Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın ayakkabısı sosyal medyada çok konuşuldu

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne İmamoğlu ne de Erdoğan.
Halk bu kadar kıtlıktayken bu kadar göstere göstere lüks takılan insanlar eleştirilir çok açık ve net.

Bakın muazzam bir arabaya binersiniz ama en nihayetinde malzeme kalitesiyle, motor kalitesiyle, servisiyle o araba bir şekilde parasını hak eder. Gücüyle falan filan ayrışır.

Milyon dolarlık bilgisayarı zevkine kullanırsınız ama en nihayetinde o bilgisayar o güce sahiptir.

En pahalı telefonu kullanırsınız (bu özel süsleme rezilliğine girişenlerden bahsetmiyorum. Z Fold 2, iphone 11 pro max gibi) yine anlarım. Bu ürünler bir amaca hizmet ediyor ve bunu sunuyor

ama Allah aşkına biri çıksın söylesin 50 bin dolarlık çanta 31 bin sterlin saat ne işe yarıyor da bu parayı hak ediyor?

Yatırım mı? Kuantum saati mi? Uzaylı derisi mi?
Vallahi hayret billahi hayret tallahi hayret.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Haşmetli İETT memurundan ötesi değildi. 2000'li yılların başında Üsküdar Emniyet Mahallesi'nde oturuyordu. Sonra n'olduysa gemicik filoları, Kısıklı'da villa diyerek artarak devam etti.

İmamoğlu'nun ailesinin kendi şirketi var.

Ekonomik kriz de varken, "itibardan tasarruf olmaz" diyeni, Çokomelli gibi bir vasıfsızı Maliye bakanı yapanı kim neden savunur ki?

Konu siyaset bölümünün konusu değil ama yanlış biliyorsun. Veya bilmeden konuşuyorsun. Siyasete girmeden azcık açıklayayım sana ( Aynı Korona bana bulaşmadıysa demek ki yok demen gibi. )

Erdoğan'dan bahsediyorsun ama zaten adam 1997 yılında İBB Başkanı oldu ondan önce geriye dönük 10-15 senelik siyasi kariyeri var parti geçmişi var. Üstüne Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan aileden çok zengin bir kadın. Aşiret diye biliyorum. Bu adamlar meydana çıktıkları gibi iktidar olmadı ya ayırca. 1990 lı yıllardan beridir iktidar olana kadar muhalefette veya sonrası için kanıtlasınlar çaldığını çırptığını diyorum öyle İFTİRA ATIP TAZMİNAT ÖDE ÖDE NEREYE KADAR ?

Ben bir insan parası varsa istediği arabayada biner saatide takar istediğinide giyer kafasındayım böyle parası varken yok gibi fakir edebiyatı yapmak bana daha kötü ve ikiyüzlülük geliyor... Yada bu mal varlığı üstünden siyaset yapmak.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Dost yüze düşman ayağa bakarmış bu arada :)

Birde sanki ben ayakkabıları
Skechers 'a benzettim. Onlarda 500-1000 TL arası oluyor

Bu arada gerçekten halkın arasına karışıp Knetix'ten aldıysa helal olsun ama bu adamı barındırmazlar CHP içinde bu gidişle.

Bize şöyle 250 bin TL lik saat takan başkanı överler.

Ekli dosyayı görüntüle 118639
Yalnız Ekrem İmamoğlu aileden zengin birisi ve sonradan görme değil. Maddi imkanı belediye başkanı olsun olmasın hep iyiydi.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yalnız Ekrem İmamoğlu aileden zengin birisi ve sonradan görme değil. Maddi imkanı belediye başkanı olsun olmasın hep iyiydi.

Ben kötü demedim ki :D Veya çaldı çırpttı belediyenin kaynaklarından aldı flanda demedim :)
Parası varsa istediğini giysin taksın. Ama başkasına laf edip pahalı şeyler giyiyorlar millet aç edebiyatı yapıp kendileri yapınca nedense ayıp oluyor benim sitemim ona.

