Android yeterli depolama alanı yok hatası

Bu konuyu okuyanlar

AresHades

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonumda yeteri kadar hafıza olmasına rağmen birsey yüklerken yeteri kadar hafıza yok hatası alıyorum lütfen yardım
FB_IMG_14591028940531230.jpg

bahridayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Android cihazlarda bu sorun yazılımsal bir sorun yedekle ve sıfırla işlemi yapman yeterli olur.

ardacemgs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yapman gerekenler fotoğraf ve videoları telefonunda tutmamak sürekli google fotoğraflara yedekleyerek silmek. Uygulama onbelleklerinide ara ara silebilirsin. Detaylı anlatım rehberi için BU yazıyı okuyabilirsin

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Uygulama verilerini temizlemeniz gerekiyor. Çünkü uygulama yükleyebilmeniz için toplam hafıza içinde kısıtlı bir alan bulunuyor. Her ne kadar çok fazla boş hafıza olsa da yüklediğiniz uygulamalar o alanı doldurmuştur. Ya da kullandığınız uygulamalar çok fazla veri indirerek uygulamanın haddinden büyük yer kaplamasına neden olmuştur.

Mesela Chrome 100MB diyelim. Ama siz sitelere girip çıktıkça uygulama onları da tutuyor. Toplam boyut 200MB oluyor.

Ama seçtiğiniz uygulamanın verilerini temizlediğini de uygulama da sıfırlanıyor. Uygulamayı ilk defa yüklemiş gibi temizleniyor. Mesela WhatsApp'ın verileri temizlerseniz herşey gider. Ona göre uygulama verisi temizlemelisiniz.

Ben bu yüzden genelde internet tarayıcısı ve haber uygulamalarının verilerini temizliyorum.