Ani Fps dropları

turgut67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sistem özelliklerini resim olarak yükledim.Ayrıyeten ekran kartım Asus Rog Strix rx 570.Forza Horizon dan Minecrafta birçok oyunda ani fps düşüşü yaşıyorum.Fps sabitlesem de birşey değişmiyor.Ani takılmalar oluyor sürekli.İşlemci sıcaklıgı stabil ve zaten ilk aldıgımda da Minecraftta drop yiyordum.İyice canımı sıkmaya başladı.Birçok yerden araştırdım çözüm bulamadım.Bu konu hakkında yardımcı olablirseniz sevinirim.Teşekkürler
2020-06-13.png

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Arkaplanda İnterneti Yiyen Uygulama Varsa Kapatabilirsin.
Evde Kablosuz Kullanan Varsa O Cihazlardan kablosuzu kapatmayı dene belki internetten olabilir.
windows uptade güncellemelerini yap.
gelişmiş sistem ayarları performanstan en iyi performans için ayarla ama yazı tipi kenarlarını düzelti seçebilirsin animasyonları azaltır bu
gün içinde bilgisayar fazla kullanılıyorsa biraz soğutmayı dene veya yine internetten olabilir modemi günde 2 defa 5 dakka soğut yani kapat bunlarda olmassa en son bir game booster ile oyuna gir sanırım bunları yapınca düzelir gibi geliyor biraz uzun oldu ama :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde Bunuda Ekleyim Virüs Programını kapat

turgut67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkaplanda İnterneti Yiyen Uygulama Varsa Kapatabilirsin.
Evde Kablosuz Kullanan Varsa O Cihazlardan kablosuzu kapatmayı dene belki internetten olabilir.
windows uptade güncellemelerini yap.
gelişmiş sistem ayarları performanstan en iyi performans için ayarla ama yazı tipi kenarlarını düzelti seçebilirsin animasyonları azaltır bu
gün içinde bilgisayar fazla kullanılıyorsa biraz soğutmayı dene veya yine internetten olabilir modemi günde 2 defa 5 dakka soğut yani kapat bunlarda olmassa en son bir game booster ile oyuna gir sanırım bunları yapınca düzelir gibi geliyor biraz uzun oldu ama :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde Bunuda Ekleyim Virüs Programını kapat
Eski bir dizüstü bilgisayarım var onla bile minecraftta fps drop olmuyordu.Bu sistemde malesef oluyor.TEk kalıyorum ağda başka biri yok.Aşırı derecede oyun oynayan biri de değilim, pc yorgunda değil yani.Windows update de sürücülerde güncel.

turgut67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hayır kendi sitenizden driver yukliyeceksiniz.
nasıl yani anlamadım.Bilgisayarımı 2 hafta önce formatladım.Ekran kartı driverini kendi sitesinden indirdim.Şuan en son güncel sürüm de çalışıyor.Bu arada 2400g dahili grafik kartında da aynı fps drop vardı,minecraftta. 10 Fps ye düştüyor.Bu arada Gta 5 te ekran kartı %90 veya alt ve üst değerlerde stabil çalışmıyor.Bazen % 10 ları görüyor aktif oyun içi hareket halinde.