300 bin TL o saate vereceğine 300 öğrenciye PC verse ne olurdu kendi cebinden ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ben kötü demedim ki :D Veya çaldı çırpttı belediyenin kaynaklarından aldı flanda demedim :)
Parası varsa istediğini giysin taksın. Ama başkasına laf edip pahalı şeyler giyiyorlar millet aç edebiyatı yapıp kendileri yapınca nedense ayıp oluyor benim sitemim ona.

300 bin TL o saate vereceğine 300 öğrenciye PC verse ne olurdu kendi cebinden ?
Laf edilen başkası zamanında yer sofrası edebiyatı yaptığı için olabilir belki bilemedim ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Laf edilen başkası zamanında yer sofrası edebiyatı yaptığı için olabilir belki bilemedim ?

Bunca yıldır takip ederim. Şuan ki hükümetin bir kere bile şunların oğlunun şu mal varlığı var karısı şunu almış kızı şunu takmış şunu giymiş. Veya şuradan ev almışlar çocukları şu işi yapıyormuş tarzı söylemini duydun mu ? Ben hiç duymadım.

Ucuz siyaset yapacam diye bazıları Mal varlığı üstünden gönderme yapıp aynı mallar onlardada oluyor. Ben buna karşıyım onu dile getirdimi AMA ONLAR AİLEDEN ZENGİN OLUYOR...

Halkttan biriyim deyip yer sofrasında yemek yedi ise ne var ? Sap ile samanı karıştırıyorsunuz bence...

Meyvuz0561

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Ulan bi bu adama güveniyorum umarım balon çıkmaz

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Bunca yıldır takip ederim. Şuan ki hükümetin bir kere bile şunların oğlunun şu mal varlığı var karısı şunu almış kızı şunu takmış şunu giymiş. Veya şuradan ev almışlar çocukları şu işi yapıyormuş tarzı söylemini duydun mu ? Ben hiç duymadım.

Ucuz siyaset yapacam diye bazıları Mal varlığı üstünden gönderme yapıp aynı mallar onlardada oluyor. Ben buna karşıyım onu dile getirdimi AMA ONLAR AİLEDEN ZENGİN OLUYOR...

Halkttan biriyim deyip yer sofrasında yemek yedi ise ne var ? Sap ile samanı karıştırıyorsunuz bence...
Bazen öyle bi savunuyorsun ki Cumhurbaşkanını diyorum ki "bu adam cumhurbaşkanının ya oğlu, torunu ya da bizzat kendisi."

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bazen öyle bi savunuyorsun ki Cumhurbaşkanını diyorum ki "bu adam cumhurbaşkanının ya oğlu, torunu ya da bizzat kendisi."

Mod olma yolunda Emin Adımlarla ilerliyorsun Galiba :p

Yazdıklarıma hayır şurada dedi yanlış biliyorsun veya yok söylediğin yanlış yalan deyip düzeltseniz keşke... Ama yok onlar yapınca hırsız arsız şerefsiz. Diğer taraf yapınca adamda var takıyor abii aileden zengin zaten. Şu hareketlerden ne zaman vaz geçeceksiniz ? Sözte ben taraflıyım siz ultra tarafsızsınız ya bu nasıl iş nasıl adalet ?

DeepLearning

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Yani serbestse ben nikos ve adios ayakkabılarının reklamını yapacağım. Daha mütevazılar.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Mod olma yolunda Emin Adımlarla ilerliyorsun Galiba :p

Yazdıklarıma hayır şurada dedi yanlış biliyorsun veya yok söylediğin yanlış yalan deyip düzeltseniz keşke... Ama yok onlar yapınca hırsız arsız şerefsiz. Diğer taraf yapınca adamda var takıyor abii aileden zengin zaten. Şu hareketlerden ne zaman vaz geçeceksiniz ? Sözte ben taraflıyım siz ultra tarafsızsınız ya bu nasıl iş nasıl adalet ?
Seninle benim ne farkım var? Sen fikir belirteceksin de ben mod olduğum zaman fikir belirtemeyecek miyim?

