Android'in Bin Yıllık Özelliği Widgets Resmen iOS 14'de

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
Bu arada şu an fark ettim bu App Library bildiğimiz bizim uygulama çekmecesiymiş.

20200622_212633.jpg
Mesaj otomatik birleştirildi:

Safaride tanıtılan özellikler firefoxda var diye biliyorum bene?

AHA GELİYOR
Hocam bu Apple Silicon Apple'ın yeni Mac işlemcileri mi oluyor ? Anlayamadım. Aydınlatın.

Bu arada şu an fark ettim bu App Library bildiğimiz bizim uygulama çekmecesiymiş.

Ekli dosyayı görüntüle 105591

Hocam bu Apple Silicon Apple'ın yeni Mac işlemcileri mi oluyor ? Anlayamadım. Aydınlatın.
Apple'ın A serisi direk işte. Apple işlemcilerini tanıtıyor muhtemel n bu da arm mimarisinde olacak.

Pİyasanın en iyi performans güç dengesini sağlayna işlemcilerini yaptıklarını iddia ediyorlar ki mobilde doğru bu.

Final Cut ve Logic X Apple siliconda native çalışıyormuş bu demekki yakında iPad'e de gelir ki Final cut devrim olur iPad'de

Adobe Creative cloud ve Office gelecek apple silicona

Şuan sanırım A12Z üzerinde çalışan bir mac bilgisayarı gösteriyorlar ben öyle anladım.

Şu armm işlemcili macin yaptığını benim 7700HQ işlemcim yapamıyor. İlla Nvidia GPU lazım. :D :D

Doğru anlamışım Mac A12Z üzerinde çalışıyor. Apple silicon genel bir söylem.

Rosetta 2 gelmiş. Power PC'den İntele geçişte kullanılan programın intelden arme geçişini sağlayan veriyonu

Kod çevirimi için geliştiricilere A12Z'li bir mac mini ya vereecekler ya da satacaklar orayı anlamadım. Üzerinde Macos Big sur çalışıyor betası- Xcode da gelecek içinde.

Acilen iPad Pro almam lazım. Dilencilik falan mı yapsam acaba

Son düzenleme:
Çok enteresan gerçekten. Ya aşırı olağanüstü pazarlıyorlar ya da müşterileri bu özelliklerin yeni olmadığının farkında olamayacak kadar sığ kullanıcılar.

Erenist2020

Profesör
Ekli dosyayı görüntüle 105581Ekli dosyayı görüntüle 105583

Yıllardır Android'de mevcut olan Widgets iOS 14'de. Sizce iOS gitgide Android'e mi benziyor, fikirlerinizi bekliyorum :)

Açılır pencere görünümünde oynatma özelliği de Picture in picture adıyla iOS 14'de.

Ekli dosyayı görüntüle 105584

Vee Android uygulama çekmecesi App Library olarak tanıtıldı.

Ekli dosyayı görüntüle 105592

One UI özelliği de Compackt Call adıyla iOS 14'de.

Ekli dosyayı görüntüle 105595

Desteklenen cihazlar da şu şekilde :

Ekli dosyayı görüntüle 105593

Tüm özelliklere buradan ulaşabilirsiniz.
İos 7 den beri Steve Jobsun iosu ios olmaktan çıktı.Kapalı akıcı çalışan ios androidleşiyor.Androide laf söyleyenleri ios 14 deki android özellikleri ile yüzleştirmek lazım.😁😁😁

TheTruthHurts

Profesör
İos 14 bence boş. 13s desek daha doğru. Şahsen en iyi özellikleri uygulamada video izleyebilme(ipaddeki özellikti sanırım) ve varsayılan tarayıcı/mail’i değiştirebilme özelliği.

Bu tanıtımdan en çok etkilendiğim şey Apple’ın inteli ve amd’yi bırakıp kendi işlemcilerini koyma kararı. Shadow of the tomb raider’ın a12z’de emülate edilmiş halde bile 1080p’de olduğunu,güzel grafiklere sahip olduğunu ve 30fps aldığını görünce heyecanlandım doğrusu...

Ata Ö.

