Ani Fps Düşüşü

Bu konuyu okuyanlar

F4LcoNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba,

Msi 970
16 gb ram
R9 280 3gb msi
Fx 8320
Ssd ye kurulu olan pubg de bir süre oyunu oynadıktan sonra afterburnerla bakıyorum islemci performansı yarıya düşüyor ısı 59-60 derece civarina gelince hemen 35 c çekiyor ve fps 13 15 civarlarına düşüyor macunu yeniledim yeni bir fan aldim ancak sorun devam ediyor sürücüler vs güncel araştırdım fps drop olayi bu 8320 lerde oluyormuş ama sıcaklık ilginç yani yeni macun suruldu yeni fan alındı stok fanida degil büyük sogutmalardan yardımcı olabilirseniz memnum olurum teşekkürler

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Hocam o soba baya kalitelidir ama sizin ki ısıdan kısmak için performans azaltıyo yanlış yapıyor :D
Şakayı geçelim ama onları satıp anakart, işlemci ve RAMi 1100'e satın hocam üstüne ekleyebiliyorsanız 1500 falan bütçe ekleyin sonra Ryzen 5 2600X, B450 çipsetli ve 4 RAM slotlu bir anakart (örn; B450-A) ve 8 GB RAM 3000 MHz DDR4 alın mis gibi yağ gibi oynarsınız oyunu.
Sonra bir RTX 2080 takarsın mis gibi akar oyunlar.

F4LcoNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam o soba baya kalitelidir ama sizin ki ısıdan kısmak için performans azaltıyo yanlış yapıyor :D
Şakayı geçelim ama onları satıp anakart, işlemci ve RAMi 1100'e satın hocam üstüne ekleyebiliyorsanız 1500 falan bütçe ekleyin sonra Ryzen 5 2600X, B450 çipsetli ve 4 RAM slotlu bir anakart (örn; B450-A) ve 8 GB RAM 3000 MHz DDR4 alın mis gibi yağ gibi oynarsınız oyunu.
Sonra bir RTX 2080 takarsın mis gibi akar oyunlar.

? sağol hocam öneri için ama zaten drop atmasa akıyor oyun bazen 100 üzerine çıkıyor fps yani o konuda sorun yok çok şükür ama iste drop olunca ?

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Ya hocam dinleyin beni alın şu Ryzen 5 2600X'i mis gibi oynarsınız. FX 8320'ün üstünde tüp yokken semaver koyup çay demliyorduk :D
Sana bu arada bir hamburger sırrı vereyim o işlemciyle yapabileceğin.
Alıyorsun köfteyi ısıtıyorsun işlemcinin üstünde. Ama unutma işlemciye stres testi yapılacak o an 90 derece garanti en az.
Köfte ısındığında hamburger ekmeklerini alıyorsun teker teker iki tarafıda ısıtıyorsun.
Domateside ısıt üstünde sonra bir yumurta kır.
Hepsini birleştir ve nefis bir AMDburger ye :)

F4LcoNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ya hocam dinleyin beni alın şu Ryzen 5 2600X'i mis gibi oynarsınız. FX 8320'ün üstünde tüp yokken semaver koyup çay demliyorduk :D
Sana bu arada bir hamburger sırrı vereyim o işlemciyle yapabileceğin.
Alıyorsun köfteyi ısıtıyorsun işlemcinin üstünde. Ama unutma işlemciye stres testi yapılacak o an 90 derece garanti en az.
Köfte ısındığında hamburger ekmeklerini alıyorsun teker teker iki tarafıda ısıtıyorsun.
Domateside ısıt üstünde sonra bir yumurta kır.
Hepsini birleştir ve nefis bir AMDburger ye :)
Sağol reis güzel tarif ? ama eldeki malzeme bu şimdilik sen diyorsunki olmaz bende diyorum ki "ya tutarsa?" ?

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Hocam GTX 1060 ve RX 580'e bile beslemesi için ucu ucuna OC'lanması gerekiyor 4.5 GHz veya 5'e fakat zorlarsan dersin oh oh güzel FPS alıyorum darboğaz yok dersin 3 dakika sonra bir bakarsın dışarıdaki soğuktan üşüyon insanlar işlemcin 100000000 derece olduğu için ısınmak için evine gelmiş
:D
Mangal yaparsınız işte en kötü :p
Ama cidden çabuk yanar bu işlemciler OC ile sıkıntısız kullanılabilir ama bence onun için soğutucu şart iyi bir tane :p
Yani o yüzden diyorum bütçen olduğunda dediğimi yap kafan rahat olsun.
Ama o drop işlemci dediğin gibi 65 dereceden sonra 35 olup FPS drop oluyorsa bir bak belki sınır vardır BİOS'ta falan işlemci 65 derece olduğunda hızı düşşün ve soğutsun kendini diye.

F4LcoNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam GTX 1060 ve RX 580'e bile beslemesi için ucu ucuna OC'lanması gerekiyor 4.5 GHz veya 5'e fakat zorlarsan dersin oh oh güzel FPS alıyorum darboğaz yok dersin 3 dakika sonra bir bakarsın dışarıdaki soğuktan üşüyon insanlar işlemcin 100000000 derece olduğu için ısınmak için evine gelmiş
:D
Mangal yaparsınız işte en kötü :p
Ama cidden çabuk yanar bu işlemciler OC ile sıkıntısız kullanılabilir ama bence onun için soğutucu şart iyi bir tane :p
Yani o yüzden diyorum bütçen olduğunda dediğimi yap kafan rahat olsun.
Ama o drop işlemci dediğin gibi 65 dereceden sonra 35 olup FPS drop oluyorsa bir bak belki sınır vardır BİOS'ta falan işlemci 65 derece olduğunda hızı düşşün ve soğutsun kendini diye.

Msi biosunda o ayar nerde olaki ? ? bu arada senin bir mangal yapasın varsa bir işlemcinin lafını yapmayalım ve şişleri saplayalim ?

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Konum at geleyim yanına bir stres testi açalım o işlemciye bekleme derdide yok ısınması için mis gibi 10 saniyede pişerler :D