Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal görevden alındı

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Katılım
30 Tem 2009
Mesajlar
23,098
Reaksiyon puanı
1,099
Puanları
113
Yaş
37
Ankara Garı önünde meydana gelen 97 kişinin öldüğü bombalı saldırıyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı; İl Emniyet Müdürü, İstihbarat Şube Müdürü ve Güvenlik Şube Müdürünü görevden aldı. İl Emniyet Müdürlüğü'ne Ahmet H. Arıkan vekaleten atandı.

31861367.jpg


Ankara'daki bombalı saldırının ardından yürütülen soruşturma sonunda, Ankara İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal görevden alındı

Ankara Garı önünde meydana gelen 97 kişinin öldüğü terör saldırıyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı İl Emniyet Müdürü, İstihbarat Şube Müdürü ve Güvenlik Şube Müdürünü görevden aldı.

İçişleri Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: '10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı önünde meydana gelen menfur terör saldırısını bütün yönleriyle soruşturmakla görevlendirilen mülkiye ve polis başmüfettişlerinin teklifleri doğrultusunda soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi için Ankara İl Emniyet Müdürü, İstihbarat Şube Müdürü ve Güvenlik Şube Müdürü görevlerinden uzaklaştırılmıştır.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Hakan Arıkan vekâleten görevlendirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'

KAYNAK
 
Üst