Android Yedekleme Uygulaması “Super Backup”

Bu konuyu okuyanlar

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Android cihazınızda kurmuş olduğunuz bir sürü uygulama var, sms alıp gönderiyorsunuz, kontak listeniz geniş ve ytelefonunuz bir şekilde sıfırlanınca veya en kötüsü kaybolunca bunlar ne olacak endişesi taşıyorsunuz.

Aslında Android uygulama mağazasında yüzlerce değişik yedekleme uygulaması var ve bir çoğu yedekleme işini başarı ile yapıyor ancak size tanıtmak istediğim bu uygulama ile endişesiz bir şekilde neredeyse tüm herşeyi yedekleyebiliyorsunuz. Uygulamanın isminde her ne kadar SMS & Contacts yazsada bu uygulama ile aşağıdaki bilgileri kolayca yedekleme yapabiliyorsunuz.

• Yüklenen uygulamalar
  • SMS ler
  • Telefon tehberi (Contacts)
  • Arama çağrı kayıtları
  • Takvim kayıtları
  • Tarayıcı sık kullanılanları (Bookmark)
unnamed2.jpg
unnamed.jpg

Uygulamanın hem ücretsiz hemde ücretli iki ayrı sürümü var. Ücretsiz olanda tek fark alt kısımda tahmin edeceğiniz gibi reklam bantı var. Bu çok sorun olmuyor, çünkü ücretsiz sürüm hiç bir eksiği olmadan çalışıyor.

Uygulama isterseniz bu yedekleme işlemini belirli zamanlarda otomatik yapmak üzere ayarlanabiliyor.

Eğer telefonunuz root edilmiş ise uygulamaları yedeklerken tüm verileri ile yedekleme yapabiliyor ve geri yükleme yaparken (restore) tüm hepsini veya seçilenleri otomatik hızlıca yükleyebiliyor.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Yedekleme yaptığınızda yedekleme dosyasını email olarak gönderip göndermeyeceğinizi de sormaktadır. Yani yedeklerinizi bir email adrese göndererek sağlama da alabilirsiniz. Aksi takdirde telefonunuz silinirse veya başına bir şey gelirse kendi üzerinde yapılan yedeklemenin de zarar görmesi mümkün. Ayrıca tavsiyem telefonunuzda SD bellek varsa yedeklemeyi SD belleğe yapılacak şekilde ayarlayın. Bu işlem Ayarlar menüsünden yapılmaktadır (Backup Path). Mümkünse ayrıca bilgisayarınıza yedekleme kılasörünü (SmsContactsBackup) kopyalayın.

4.jpg

Uygulamayı yüklemek için tıklayın

androiddunya

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Öncelikle emeğine sağlık lakin aklıma takılan bir konu var.

Güvenlik. Uygulama ne kadar güvenilir ?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Yedekleme işlemini nasıl yapıyor peki? Uygulamaları vs ayrı ayrı mı yoksa tek bir dosya şeklinde mi?

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Öncelikle emeğine sağlık lakin aklıma takılan bir konu var.

Güvenlik. Uygulama ne kadar güvenilir ?

Teşekkürler, şöyle uygulama linki mağazaya yönlendirilmiş mağaza uygulamaları genelde kontrolden geçer ki bu uygulamanın ücretli sürümü de mavcut.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Teşekkürler, şöyle uygulama linki mağazaya yönlendirilmiş mağaza uygulamaları genelde kontrolden geçer ki bu uygulamanın ücretli sürümü de mavcut.
Google playdaki kontrollere pek inanmayın, kontroller doğru yapılıyor olsa o kadar virüslü uygulama olay markette olmazdı. Bu uygulama virüslü drmiyorum yanlış anlaşılmasın, ama sonuçta veri yedekleniyor.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Root istemiyor mu bu? Uygulama verilerini nasıl yedekliyor acaba? Titanium da uygulama yedekliyor ama o root istiyordu.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Google playdaki kontrollere pek inanmayın, kontroller doğru yapılıyor olsa o kadar virüslü uygulama olay markette olmazdı. Bu uygulama virüslü drmiyorum yanlış anlaşılmasın, ama sonuçta veri yedekleniyor.
Ben twrp ile yedekleme öneriyorum ve istenirse o yedekleme dahili veya harici hafızadan yedeklenir tekrar yüklenebilir.
Not: Twrp ile alınan yedek sadece alındığı tarihi kapsar sonrasında gelen sms,uygulama verileri vb eklemeleri kapsamaz.

Son düzenleme:

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
O zaman root olmadan tam olarak işe yaramıyor yani?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Şöyle uygulama verileri var örn: asphalt 8 indiriyoruz 40 50 mb uygulamaya girince 800 mb küsür daha data indiriyor o veriler alınmıyor..
Anladım. Uygulamaların kendilerini de yedek alamıyorsun öyleyse. Çünkü uygulamaların kendisi sisteme kuruluyor. Uygulamanın market listesini yapıyor muhtemelen. Geri yükle diyince de marketten tek tek indiriyor sanırım.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Anladım. Uygulamaların kendilerini de yedek alamıyorsun öyleyse. Çünkü uygulamaların kendisi sisteme kuruluyor. Uygulamanın market listesini yapıyor muhtemelen. Geri yükle diyince de marketten tek tek indiriyor sanırım.
Root olmayan hiçbir cihazda hiçbir uygulama ile tam yedek alınmaz. Geri yükle deyince cihazda olsa bile uygulama boyutu ne ise onu marketten indirecek içerik hariç..

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Root olmayan hiçbir cihazda hiçbir uygulama ile tam yedek alınmaz. Geri yükle deyince cihazda olsa bile uygulama boyutu ne ise onu marketten indirecek içerik hariç..
Evet, işte bu detayı da konu da belirtmek gerekiyor. O yüzden soru cevap yaptım bu şekilde. Bilmeyenler sıkıntı çıkarmasınlar sonra. :)

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Evet, işte bu detayı da konu da belirtmek gerekiyor. O yüzden soru cevap yaptım bu şekilde. Bilmeyenler sıkıntı çıkarmasınlar sonra. :)
Var hocam

Eğer telefonunuz root edilmiş ise uygulamaları yedeklerken tüm verileri ile yedekleme yapabiliyor ve geri yükleme yaparken (restore) tüm hepsini veya seçilenleri otomatik hızlıca yükleyebiliyor