Android X86 Kaldırma

Bu konuyu okuyanlar

Bayhude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar.
problemim biraz windowsla alakalı sanırım. ama yine de sizlere danışmak istedim.
bilgisayarım i5 işlemcli 8 gb ram özelliklerine sahip.
window 10 kurulu bilgisayara pardus kurdum. ilk açılışta pardusun önyükleyicisi ile windows veya pardus seçeneği geliyordu. daha sonra usb üzerinde windows daki e sürücüsü üzerine android x86 kurdum. açılışta android önyükleyici çıkıyor ve sadece android ve windows seçenekleri var. pardus seçeneği çıkmıyor…
ayrıca androide her girişimde sıfırdan kurulum yapılmış gibi açılıyor ve önceki girişlerimde yaptığım işlemler kayboluyor… dolayısıyla ben android x86 kaldırmak istiyorum ama nasıl yapılacak bilmiyorum. android kurulumu dual bot olarak değil hali hazırda önemli verilerimin olduğu e sürücüsü üzerine kurdum. sürücü formattan başka bir çare varmı.

lütfen yardım

ZincaP

Asistan
Reaksiyon puanı
108
merhaba arkadaşlar.
problemim biraz windowsla alakalı sanırım. ama yine de sizlere danışmak istedim.
bilgisayarım i5 işlemcli 8 gb ram özelliklerine sahip.
window 10 kurulu bilgisayara pardus kurdum. ilk açılışta pardusun önyükleyicisi ile windows veya pardus seçeneği geliyordu. daha sonra usb üzerinde windows daki e sürücüsü üzerine android x86 kurdum. açılışta android önyükleyici çıkıyor ve sadece android ve windows seçenekleri var. pardus seçeneği çıkmıyor…
ayrıca androide her girişimde sıfırdan kurulum yapılmış gibi açılıyor ve önceki girişlerimde yaptığım işlemler kayboluyor… dolayısıyla ben android x86 kaldırmak istiyorum ama nasıl yapılacak bilmiyorum. android kurulumu dual bot olarak değil hali hazırda önemli verilerimin olduğu e sürücüsü üzerine kurdum. sürücü formattan başka bir çare varmı.

lütfen yardım
Ben Yok Diye Biliyorum Ve Ayrıca Neden Android 86 Kurdun Bilgisayaraın Gayet Güzel Başka Dağıtımlar Da Var Phoenix OS Falan Bence Bilgilerin Var İse Yedekle Format At Başka Diyebileceğim Birşey Yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Bayhude, Sana Önerebileceklerim;
Bliss OS
Remix OS
Phoenix OS
Yani Populer Ve Güzel Olanlar Bunlar Hem Bunlarda Oyun Da Oynayabilirsin :)

Son düzenleme:

Bayhude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarımı 10 yıldır windows olarak kullanıyorum. sadece faklı şeyler denemek istediğim için android kurmak istedim.
diğer android dağıtımları hakkında bilgim olmadığı için android x86 kurdum..

ZincaP

Asistan
Reaksiyon puanı
108
bilgisayarımı 10 yıldır windows olarak kullanıyorum. sadece faklı şeyler denemek istediğim için android kurmak istedim.
diğer android dağıtımları hakkında bilgim olmadığı için android x86 kurdum..
Ben Sana Önerdiklerimden Kurmanı İsterim 2. Olarak Ve Bunlar Windowsa Benzerler

Bayhude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bliss Os kurdum..
problem daha da büyüdü malesef. sorun Bliss os kurmamdan değil ben herşeyi çorbaya çevirdim galiba.
Bliss os dual bot ile kurmak için harddisk de bölüm açmam gerekti. harddisk temel disk olduğu için max. 4 bölüm oluyordu. blissos için bölüm oluşturmak için hdd yi dinamik diske çevirdim ve bölüm açtım. sonra rufus ile usb disk oluşturdum blissos u. kurarken hata verdi. haha şu : "" Fatal error. Bad primary partition 3 : partition ends in the final partial cylind Press any key to exit cfdisk.""
blis os kuramayınca bilgisayarı yeniden başlatmak istedim fakat pc açılışta kendini sürekli resetlemeye başladı... şu anda usb üzerinden blissosu çalıştıraRAK girebiliyorum sadece..
lütfen acil yardım. pc mi format yaparsam içinde tüm verilerim silinecek

ZincaP

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Bu sorunu ben de yaşadım bir linux canlı bulun ardından ordan bilgilerinizi alin ben çözüm yok diye biliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Ram_kafasi, biliyor olabilir

Bayhude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
linnnux canlı derken anlayamadım.

Bayhude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani usb ye kurup calistirabileceginz dağıtımlar ayrıca usb belleği çıkarttıktan sonra açmayı denediniz mi
şuan hali hazırda usb üzerinden Bliss osu kurmadan çalıştırıyorum. usb çıkarınca pc kendini resetlemeye başlıyor. casper yazısı geliyor, sonra grup yazısı geliyor yarım saniye kadar.
sanırım önyükleyici ile ilgili bir sorun yaşıyorum.. bliss os dan öönce e diski üzerinde androd x86 vardı zaten. pc android x86 önyükleyicisi ile açılıyordu.

ZincaP

Asistan
Reaksiyon puanı
108
şuan hali hazırda usb üzerinden Bliss osu kurmadan çalıştırıyorum. usb çıkarınca pc kendini resetlemeye başlıyor. casper yazısı geliyor, sonra grup yazısı geliyor yarım saniye kadar.
sanırım önyükleyici ile ilgili bir sorun yaşıyorum.. bliss os dan öönce e diski üzerinde androd x86 vardı zaten. pc android x86 önyükleyicisi ile açılıyordu.
Siz Format Atmada Mi Sildiniz Android 86 Yi??

Bayhude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok bliss os kurarken daha format kısmına gelemeden hata verdi. yani androi x86 e diskim üzerinde duruyor hala...

Bayhude

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bliss os android 86 ile carpismis olabilir bilgilerinizi alin ve format atın ?
asıl sorunum o zaten. pc deki bilgilerime ulaşamıyorum. en son çarem hdd yi çıkarıp başka bir pc de yedeklemek olacak ama o safhaya gelmeden başka bir yöntem olurmu

ZincaP

Asistan
Reaksiyon puanı
108
asıl sorunum o zaten. pc deki bilgilerime ulaşamıyorum. en son çarem hdd yi çıkarıp başka bir pc de yedeklemek olacak ama o safhaya gelmeden başka bir yöntem olurmu
Yok sanırım ben bilmiyorum ne yazikki ?