Asistan
Neden anlamıyorsunuz şu kısmı? Apple’ın dün bile çıkardığı Widget’lar android’den kat kat iyi ve akıllı. Android’de ki hiçbir ile yaramıyor fotoğraf yapıştırmış sanki onu ben de yapardım. Apple’ın ki sabah takvime bakarken aynı yerde öğlene doğru haberleri gösteriyor akşam da gündem geliyor mesela.. Bunu kişileştirebiliyorsunuz. Unutmayın Tim Cook’da şuan 2040’ın teknolojisi var ama insanlara yedire yedire veriyor. Çok önceden sızıntı gelmişti arabalar ile ilgili ve şuan telefonla arabayı açabiliyorsunuz.

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
IOS 14 sadece abartı. IOS 14 ile IOS çağ mı atladı, IOS artık en kaliteli ve sağlam yazılım mı oldu? Hiç bir şey olmadı. Apple'ın işi zaten yaptığı şey abartıp en iyisi gibi lanse etmek. Android ve IOS birbirlerinden esinlensin tabii ki ama esinlenmek değil yaptıkları şey. Baya çalmak.

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
Neden anlamıyorsunuz şu kısmı? Apple’ın dün bile çıkardığı Widget’lar android’den kat kat iyi ve akıllı. Android’de ki hiçbir ile yaramıyor fotoğraf yapıştırmış sanki onu ben de yapardım. Apple’ın ki sabah takvime bakarken aynı yerde öğlene doğru haberleri gösteriyor akşam da gündem geliyor mesela.. Bunu kişileştirebiliyorsunuz. Unutmayın Tim Cook’da şuan 2040’ın teknolojisi var ama insanlara yedire yedire veriyor. Çok önceden sızıntı gelmişti arabalar ile ilgili ve şuan telefonla arabayı açabiliyorsunuz.
Bunları yapmak için sürüyle uygulama var zaten. Android'de kendine has widgetler yapabilirsin.
Ki daha bir çok arayüzün yeni sürümünü ve Android 11'i tam anlamıyla görmedik. Firmalar Apple'ın hamlesine karşı hamle yapacaktır o yüzden kat kat iyi kısmı daha sonra tartışılır.

Ayrıca konuya dikkat ederseniz zaten iOS ve Android arasındaki alışverişe de değinildi maksat bilgi vermek ve sohbet etmek savunmak değil :)

İOS HİÇBİR ZAMAN ANDRO YA %100 BENZEYEMEZ
Öyle bir şey söylemedim zaten.

Benim Note 4'de bile vardı o.
Note 10 reklamında görünce yeni bir özellik sanmıştım. Demek Apple bu yıl eskilere yönelmiş :)

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
Çalarak yapıyorlar ama en azından çok iyi yapıyorlar. Ama çok iyi yapmaları da yıllardır çaldıkları şeyleri size (Apple'ı çok seven fan-boylarına) inovasyon diye kitlediğini değiştirmez.

Ata Ö.

Asistan
Sen Yap? Madem O Kadar İddialısın İddiadroid Diye İşletim Sistemi Çıkar da Görelim.
Tabiki lafın gelişi olarak söylediğimi herkes anladı. Adamlar arabayı, telefonla açabilen bir özellik getirmiş. Ben de diyorum ki onu yapan zaten uygulamaları gruplayabilir ki zaten ilk sayfada kaydırınca vardı bayadır bu özellik. İlk sayfada var da ikinci sayfaya getiremeyecek mi? Benim tepki gösterdiğim nokta başlıktaki yazı. Yapaniliyor ama sadece dediğim gibi göstermiyor, uygulamıyor.

Çalarak yapıyorlar ama en azından çok iyi yapıyorlar. Ama çok iyi yapmaları da yıllardır çaldıkları şeyleri size (Apple'ı çok seven fan-boylarına) inovasyon diye kitlediğini değiştirmez.
Çentiği evet esinlenip yaptılar sonra başta Huawei ve Xiaomi olmak üzere çoğu marka çentik kullandı, Airpods tanıtıldı diğer üreticiler bi anda kablosuz kulaklığa yöneldi, Apple Watch tutunca diğer üreticiler de akıllı saate yöneldi , Memoji , Face ID gibi teknolojiler sevilince Android üreticileri de hemen yaptı. Ne tesadüf dimi aynı anda düşünmüşler. Apple’ın bunları erken yapması bence de diğer markalardan çaldığını değiştirmez.
Grupta sizden başka bir markadan bu kadar nefret eden birini görmedim. Milletin iPhone öneri postuna girip Apple kötüleyince hisseleri değer kaybediyor diye düşünüyorsunuz sanırım.

Son mesajlar