Ankara'da korkunç patlama

Bu konuyu okuyanlar

cacar

Profesör
Katılım
24 Mart 2006
Mesajlar
1,607
Reaksiyon puanı
13
Puanları
38
Ankara Ulus, Anafartalar Caddesi civarında bir patlama meydana geldi.

Sebebi henüz belirlenemeyen patlama sonucu yaralılar olduğu bildiriliyor. Bölgede teknik ekipler inceleme yapıyor. Ancak bu ilk incelemelerin sonunda patlamanın nedeni belli olacak.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre çok büyük bir patlama oldu. Olayda 3 ölü ve 20'nin üzerinde yaralının olduğu aktarıldı. Patlama otobüs duraklarına yakın bir yerde gerçekleştiği belirtildi.

Tanıklar korkunç bir manzara olduğunu söylediler. Polis kaynaklarından alınan ilk bilgilere göre 30'un üzerinde yaralı var. Ancak görgü tanıuklarından alınan bilgiler patlamanın olduğu bölgede çok sayıda ceset olduğu yönünde..

Bölgedeki hastanelere yaralı akını başladı. Yaralılar arasında elleri yüzleri parçalanmış halde olanlar var..

PATLAMANIN NEDENİ BOMBA OLABİLİR

Patlamaya bir intihar bombacısının neden olduğu da ihtimaller arasında olduğunu söyleniyor. İtfaiye kaynaklarından alınan ilk gelen bilgiler patlamanın bir doğalgaz patlaması olmadığı yönünde..

Ankara Valisi Kemal Önal, olayın ilk bilgilere göre kaza sonucu olduğunu ifade ederken, patlamaya bir motosikletten atılan bombanın neden olduğu da iddia edildi. Olay yerine bomba imha ekipleri de intikal etti.

BÖLGE KALABALIK BİR ÇARŞI ÖNÜ

Patlamanın olduğu bölgede Ankara'da Anafartalar Çarşısı'nın önünde meydana geldi. Bölge orta direğin alışveriş yaptığı oldukça kalabalık bir bölge. Bu nedenle patlamada yaralı ve ölülerin sayısının artması çok yüksek bir ihtimal..

Kaynak: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=86059
 

Son mesajlar

Üst