Anlık Ekran Kararması Sorunu

Bybk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar, aşağıya bıraktığım linkten Asus Rog Strix cihaz aldım, bugün elime ulaştı.
Fakat sanırım bir problemle karşı karşıyayım ve çözümünü bulamadım. Cihazı açtığım zaman normal açılıyor, windows başlıyor ve ekran geliyor. Ekran geldikten birkaç saniye sonra kararıyor, birkaç saniye sonra kendine geliyor.
Bunu her açılışta bir kez yapıyor, sonra kapatıp açana kadar tekrarlamıyor.
Bu açılıştan hemen sonraki anlık ekran git-gelinin nedeni ne olabilir?
Ekran kartı sürücüsünü Asus’un sitesinden temiz kurumla yeniledim, windows güncelleştirmeleri de yapıldı fakat çare olmadı. Daha önce bu durumla karşılaşan veya sorunun çözümü bilen varsa yardım bekliyorum.
Teşekkürler.

gujuvala

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Aynı durum benim masaüstü bilgisayarımda da var.Görüntü gidiyor game mode yazıyor tekrar geliyor.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Hdmi , Vga kontrol ediniz onun dışında anlık kararma normal diye biliyorum.

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Aniden ayağa kalkınca bana da oluyor.
Burası yardımcı olabilir belki:

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Aniden ayağa kalkınca bana da oluyor.
Burası yardımcı olabilir belki:
Ben yazıcaktım vazgeçtim :D

Bybk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bahsettiğiniz çözümü denemiştim, bir fark yaratmadı. Bilgisayarı kurcalarken fark ettim, görüntü bağdaştırıcısı ayarlarına girdiğimde yalnızca Ekran 1 olarak Intel Uhd Graphics görünüyor. Burada Ekran 2 olarak Nvidia ekran kartının görünmesi gerekmez mi? Öyle bir seçenek çıkmıyor.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Bahsettiğiniz çözümü denemiştim, bir fark yaratmadı. Bilgisayarı kurcalarken fark ettim, görüntü bağdaştırıcısı ayarlarına girdiğimde yalnızca Ekran 1 olarak Intel Uhd Graphics görünüyor. Burada Ekran 2 olarak Nvidia ekran kartının görünmesi gerekmez mi? Öyle bir seçenek çıkmıyor.
Tabiki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aygıt yöneticisi ve dxdiag fotoğrafı atarmısınız?

Bybk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ekte gönderdim.
2F11E5CF-CCFD-4CD1-83AD-72DD73A1B0EC.jpeg
95CD2A91-5854-42F9-8722-5D6D012850BE.jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Nvidia denetim masasında da Gtx 1650’yi görebiliyorum

Son düzenleme:

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Çift görüntü birimi olan dizüstülerde öyle oluyor. Güç tüketimini azaltmak için yüke göre birimler arası geçiş yapabiliyor. Bu bazen takılmalara neden olabiliyor bazı modellerde.