Ani FPS düşüşü

Bu konuyu okuyanlar

Eserkygsz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iyi forumlar dilerim. 6 aydır kullandığım acer nitro laptopum şu sıralar çoğu oyunda ani fps drop vermeye başladı. GTA5 olsun CSGO olsun LOL olsun 3-4 saniyeliğine fps değerim 5-7-9 a düşüyor ve bu olay çok sinirimi bozmaya başladı. Online oyun oynayamaz oldum. Bugün laptopu da sıfırladım ama sorun halen düzelmedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi akşamlar

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ekran kartı driverınız güncel mi ?
Bu aralar bende de sorun oluyordu driverı düşürdümde

sahinkara43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
throttle nedir bi araştır. Throttlestop uygulaması işe yarıyorsa throttlea giriyor demektir. Laptopu söküp fanın serpantinlerini temizlemen lazım. Laptoptan oyun oynanmaz.

Eserkygsz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı driverınız güncel mi ?
Bu aralar bende de sorun oluyordu driverı düşürdümde
ben pek anlamam da nereden bakıyoruz acaba?
throttle nedir bi araştır. Throttlestop uygulaması işe yarıyorsa throttlea giriyor demektir. Laptopu söküp fanın serpantinlerini temizlemen lazım. Laptoptan oyun oynanmaz.
parçalamak istemem dediğim gibi bilgisayar hakkında donanım olsun yazılım olsun pek bilgim yok ayrıca laptoptan oyun oynanmaz diye bir şey yok 1 aya kadar hiç sıkıntı olmadan oynuyordum şu sıralar sıkıntı çıkarmaya başladı

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
ben pek anlamam da nereden bakıyoruz acaba?
Masaüstü sağ tık Nvidia Denetim Masasına gir. Üst kısımdaki Yardım kısmında Sistem Bilgileri yazar oraya gir.
O kısımda sürücü sürümü karşısında yazan değeri yazarsanız eski mi yeni mi anlarız.
Yeni sürücü sürümü: 457.09
Ayrıca bu ekranda bulunan Sürücü türünü söylersen (standart veya dch) driver güncelleme veya düşürme konusunda daha çok yardımcı olabiliriz.
Ve ekran kartı modelin nedir ? gtx 1650, gtx 1650super gibi belirtirsen iyi olur

Driverlarla işin olmadığına göre sıcaklığıda kontrol etmen iyi olur. Sistem boştayken (bütün programlar kapalıyken) ve Sistem yük altındayken (oyun esnasında)

İkisinde de problem yoksa virüs olabilir.

Ayrıca laptopu Windows 10 özelliği olan sıfırlama (fabrika ayarlarına geri dönme) yaptıysan bazen işe yaramıyor. Bir temiz kurulum (format) kadar iyi değildir.

Eserkygsz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nvidia değil sanırım rx560x kullanıyorum işlemcim de ryzen 5 3550h

SEQUUU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Çalıştır'dan temp ve %temp% yazıp bütün çerezleri silip tekrar denerseniz belki bir yardımı dokunur.

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Arkadaşlar iyi forumlar dilerim. 6 aydır kullandığım acer nitro laptopum şu sıralar çoğu oyunda ani fps drop vermeye başladı. GTA5 olsun CSGO olsun LOL olsun 3-4 saniyeliğine fps değerim 5-7-9 a düşüyor ve bu olay çok sinirimi bozmaya başladı. Online oyun oynayamaz oldum. Bugün laptopu da sıfırladım ama sorun halen düzelmedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi akşamlar
Laptop kendi kendine pil tasarrufu vs açıyor olabilir mi acaba? Zamanında bende de aynı sorun olmuştu meğer laptop kendini tasarrufa alıyormuş :)