Anne terliği silah sayıldı!

Bu konuyu okuyanlar

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Annenin oğluna fırlattığı terlik 'silah' sayıldı
Denizli Honaz'da 62 yaşındaki Şenay Güzel'in tartıştığı oğlu 38 yaşındaki Hasan Güzel'e ayağından çıkarıp fırlattığı naylon terlik, 'silah' sayıldı.

64295.jpg

Olay, geçen 13 Mayıs'ta, Honaz'ın Haydar Mahallesi'nde meydana geldi. İki katlı evde altlı- üstlü oturan Şenay Güzel ile oğlu Hasan Güzel arasında ailevi nedenle tartışma çıktı. Hasan Güzel, üst katta oturan annesi Şenay Güzel'in evine giderek kapı önünde bağırmaya başladı. Anne Şenay Güzel, tartışma sırasında, evin içinde giydiği naylon terliği ayağından çıkartarak kapıda kendisine hakaret ettiğini ileri sürdüğü oğlu Hasan Güzel'e fırlattı. Annenin attığı terlik Hasan Güzel'e isabet etmedi. Ancak Hasan Güzel, Honaz Polis Merkezi'ne giderek annesinden şikayetçi oldu. Anne Güzel, polis merkezine giderek ifade verdi.

TERLİK SİLAH SAYILDI
Olayı soruşturan Cumhuriyet savcısı, anne Şenay Güzel'in attığı terliği 'silah' sayıp, hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 86'ncı maddesi uyarınca 'kasten basit yaralamaya teşebbüs' suçundan iddianame hazırladı. Savcı iddianamede, olay tarihinde taraflar arasında ailevi bir konuda çıkan tartışmada anne Güzel'in oğluna terlik fırlattığını, isabet ettiremediğini, eylemin teşebbüs aşamasında kaldığını, alınan savunmasında suçlamayı samimi olarak ikrar ettiğini belirtti. Eyleminin tanık beyanı ile de doğrulandığını, şüphelinin isnat edilen suçu işlediğinin anlaşıldığını vurgulayan savcı, yargılanması yapılarak şüphelinin cezalandırılmasını istedi.

İddianame, Denizli 6'ıncı Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Şüpheli Şenay Güzel'in Aralık ayında 2- 5 yıl hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlanacağı belirtildi.

‘SİLAH OLDUĞUNU BİLSEM ATMAZDIM’
Oğluna attığı terliğin silah sayılmasına gülerek karşılayan Şenay Güzel, şöyle dedi:

"Kapıma benimle tartışmaya gelmişti. Hakaret edince ayağımdaki terliği fırlattım. Zaten isabet etmedi, evin içinde giydiğim naylon terlik bu, polise gitmiş şikayet etmiş. Ben de ifade verdim. Terliğin silah olduğunu bilseydim, atmazdım. Bu terlik isabet etse ne olacak sanki, yaralamaz, acıtmaz bile. Cezam neyse çekeceğim, terliği silah saymışlar, yapacak bir şey yok. Evladına kızınca terlik atmayan anne var mı ki? Terlikle evladına vurmayan anne bile yoktur."

‘TERLİK ATAN ANNE 2 KERE DÜŞÜNSÜN’
Şenay Güzel'in avukatı Hasan Ozan Orpak ise müvekkilinin attığı ancak isabet etmeyen, zarar vermeyen terlikten dolayı 2 ila 5 yıl hapis cezası istemiyle yargılanacağını söyledi. Avukat Orpak, şöyle dedi:

"Burada TCK'nın 'silah' tanımı çok önemli, sıkıntı bu, müvekkilime izah edemedim. Türk toplumunda terlik annelerin vazgeçilmez bir unsurudur. TCK'nın 86'ncı maddesine göre cezanın istendiği iddianame, 'silah' tanımında ise TCK'nın 6 maddesi esas alınmış. Burada 'silah' tanımı yapılırken, 'saldırı ve savunma amacı yapılmış olmasa bile fiilen saldırı ve savunmada kullanılmaya elverişli diğer şeyler' diyerek, birçok nesneyi birçok cismi silah olarak tanımlayabiliyor. Terlik de bunlardan bir tanesi. Çeşitli terlikler var. Bunun da ayrımının yapılması gerekiyor. Genel olarak sadece bir terlik diye bu şekilde bir iddianame düzenlenmesini hukuk açısından değerlendireceğiz. Açılan bir dava olduğu için fazla yorum yapmam yanlış olur. Ama yargılamanın sonucunu biz de merakla bekliyoruz. Bundan sonra anneler de terlik atarken düşünsünler. Her terlik atan anne yargılanacak mı, onun önüne açar mı bilemiyoruz. Şikayet olursa tabii ki terlik atan anneler 2-5 yıl arasında hapisle yargılanabilir." (DHA)