Diğer taraf, kendi tarafın. Siyasette değil konu ben de ona göre yazayım. Diğer taraf dediğin tarafta kendimi hiçbir zaman görmedim. Tıpkı seninle de aynı tarafta olmadığım gibi. Her insan gibi kendi doğrularım var ve onlara inanıyorum. Bir adet siyasi partinin liderini babamın oğluymuş gibi her şeyini savunmak, günahsız, yanlışsız görmek bana göre değil. Diğer taraf diye adlandırdığın kişilere karşı da kendi doğrularıma uygun olduğu için savundum seninle birlikte bazı konularda. Bunu en iyi bilenlerden birisin.

Şimdi gelmiş modlar siyasi olarak bize ters gibisinden, sanki herkes tek bir partiyi, tek bir görüşü destekliyormuş algısı yaratırcasına konuşuyorsun, bel altı vuruyorsun.

Reaksiyon puanı
221
Dost yüze düşman ayağa bakarmış bu arada :)

Birde sanki ben ayakkabıları
Skechers 'a benzettim. Onlarda 500-1000 TL arası oluyor

Bu arada gerçekten halkın arasına karışıp Knetix'ten aldıysa helal olsun ama bu adamı barındırmazlar CHP içinde bu gidişle.

Bize şöyle 250 bin TL lik saat takan başkanı överler.

Ekli dosyayı görüntüle 118639
Aynı değil ki saatler, ayrıca bakan albayrak tanesi 10 bin petek çifti 300 bin TL kundura giyiyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Seninle benim ne farkım var? Sen fikir belirteceksin de ben mod olduğum zaman fikir belirtemeyecek miyim?

Fikir belirtmene bir şey demiyorum İSTEDİĞİNİ BELİRTEBİLİRSİN.

AMA BENİM YAZDIKLARIMI ALINTILIYORSUN. Ve KENDİNİ ULTRA TARAFSIZ GÖRÜP beni TARAFLI OLMAKLA LAFTALIYORSUNUZ hedef gösteriyorsun benim sitemim buna...

Bu yazdıklarında baştan aşağı taraflı farkında değilsin. Ben daha ilk Cümlemde ne dedim ? İnsan parası varsa istediğini giyer takar istediği işi yapar BANANE... Yok oradan tekil örnekler gösterip 300 bin TL lik saat alınmamış gibi davrananlar gibi mi olmak gerekiyor sizin gözünüze girmek için ? Veya hiç saat yokmuş gibi mi davranmam lazım.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Fikir belirtmene bir şey demiyorum İSTEDİĞİNİ BELİRTEBİLİRSİN.

AMA BENİM YAZDIKLARIMI ALINTILIYORSUN. Ve KENDİNİ ULTRA TARAFSIZ GÖRÜP beni TARAFLI OLMAKLA LAFTALIYORSUNUZ hedef gösteriyorsun benim sitemim buna...

Bu yazdıklarında baştan aşağı taraflı farkında değilsin. Ben daha ilk Cümlemde ne dedim ? İnsan parası varsa istediğini giyer takar istediği işi yapar BANANE... Yok oradan tekil örnekler gösterip 300 bin TL lik saat alınmamış gibi davrananlar gibi mi olmak gerekiyor sizin gözünüze girmek için ? Veya hiç saat yokmuş gibi mi davranmam lazım.
Aynen öyle

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,036
Yok oradan tekil örnekler gösterip 300 bin TL lik saat alınmamış gibi davrananlar gibi mi olmak gerekiyor
Şu an konu İmamoğlu değil. Yavaş.

Türkiye genelinde İmamoğlu ve Yavaş seçime çıksa zaten net seçimi alacak kişi Yavaş. Çünkü diğer siyasetçiler gibi sonradan değişmedi. Demem o ki zaten burada kimse ille de İmamoğlu demiyor.

Burada Yavaş hakkında bir konu konuşuluyor. İnsanlar onun hakkında iyi dileklerini söylüyor. Oradan çıkıp bunların 300 milyonluk saati var. Bunlar şuna para yiyor demenin mantığı nedir?

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Ne ayakkabı meraklısı varmış yahu, bize ne Lazım adamın ayağına yada içine ne giydiğinin.

• Beğen
Reactions: bwr

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Şu an konu İmamoğlu değil. Yavaş.

Türkiye genelinde İmamoğlu ve Yavaş seçime çıksa zaten net seçimi alacak kişi Yavaş. Çünkü diğer siyasetçiler gibi sonradan değişmedi. Demem o ki zaten burada kimse ille de İmamoğlu demiyor.

