Android Telefonu Hızlandırma

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet 97

Öğrenci
Katılım
28 Mart 2021
Mesajlar
9
Reaksiyon puanı
8
Puanları
3
Yaş
24
Merhaba, android telefonunuzu programsız bir şekilde hızlandırabilirsiniz. Bunun için öncelikle telefonun "Geliştirici Seçenekleri" kısmını sırasıyla ayarlar>telefon hakkında>derleme numarasına art arda basarak etkinleştirmeniz gerekiyor. Etkinleştirdikten sonra seçenekleri aşağıdaki resimdeki gibi yapıp telefonunuzun dahada hızlandığını farkedeceksiniz.

Not: Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek telefondan telefona değişebilir. Yukarıdaki yöntemle geliştirici seçeneklerini açamazsanız telefon modelinizi Google'a yazıp nasıl etkinleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Geliştirici Seçenekleri.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Rootlu kullanıcılar için bu iki uygulamayı tavsiye ederim:

Trimmer (Fstrim)
Trimmer (fstrim) - Apps on Google Play

Kullanımı: Uygulamayı açıp root izni verin. Bütün seçenekleri işaretleyip "Trim Now" seçeneğine tıklayın "Trim Completed" yazana kadar bekleyin.


Fde.ai Lite
FDE.AI lite [ROOT] - Apps on Google Play

Kullanımı: Sadece uygulamayı açıp root izni verin yeterli. Uygulamanın amacı telefonu optimize ederek pil ve performans sağlıyor. Yapay zeka özelliği ile telefonu kullanmaya bağlı olarak pil ve performans moduna alıyor otomatik. Mesela oyun oynadığınızda performans modunda, sitede veya sosyal medyada gezinirken güç tasarrufu modunda çalışıyor.
 
Son düzenleme:
Üst