Soru ani elektrik kesintisinde bilgisayara zarar gelir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Baronbarlas

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
12
merhabalar
yaşadığım ilçe de bazen elektrik kesintileri oluyor anlık olarak kesiliyor kısa bir süre sonra geliyor.
oyuncu bilgisayarı kullandığım için coğunlukla sarjda kullanıyorum
bilgisayar sarjdayken elektrik kesilince bilgisayara zarar verir mi? bence vermez çünkü onun içinde birşey gelistirmislerdir diye düsündüm ama yine de icimi rahatlatmak icin sormak istedim. Belirli bir saati yok ne zaman kesilceğini bilmiyorum oyuncu pcsi olduğu icinde sarjda bakma durumundayım

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,623
merhabalar
yaşadığım ilçe de bazen elektrik kesintileri oluyor anlık olarak kesiliyor kısa bir süre sonra geliyor.
oyuncu bilgisayarı kullandığım için coğunlukla sarjda kullanıyorum
bilgisayar sarjdayken elektrik kesilince bilgisayara zarar verir mi? bence vermez çünkü onun içinde birşey gelistirmislerdir diye düsündüm ama yine de icimi rahatlatmak icin sormak istedim. Belirli bir saati yok ne zaman kesilceğini bilmiyorum oyuncu pcsi olduğu icinde sarjda bakma durumundayım
Sıkıntı olmaz

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Yani direkt olarak bir şey olmaz demek pek mantıklı değil. Sonuç olarak elektrik ile çalışan teknolojik bir alet. Bir şey olma ihtimali düşük olsa bile önlem olarak akım korumalı priz kullanabilirsin.

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
bir sıkıntı olmaz. laptop sonuçta. elektrik bağlantısı kesilse bile hemen kapanmıyor. bu açıdan sıkıntı olmaz.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Her ihtimale karşı akım koruyucusu kullanın.