[ANKET] Sizce yeni bir Windows sürümü çıkabilir mi?

Sizce yeni bir Windows sürümü çıkacak mı?

• Evet, çıkmalı.

Kullanılan: 21 53.8%
  • Hayır, sözlerinin arkasında dursunlar.

Kullanılan: 18 46.2%

• Kullanılan toplam oy
    39

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Merhaba arkadaşlar,
Bilindiği üzere 2015 yılında Windows 10 tanıtıldı ve şu anda en güncel Windows sürümü de bu sürüm. Windows 10 tanıtıldığında ise bu sürümün son Windows sürümü olacağı söylendi. Ancak bana bu mantıksız geliyor. Sürekli bir işletim sistemine yama ya da güncelleme eklemek o sistemi bence yavaşlatır ve hantallaştırır, ayrıca hatalara da sebep olabilir. Ayrıca Windows 10 genişletilmiş desteğinin 2025 yılında bitirileceği de net bir şekilde belirtilmiş. Microsoft'un en büyük gelir kaynaklarından biri olan Windows'u bitireceğini düşünmüyorum ben açıkçası.

windows10-laptop.png

Kesinlikle Windows'un yeni bir sürümü çıkacak bence.
Windows desteği biter ise alternatif işletim sistemlerine geçiş yapmak ve kullanmayı öğrenmek bir hayli uzun süreceğe benziyor.

1280px-Manjaro_logo_text.svg.png

(Manjaro, bir Linux tabanlı işletim sistemidir.)

Peki sizin fikirleriniz nedir? Ankette ve aşağıda belirtirseniz sevinirim.
(Katlanabilir cihazlar için tasarlanmış Windows 10X sürümünden bahsetmiyorum, tamamen yeni bir yapıdan, örneğin Windows 20 gibi yeni bir işletim sistemi.)

Son düzenleyen moderatör:

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Merhaba arkadaşlar,
Bilindiği üzere 2015 yılında Windows 10 tanıtıldı ve şu anda en güncel Windows sürümü de bu sürüm. Windows 10 tanıtıldığında ise bu sürümün son Windows sürümü olacağı söylendi. Ancak bana bu mantıksız geliyor. Sürekli bir işletim sistemine yama ya da güncelleme eklemek o sistemi bence yavaşlatır ve hantallaştırır, ayrıca hatalara da sebep olabilir. Ayrıca Windows 10 genişletilmiş desteğinin 2025 yılında bitirileceği de net bir şekilde belirtilmiş. Microsoft'un en büyük gelir kaynaklarından biri olan Windows'u bitireceğini düşünmüyorum ben açıkçası.
Ekli dosyayı görüntüle 121286
Kesinlikle Windows'un yeni bir sürümü çıkacak bence.
Windows desteği biter ise alternatif işletim sistemlerine geçiş yapmak ve kullanmayı öğrenmek bir hayli uzun süreceğe benziyor.
Ekli dosyayı görüntüle 121287

(Manjaro, bir Linux tabanlı işletim sistemidir.)

Peki sizin fikirleriniz nedir? Ankette ve aşağıda belirtirseniz sevinirim.
(Katlanabilir cihazlar için tasarlanmış Windows 10X sürümünden bahsetmiyorum, tamamen yeni bir yapıdan, örneğin Windows 20 gibi yeni bir işletim sistemi.)
Bence çıkmaz.Bunun üzerinden devam ederler.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Her güncelleme ayrı bir hatayla çıkıyor. Ve diğer güncellemeyle bunu kapatayım derken gene yanlış birşey yapıyorlar. Bence yeni bir sürüm çıkmalı.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
%99,9 çıkmayacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her güncelleme ayrı bir hatayla çıkıyor. Ve diğer güncellemeyle bunu kapatayım derken gene yanlış birşey yapıyorlar. Bence yeni bir sürüm çıkmalı.
Hayır, insanlar abartıyor, bende bir kere bile sorun çıkmadı

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Yeni bir sürüm çıkar ama adını yine Windows 10 koyarlar. Hani zamanında Win 98 SE vardı hatırlayanlar bilir. Onun gibi düşünelim ama SE olmadan.
Keşke Windows 98 FE'ye, SE'de olduğu gibi WMP 9 kurulsa. :(

MuhammeddAkif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Kesinlikle yeni bir windows işletim sistemi daha gelecektir. Ben windows 10'un son olacağını zannetmiyorum. Sadece windows'un onlara sağladığı maddi geliri göz ardı edemezler. Ayrıca 5 yıldır devam eden ve sürekli güncellenen bir işletim sistemi windows 10. Bazen güncelleme yaparken bile hatalarla karşılaşıyoruz. Hatta bazen dosyalarımız siliniyor. Kesinlikle yeni bir sürüm gelecektir.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Kesinlikle yeni bir windows işletim sistemi daha gelecektir. Ben windows 10'un son olacağını zannetmiyorum. Sadece windows'un onlara sağladığı maddi geliri göz ardı edemezler. Ayrıca 5 yıldır devam eden ve sürekli güncellenen bir işletim sistemi windows 10. Bazen güncelleme yaparken bile hatalarla karşılaşıyoruz. Hatta bazen dosyalarımız siliniyor. Kesinlikle yeni bir sürüm gelecektir.
Bana da gelir gibi geliyor, bunu zaman gösterecek.

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
Bence yeni bir sürüm çıkar.Zaten kullanıcılarda aynı sürümü kullanmaktan bıktıkları için yeni sürüm için istek gelecektir.Buda Microsoft'u yeni sürüm çıkarmak için tetikleyecektir.

Reaksiyon puanı
7,997
Sanmam çıkacağını. En kullanışlı ve performanslı sürüm Windows 10. Windows 7 gibi hantal , 8 gibi karmaşık değil.

Reaksiyon puanı
7,997
Windows 7 hantal değil, yeterli donanım olduğunda gayet de stabildi.
i7 3770 + GTX770'li sistemde gayette hantaldı. Dönemine göre çok iyi sistemim vardı onda bile aşırı ağır kalıyordu sistem. Windows 8 geçince rahatladı bilgisayar. O da aşırı karışık olduğu için 8.1 gelene kadar işkence çekmiştik.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
macos gibi hafif kararlı çalışacak işletim sistemi çıkarabileceklerse çıkarsınlar.Yapamazlarsa windows 10'u geliştirmeye devam etsinler.

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Çıkmaması Linux'un işine olduğu için çıkmamasını umuyorum.

UserMc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
çıksın ya her güncellemeyle bilgisayar yavaşlıyor ve en acil işlerde güncelleme yapmasından nefret ediyorum.

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,043
Hayır Çıkmayacak 10 dam Devam ama isterdim stabil ve hızlı brişey ve kullanıcı dostu olsun

UserMc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
daha kullanımı kolay, hızlı, görünüm açısından iyi birşey olsa daha güzel olurdu mesela ayarlardan aero glass özelliği eklenebilse efso olur