Android x86 sorunu

Bu konuyu okuyanlar

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Merhabalar telefonum bozulduğu için whatsapp bilgisayar kullanmak istiyorum ama qr kod istiyor bende bir emulatörle çok kassa da kodu almak istedim . Blue stacks insaller'a tıklamama rağmen açılmıyor daha önce kurmuştum açılmıştı ama çok kastığı için silmiştim ama şuanda açılmıyor birkaç daha emulator denedim sistemimden dolayı hiçbirinin menüsünü bile göremedim . Viratualbox'a Androitd x86 kurmaya karar verdim hirşeyi denedim ama android yazısından ileriye gidemedim birkaç tane sürüm ve farklı ayar denedim ama olmadı android x86'yı nasıl açabilirim yada blue stacks'i nasıl kurabilirim ?

işlemci: intel pentium E5200

depolama: 150 gb hdd 120 gb ssd

ekran kartı : intel g31-g33 çipset

ram: 4gb 800mhz

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,375
Memu emülatörünü kullanabilirsin. Ama qr kodu nasıl taramayı düşünüyorsun. Sonuçta telefonun kamerasına ihtiyacın var.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bilgisayarınızın emulatorleri akıcı biçimde açmasını beklemeyin :)
Belki bilgisayarınız desteklemiyordur, BlissOs'u denediniz mi?

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
BlissOs'u deneyin.
tamam deneyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Android x86 kurun (internetten bakabilirsiniz).
viratualbox'ta android yazısının ilerisine gitmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Memu emülatörünü kullanabilirsin. Ama qr kodu nasıl taramayı düşünüyorsun. Sonuçta telefonun kamerasına ihtiyacın var.
bilgisayarın kamerasıyla taratabilirim diye düşündüm . Memu emülatörü denedim açılmıyor

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,375
Bilgisayarda whatsapp webi açtığınızda çıkan qr kodu bilgisayar kamerasına nasıl taramayı düşünüyorsunuz ?

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Son düzenleme:

scelik5234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba konu eski ama sorun güncel aynı sorun bendede var. Bir tık ilerisi. Bütün yüklediğim androidx86 ve türevleri bende de çalışmıyor. Android yazısından sonra kapanıyor. Nedeni laptopumum bataryasının ölü oluşundan kaynaklanıyor. Low battery yazısı çıkıp kapanıyor kitkat4.4.te daha üst versionları yüklediğimde bu hata ekrana gelmefrn kapanmaya geçiyor. Bazı laptop modellerinde bataryasız çalışma özelliği var (packard Bell Dotma-Gateway misal) ama sahip olduğum compaq cq60-120 model bataryasız devre tamamlanmıyor. Yan sanayi bataryaların ömrünün 2 ay olduğunu biliyoruz bu çözüm değil. Kodla batarya devre dışı atılamaz mı? Teknik bilgisi olan var mı?