Kaynak:evrensel.net

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Aga iyice saykomanyak bi ülke olduk. Terlik silahla bundan sonra ruhsatla satsınlar. Avmlere, havalimanlarına filan terlikle girilmesin. Bu kararı veren savcıyı tebrik etmek lazım.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Polisi ezen adam serbest geziyor terlik atan kadıncağızın başına gelene bak adalet sadece bir bayan ismi bu ülkede.

barney

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Hahah çok güldük ya [emoji4][emoji4][emoji1]

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Polisi ezen adam serbest geziyor terlik atan kadıncağızın başına gelene bak adalet sadece bir bayan ismi bu ülkede.
Paralelcilerden önce paralelcilerden sonra olacak gibi. Paralel savcılar gitti gideli kolay kolay salmıyorlar artık. Ama burası Türkiye sonuçta her şey beklenir :)

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Paralelcilerden önce paralelcilerden sonra olacak gibi. Paralel savcılar gitti gideli kolay kolay salmıyorlar artık. Ama burası Türkiye sonuçta her şey beklenir :)

Valla hocam ben kendimi bildim bileli bu olaylar oluyor neymiş ailesi şikayeti geri almış iyide arkadaş polisi eziyor bunun bir suçu olmalıydı sonuçta adam görevli orada devletin sorumluluğunda ama bizim ülke bu konularda berbat birton olay var bu şekilde güven duymuyorum ben şahsen.

Reaksiyon puanı
125
Terliyi silah olarak saymayı geçtim, annesini şikayet etmiş ''adam''. Onu napacaz

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Ne desem bilemedim. Olayı yargıya taşıyan çok hayırlı (!) evlatmış.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Şimdi ben birine çorap fırlatsam gitse şikayet etse kokudan rahatsız oldum duyularım etkilendi diye bunun karşılığıda varmı merak etmeye başladım varsa şaşırmam .

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Iddianame hazırlaması daha ilginç.Evladın da önceden gıcığı falan varmış herhal.

cioali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu ne saçmalık. Benim annemde kullanmıştır terliğini üzerimde küçükken. haberin gerçeklik payının olduğunu düşünmüyorum.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Vallahi neresinden tutacağımı şaşırdım bu haberin. Anaya mı üzüleyim, evlada mı söveyim, yargıya mı tüküreyim.. En iyisi hepsini birden yapayım.. Kararı veren savcıları incelemeye alsınlar.. Yargıda hâlâ fetöcüler olabilir.. Milleti isyana teşvik etmek için her alanda pislik yapmaya devam ediyorlar..

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
daha kalın olan bir terlik olsa makineli olarak geçecek, idamı talep edilecekti...

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Edit haberin tamamını okudum ve annesinden şikayetçi mi olmuş. Öyle evlat olmaz olsun.

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Bu ülkenin "Mükemmel yargı sistemi" anca garibana işler. O nasıl evlatmış ya annesini gidip polise şikayet etmiş utanmadan :D

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
ülke de yargı garibana işliyor

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Bu nasıl bir yargı be yemin ediyorum kadıncağıza acıdım:(

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Hukukun işleyişini yıkmaya çalışan hakimler hep bu tür mantıksız kararlar verirler ve güven bozmaya çalışırlar. Ara sıra böyle şaçma karalar duyarız hep.
Seneler önce de İzmir'de bir hakim alkollü araç kullanmayı suç saymamıştı.

Hatta bana da tebliğ edilmeden bir kaç dava açılmış ( Veya hakim ile savcı oturmuşlar, demişler, kim uğraşacak şimdi, suçlu bulundu diyelim, gönderelim adresine ceza makbuzunu ) ve cezaları babam ödediği için de benim seneler sonra tesadüfen haberim olmuştu bu olaylardan. (Trafikten ötürü olabilirler)