacaktım fakat çıkmadığı ertelendiği için p9 lite aldım ve çok memnunuz. Isınma sıfır, kamerası hem ön hem arka çok kaliteli ve bataryası muhteşem.

Evet telefona baktım 1300TL :) iPhone 5S'te aynı fiyat. iPhone almayıp P9 Lite alır mıyım bilmiyorum. Ben telefonu 800 900 falan sandım bir anlık.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Bir erkek olarak İphone 5 artık eskidi derim ama annen markasına bakar ve gerisi ile ilgilenmez.

hi-guys

Asistan
Reaksiyon puanı
74
iPhone 5S güzel telefon . iOS kullanma açısından kolay hemen alışır. Kamerası da güzel.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ben geçenlerde anneme lenovo vibe p1m aldım tavsiye ederim.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Konu Kilit . iphone 5s siparişi verdim. Diğer telefonların servisinden / kronik sıkıntılarından / dertlerinden yakınan tonla insan gördüğüm için kafam rahat olsun dedim ve iphone siparişi verdim. Bir anne için (en azndan teknolojiye uzak olan) en ideal telefon gene dönüp dolaşıp iPhone :) Bayanların geneli için bu geçerli sanırım. Şahsen ben iPhone almam kendim için ama sıkıntısı az olan servis hizmeti iyi olan ve sağlam kolay kullanımlı bir telefon için en ideali gene malesef iPhone

Herkese teşekkür ederim

ulviplay1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu Kilit . iphone 5s siparişi verdim. Diğer telefonların servisinden / kronik sıkıntılarından / dertlerinden yakınan tonla insan gördüğüm için kafam rahat olsun dedim ve iphone siparişi verdim. Bir anne için (en azndan teknolojiye uzak olan) en ideal telefon gene dönüp dolaşıp iPhone :) Bayanların geneli için bu geçerli sanırım. Şahsen ben iPhone almam kendim için ama sıkıntısı az olan servis hizmeti iyi olan ve sağlam kolay kullanımlı bir telefon için en ideali gene malesef iPhone

Herkese teşekkür ederim
İphone kaç

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
iPhone 5s siparişi verdim mesajı attıgım sırada :)

greedy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony den şaşma derim.
al Sony Xperia XA fiyatı da senin bütçene uygun. ben daha şikayet eden görmedim.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Teşekkürlerr. Dediğim gibi telefon aşırı kullanıma maruz kalmayacak yada tonla şey yüklenmeeycek :) Dolayısı ile iPhone'un politikası işlemez bu tip bir kullanıcıya.
XA 'nın derdi bataryası 3.5 saat ekran süresi rezalet ötesi denecek bir performans. He diceksin sürekli ekran açık mı kalacak? Hayır ama 3.5 saat ekran süreside genele vurunca düşük batarya performansı demek. Çünkü mediatek kullanıyor. Dolayısı ile enerji sömürüyor. INTEL ile AMD karşılaştırması gibidir SD ile MT karşılaştırması :) MT içerek telefonların hepsini kafamda elemiştim. Yoksa XA 'da güzel M5 'de güzel..

Yunus Emre MARŞ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
GM 5 al rahatına bak o kronik sorunu 1. parti telefonlarda oldu sadece bu fiyata budan iyisi şamda kayısı

Ahmet Yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hafıza sıkıntı olmayacaksa M4 aquayı düsunebilirsin ama Adb driver yukleyerek hafizayi artirabilirsin

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Konu kilit arkadaşlar sipariş verdim iPhone 5s. Yinede teşekkürler yorumlar için :)

emrepoyraz53

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Samsung j7 önerene saygı duyarım ama o fiyata performansı en düşük cihaz bana göre bunu da j7ye sahip arkadaşımın telefonuyla ilgili gözlemlerime dayanarak söylüyorum ayrıca şu an kullandığım 3 yıllık htc one m7den kötü bir cihaz çoğu yönüyle ve farkındayım fanboy yazısı gibi oldu ancak 2016 serisi çıkmışken eskisinin yüzüne bakılacak bir seri değil ilk seri.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Samsung j7 önerene saygı duyarım ama o fiyata performansı en düşük cihaz bana göre bunu da j7ye sahip arkadaşımın telefonuyla ilgili gözlemlerime dayanarak söylüyorum ayrıca şu an kullandığım 3 yıllık htc one m7den kötü bir cihaz çoğu yönüyle ve farkındayım fanboy yazısı gibi oldu ancak 2016 serisi çıkmışken eskisinin yüzüne bakılacak bir seri değil ilk seri.
Doğru söylüyorsun.Samsungun üst seviye telefonları ne kadar güzelse alt seviyelerde o kadar kötü.Özellikle 2015 serileri iyi değildi.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
en yeni çıkan samsung ürününün ömrü dahi 2 yıl. samsung almam almayı da önermem açıkçası. para için doğmuşlar. hizmet ve kalite için değil :)