Burada Yavaş hakkında bir konu konuşuluyor. İnsanlar onun hakkında iyi dileklerini söylüyor. Oradan çıkıp bunların 300 milyonluk saati var. Bunlar şuna para yiyor demenin mantığı nedir?

Mansur Yavaş 89 TL lik Ayakkabı giyiyor konusu neyse ne kadar boşsa yani benim gözümde saat konusuda benimyazdığımda o kadar boş sırf kıyas için yazdım. Neden belli isimler hakkında bir iki bir şey yazdımı hemen celalleniyorsunuz ?

Bir seçmen olarak Mansur Yavaş Ucuz ayakkabı giydi diye oyunu değiştirecek veya Ekrem başkan pahalı saat sattı diye ona vermeyecek insan var mı gerçekten ? Ben Mansur Yavaş'ı severim beğenirim ama kimi sevim sevmeyeceğimize bile karışıyorsunuz galiba ...

Hatta mod adayı gibi düşünmüyorsak tarafsız bile olamıyoz...

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,036
Bir seçmen olarak Mansur Yavaş Ucuz ayakkabı giydi diye oyunu değiştirecek veya Ekrem başkan pahalı saat sattı diye ona vermeyecek insan var mı gerçekten ? Ben Mansur Yavaş'ı severim beğenirim ama kimi sevim sevmeyeceğimize bile karışıyorsunuz galiba ...
Ben ne haddime fikirlerinize karışmak? Sırf ucuz ayakkabı giydi diye değil.
İmamoğlu hakkında seçim öncesinden beri iddialar ortaya atılıyordu. Bir nevi çamur atılıyordu. Basitlik meselesi vs. Sonra seçim oldu kazandı. Adam yapmam dediklerini yapmaya başladı. Zam yapmam dedi yaptı... Sürekli göze batmaya devam etti yani. Halkın gözünden düşmeye başladı. Ama Yavaş başladığı gibi devam ediyor. Neyse o.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ben ne haddime fikirlerinize karışmak? Sırf ucuz ayakkabı giydi diye değil.
İmamoğlu hakkında seçim öncesinden beri iddialar ortaya atılıyordu. Bir nevi çamur atılıyordu. Basitlik meselesi vs. Sonra seçim oldu kazandı. Adam yapmam dediklerini yapmaya başladı. Zam yapmam dedi yaptı... Sürekli göze batmaya devam etti yani. Halkın gözünden düşmeye başladı. Ama Yavaş başladığı gibi devam ediyor. Neyse o.

Tamam burada sorun olan ney ? Mansur Yavaş iyi birisi bende seviyorum diyorum zaten daha ne :D

Bana bugünlük bu kadar tartışma yetti, daha fazla devam edemeyeceğim sayın cumhurbaşkanım. Lütfen daha fazla laf sokmaya çalışmayın. İyi forumlar.

Aynen böyle tarafsız davranmaya devam edin siz :( !!! Sayın Cumhurbaşkanım diye dalga geçmeye devam edin Ultra tarafsız moderatörüm saygılar iyi geceler...

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Dost başa derler...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Seninle x,y veya z'nin yetki farkı var biladerim. İnsan oğlu iradesizdir, kincidir, beşer şaşar. Tarafsız bir yönetim olmalı ki A haber gibi olmasın veya Sözcü.

Taraf olursan forumunda senle aynı taraf olur. Karşı taraf yok olur. Burası bir teknoloji forumu ama cezalara, uzaklaştırmalara bakarsanız çoğu siyasetten türemiştir.

Taraf olursan senin yetkini alırlar yanlışında, beni uzaklaştırırlar.

Velhasıl kelam kurumsal şirketlerin tarafı olmaz, din'i olmaz, ırkı olmaz. Ne şanslıyız ki sdn kurumsal değil.

Shiftdelete hit delisi olduğu için siyaset, din dil ırk her türlü tartışmayla hit kazanır parayı cebe atar geçer. Bu yüzdendir ki ofiste x,y,z kişiler forumu alevlendirecek bam teli noktalarda başlık açar.

Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Dost başa derler...

Seninle x,y veya z'nin yetki farkı var biladerim. İnsan oğlu iradesizdir, kincidir, beşer şaşar. Tarafsız bir yönetim olmalı ki A haber gibi olmasın veya Sözcü.

Taraf olursan forumunda senle aynı taraf olur. Karşı taraf yok olur. Burası bir teknoloji forumu ama cezalara, uzaklaştırmalara bakarsanız çoğu siyasetten türemiştir.

Velhasıl kelam kurumsal şirketlerin tarafı olmaz, din'i olmaz, ırkı olmaz. Ne şanslıyız ki sdn kurumsal değil.

Shiftdelete hit delisi olduğu için siyaset, din dil ırk her türlü tartışmayla hit kazanır parayı cebe atar geçer. Bu yüzdendir ki ofiste x,y,z kişiler forumu alevlendirecek bam teli noktalarda başlık açar.
Yahu nerede taraf olmuşum allah aşkına. Birisi bi laf çıkarıyo taraflısın diye, gelen de tarafsız ol falan diyor. SDN tarafsız olabilir ama forumda herkes fikrini açılmış konu başlıklarında belirtmekte özgürdür. Öyle olmasa zaten bu konulara yazanlar şu an banlıydı. Benim orada kastettiğim şey, "Sen fikrini belirtiyorsun da ben mod olunca fikir belirtemiyor muyum?"du. Oradan aldınız moderatörler böyleye getirdiniz oradan alıp taraflıya getirdiniz.

Burada arkadaş diğer taraf deyip, kendini bir diğer tarafa atıyor. Sonrasında KENDİ DOĞRULARIMI uyguladığımdan bahsederken aşağıda, bir anda tarafsız olduğumu iddia ettiğimi söylemeye başlıyor. Ben nerede tarafsızım demişim. Belirttiğim şey kendi doğrularım ve bana göre yanlış olan şeyler.

Diğer taraf, kendi tarafın. Siyasette değil konu ben de ona göre yazayım. Diğer taraf dediğin tarafta kendimi hiçbir zaman görmedim. Tıpkı seninle de aynı tarafta olmadığım gibi. Her insan gibi kendi doğrularım var ve onlara inanıyorum. Bir adet siyasi partinin liderini babamın oğluymuş gibi her şeyini savunmak, günahsız, yanlışsız görmek bana göre değil. Diğer taraf diye adlandırdığın kişilere karşı da kendi doğrularıma uygun olduğu için savundum seninle birlikte bazı konularda. Bunu en iyi bilenlerden birisin.

Şimdi gelmiş modlar siyasi olarak bize ters gibisinden, sanki herkes tek bir partiyi, tek bir görüşü destekliyormuş algısı yaratırcasına konuşuyorsun, bel altı vuruyorsun.

Elbette hepimizin bir görüşü desteklediği bir ideoloji var. Ben size böyle bir konuda bana ters bir şey söylediniz diye uyarı puanı veriyorsam, birinize hakaret ediyorsam, kurallara aykırı bir şey yapıp da kayırılıyorsam o zaman tartışın benim taraflılığımı/tarafsızlığımı. Kendi görüşlerimizi de belirtemeyeceksek bu forumda niye duruyoruz? Sadece üyelerin kuralları uygulayıp/uygulamadığını kontrol etseydik bu işi foruma sevgimizden, kendimizce daha iyi bir yere getirme isteğimizden değil maaşlı çalışan olduğumuz için yapardık. Lütfen yapmayın biraz mantıklı konuşun.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Güzel güzel okuyorum ne zaman forumun trolü gelip bir şey yazınca ortalık karışmış. Konunun ne alakası var imamoğluyla anlamadım.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Dost başa derler...

Karıştırdığınız bir nokta var.
Bu forumda görev alan yöneticiler SDN'nin işçileri değil, forum ortamının düzeni için gelen, herhangi bir karşılık istemeden gönüllü emek veren insanlardır. Siz sanıyor musunuz içerik ekibinin tek işi forumda konu açmak?
Bu yorumunuz son derece kışkırtıcı, son derece hatalı ve onur kırıcı. Aşşağılayıcı ve iftira edici.