Anime izleme sitesi açacağım, yasal mı?

dukcha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Film izleme sitelerine çok pis ceza geldiğini biliyorum. Ama animelerin sinemayla alakası olmadığından soruyorum. Anime izleme sitesi açmak yasal mı?

Edit: Animeleri site üzerinden izlenmesini değil, sibnet tarzı sitelere yükleyip bağlantı oluşturmayı planlıyorum

Son düzenleme:

kutleloove

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geç oldu ama güç olmasın, başkaları yararlansın. Anime izleme siteleri de korsan içerik olarak değerlendirildiğinden elbette yasak. Malum olan TR'nin en büyük sitesinin boşu boşuna alan adı değiştirdiğini düşünmüyorum. Öte yandan animelerin elbette sinemayla alakası var. Movie filmleri normalde sinemalarda yayınlanıyor ama yılbaşında giren SAO veya geçen yıl giren Demon Slayer filmleri gibi istisnalar dışında Türkiye'de yayınlanması zor.

Fikret Çıbanboğan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Film izleme sitelerine çok pis ceza geldiğini biliyorum. Ama animelerin sinemayla alakası olmadığından soruyorum. Anime izleme sitesi açmak yasal mı?

Edit: Animeleri site üzerinden izlenmesini değil, sibnet tarzı sitelere yükleyip bağlantı oluşturmayı planlıyorum
Ne şekilde olursa olsun içeriği kendin barındırsan da barındırmasanda; hak sahibi kişilerin yazılı izni olmaksızın DAĞITMAK, KOPYALAMAK, İZLETTİRMEK (5846 FSEK md 75) göre yasal suçtur.

O yüzden öyle yada böyle hak sahibi yada temsilcisi/avukatı tarafından yapılacak bir şikayet ile suç fiili üzerinde dava açılabilir.