Android telefonlarda neden daha çok ram'e ihtiyaç duyulur?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Aslında bunun nedeni android telefonlarda ön bellek , siz temizlemezseniz hiçbir zaman temizlenmez ve kullandığınız uygulama temizlenmediği için ram de yar kaplar , yani bir uygulama açtığınız zaman o da ram de yer kaplayacağı için daha fazla ram e ihtiyaç duyulur , ios işletim sisteminde ise açtığınız uygulamaların önbellekte uzun bir zaman kalmasına izin verilmez yani siz temizlemeseniz bile uygulama bir süre sonra silinir.Bende bunu yazmadan önce iki amiral gemisi telefondaki yani note10+ ve iphone 11 pro max deki ram farkına şaşırmıştım ve bunu araştırdım sonra da sizlerle paylaşmak istedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki siz bunun hakkında ne düşünüyorsunuz

Reaksiyon puanı
5,172
Ön bellekte tutulan uygulamalar daha hızlı açılır. Eğer androide bir sürü GB Ram olmasaydı muhtemelen ios un optimizasyonu ile asla yarışamaz.

Hayaksisheytan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Androidin temelinden kaynaklanan bir durum. Açık kaynak yazılım olduğundan her cihazın içine girebilecek şekilde tasarlanmış. Android startı aldığı andan itibaren kayıtlı tüm uygulamaları önbelleğe alır. Uykuya yatırsa bile program bunun avantajı işlemciyedir. Ram boşalmaz bunun tek istisna durumu RAM in yetmediği andır. Sistem otomatikman RAM den kazanmak için önbelleği boşaltır ve geri dönüşü muhteşem donma kasmadır.Androidde çok uygulama yüklemek ve uygulama ayarlarını göz ardı etmek bataryayıda olumsuz etkiler.