Android Telefonunda Bedava Müzik Dinle - Musiqo

Bu konuyu okuyanlar

deryakozan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Otobüste seyahat ederken youtube uygulamasından müzik dinlemek için video ile hiç ilgilenmemesine rağmen yolculuk boyunca ekranı kapatamadan uygulamayı kullanmak zorunda kalan kişilere denk gelmişsinizdir. Veya tam istediğim müzik dinleme uygulamasını buldum dediğinizde belirli sayıda müzik dinledikten sonra kısıtlı kullanıma zorlanmışsınızdır. Benzer şekilde uygulamayı indirip kullanmaya hazırlandığınızda sizden kayıt olmanızı veya facebook vb. hesaplarınızla giriş yapmanızı isteyen mp3 uygulamaları da karşınıza çıkmıştır. Bu yazıda sizlere google playstore da henüz yeni yerini alan ve yeni çıkan uygulamalar kategorisinde rastladığım Musiqo müzik dinleme uygulamasından bahsedeceğim. Yazının hemen başında Musiqo'nun müzik indir, mp3 indir, çevrimdışı müzik dinle vb. tarzında uygulamalardan olmadığını belirtmek isterim.
Musiqo, çoğumuzun forumlarda, bloglarda arattığı ya da çevresinden duyduğu "Android telefonumda youtube uygulamasını arka planda nasıl oynatabilirim?", "Herhangi bir kullanım kısıtlaması getirmeyen android müzik uygulaması bilen var mı?" veya "Android cihazlarda kullanabileceğim en iyi müzik uygulaması hangisi?" gibi sorulara büyük oranda çözüm sunmaktadır.
Musiqo soundcloud müzik arşivlerindeki müzikleri dinleyebileceğiniz, arka planda ve kilitli ekranda müzik oynatabileceğiniz, internet kotanızdan mp3 boyutu kadar götüren (3-4 mb / müzik) android müzik dinleme uygulamasıdır. Kullandığım kadarıyla birçok avantajını gördüm.

1. Kaliteli ve çok çeşitli içerik
Şu an youtube kullanıcılar tarafından benimsenmiş video sitesi olduğundan ve hergün milyonlarca video yüklendiğinden dolayı Musiqo youtube kadar müziği bünyesinde barındırmasa da Musiqo uygulamasında ben
aradığım her müziğe ulaştım. (Soundcloud gün geçtikçe arşivini büyüttüğünden müzik aramalarında bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.)

2. Bölgesel Arama Desteği
Musiqo ile ana sayfadaki popüler müzikler ve yapmış olduğunuz müzik arama sonuçları telefonun ayarlı olan diline göre ülke seçimi gerçekleştirdiğinden gelen müziklerde anormal bir durum ile karşılaşmıyorsunuz.

3. Kayıt olmaksızın kullanım
Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra açar açmaz kullanabiliyorsunuz. Sosyal medya hesaplarınızla girme veya uygulamaya kayıt olma gibi bir durum söz konusu değildir.

4. Kısıtlamasız Kullanım
5. Benzer müziklerden otomatik liste oluşturma
6.Kilitli ekranda müzik dinleme
7.Sevdiğiniz müzikler ile favoriler listenizi oluşturma
8.Müziği veya listeyi tekrar tekrar dinleme

Beni rahatsız eden 2 tane durumla karşılaştım. Fakat yine de kullanmama engel olacak boyutta sorunlar değildi.
1.Banner ve tam ekran reklamların çıkması
2.Ana sayfa, favori listesi, otomatik çalma listesi ekran geçişlerinde bazen saçmalıkların oluşması

Ekli dosyalar

• main.png
    main.png
    214.2 KB · Görüntüleme: 384
  • repeat.png
    repeat.png
    134.4 KB · Görüntüleme: 453