Android Telefonların Ömrü.

Bu konuyu okuyanlar

quentin61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Android telefonların kullanım ömrü ne kadar. Ne kadar süre donma kasma yaşamam. My tel ıphone 6s

Reaksiyon puanı
685
Bizim eski general mobile discovery 16gb vardı ilk Annem sonra ben kullandım. 3-4 sene kullandık batarya dışında hiç sorun yaratmadı. (Bataryanın yenisini alsaydık kullanmaya devam ederdik) sonra Annem Galaxy J7 aldı şu an 6.senesi hala çalışıyor. J7 yi ilk çıktığında almıştık zaten

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Android telefon mu ya... Kullanamazsın dostum. Bu cihazların kullanım ömrü kutudan çıktığı an yarı yarıya düşüyor. Hele cihazı aç kapa 2 gün gidiyor. Kamerası vasat işlemcisi cacık yazılımına girmiyorum bile. En güzel telefon 3310 dur. Ne kasar ne donar ne de batarya 1 gün gider. Android i millet 2013 de kalmış sanıyor sanırım. Abicim aşın şunları artık. 2015 de çıkan note 5 bile kasıp donmuyordu. Kaç sene olmuş 6 sene. Hee dersen oyun oynayacağım 2015 de çıkan bir cihazla kimse iyi bir oyun oynayamaz. Her neyse. Ben sana 5 sene donup kasmama garantisi veriyorum fakat gider giriş seviyesi 1500 liraya cihaz alır bu kasıyor donuyor diye laf söylersen ip6 ya devam et derim...

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Android demen yanlış. Hangi marka ve hangi modeli alacağını söylemen lazım. Android demek saçma olur. Hangi telefonu alacağınızı söylerseniz diyebilirim.

rtx 3090

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Android telefonların kullanım ömrü ne kadar. Ne kadar süre donma kasma yaşamam. My tel ıphone 6s
Temiz kullanırsan seni uzun süre götürürler.2013'de alınan GM Discovery hala akıcı bir şekilde çalışıyor hemde sorunlu bir telefon olmasına rağmen ama modelden modele değişir.

quentin61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Android telefon mu ya... Kullanamazsın dostum. Bu cihazların kullanım ömrü kutudan çıktığı an yarı yarıya düşüyor. Hele cihazı aç kapa 2 gün gidiyor. Kamerası vasat işlemcisi cacık yazılımına girmiyorum bile. En güzel telefon 3310 dur. Ne kasar ne donar ne de batarya 1 gün gider. Android i millet 2013 de kalmış sanıyor sanırım. Abicim aşın şunları artık. 2015 de çıkan note 5 bile kasıp donmuyordu. Kaç sene olmuş 6 sene. Hee dersen oyun oynayacağım 2015 de çıkan bir cihazla kimse iyi bir oyun oynayamaz. Her neyse. Ben sana 5 sene donup kasmama garantisi veriyorum fakat gider giriş seviyesi 1500 liraya cihaz alır bu kasıyor donuyor diye laf söylersen ip6 ya devam et derim...
Kanka iosun stabilitesi kullanım ömrü var mı androidde ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bizim eski general mobile discovery 16gb vardı ilk Annem sonra ben kullandım. 3-4 sene kullandık batarya dışında hiç sorun yaratmadı. (Bataryanın yenisini alsaydık kullanmaya devam ederdik) sonra Annem Galaxy J7 aldı şu an 6.senesi hala çalışıyor. J7 yi ilk çıktığında almıştık zaten
Çalışıp çalışmamasını tartışmıyoruz. Donma kasma olur mu olmaz mı

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Kanka iosun stabilitesi kullanım ömrü var mı androidde ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çalışıp çalışmamasını tartışmıyoruz. Donma kasma olur mu olmaz mı
Var kankam var. Ama iosdan androide geçenler genelde 2000 lira bandına baktıkları için kasıp donuyor diyor. Şahsen bence kasma donma yok tabi ki... Kullanım ömrü olarak bakarsan şuan eski bütün ioslar gibi androidde sadece sosyal medyaya dönüşmüş durumda. Adroid ios kadar optimize olmayabilir bunu kabul ediyorum fakat öyle cihaz kendini kapatması uygulama durduruldu hatası vs ben yıllardır yaşamadım. Bir gün paraya kıyıp ios alacağım deneyimlemek açısından.

Reaksiyon puanı
68
Temiz kullanırsan ömrü uzun olur kuzenimle abimde aynı telefon vardı abiminkisi 2 yıl dayandı kuzenimkisi 4-5 yıl dayandı

Son düzenleme:

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Snapdragon 730 ve üstü gayet iyi ve akıcı. Telefonu eğer pc gibi kullanıp temizlik bakımını yaparsan asla donma kasma olmaz.

BerkCL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Şahsen bu beklentinle alakalı bir durum ben 4 yıldır j7 prime kullanıyorum ne kasma ne donma pil ömrü bile hala ilk günkü gibi fakat düşük paralarda bir cihaz alayım kasmadan donmadan oyun oynayayım dersen androidde ios daki gibi marketteki bütün uygulamaları telefona göre optimize etmediği için sorunlarla karşılaşabiliniyor

quentin61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Var kankam var. Ama iosdan androide geçenler genelde 2000 lira bandına baktıkları için kasıp donuyor diyor. Şahsen bence kasma donma yok tabi ki... Kullanım ömrü olarak bakarsan şuan eski bütün ioslar gibi androidde sadece sosyal medyaya dönüşmüş durumda. Adroid ios kadar optimize olmayabilir bunu kabul ediyorum fakat öyle cihaz kendini kapatması uygulama durduruldu hatası vs ben yıllardır yaşamadım. Bir gün paraya kıyıp ios alacağım deneyimlemek açısından.
Bence ıphone 6s eski bi ios oyunları donma kasma olmadan öok rahat oynayabiliyorum. İos 14 güncellemesini yaptım. Her şeyi tıkırında telefonun. Story mi atıyorum kalitesi vs o biçim androidde bunlar yok diyolar ve derecesini bilemiyorum. Attığınız storylerin kalitesi nasıl oluyor?

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Bence ıphone 6s eski bi ios oyunları donma kasma olmadan öok rahat oynayabiliyorum. İos 14 güncellemesini yaptım. Her şeyi tıkırında telefonun. Story mi atıyorum kalitesi vs o biçim androidde bunlar yok diyolar ve derecesini bilemiyorum. Attığınız storylerin kalitesi nasıl oluyor?
Sosyal medya kullanmıyorum ki??
Pubg aşırı yüksekte oynatıyordu sanırım. Ama çok ısınıyormuş.
Storye gelirsek Android de nedense bu instagram vs hep mp kaybettiriyor. 1 sene önce kullanırken fark ettim. 8 mp olan kamera 5.2 ye düşürüyor o yüzden telefonun tam kamera performansını vermiyor uygulamalar. Sosyal medyada paylaşım yapmak istiyorsan telefonun kendi kamerası ile çekip sonra paylaşmak daha mantıklı

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
J7 Prime var. Ben 2-3 senedir kullanıyorum. 2.el almıştık halen gideri var. Gideri var diyorum ama bir problem yok. Eğer kullanılırsa 2-3 sene daha rahat götürür.