Yardım Android studio (java) Firebase google sign in

Bu konuyu okuyanlar

4hmet_e

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android kodlamada yeniyim kendimi geliştirmek için bir şeyler deniyorum ancak bir yerde takılıyorum.
uygulama studio da sıkıntısız google giriş yapıyor ancak play store attıgımda bir şeyler oluyor studio da çalışmaz oluyor play store den indirince çalışmaz oluyor.
Sorun pakettedir belki diye 3 defa yeniden yazdım farklı paket isimleriyle play store atmadan önce her şey çalışıyor atınca bozuluyor firebase ile iletişim kuramıyor program.
nasıl çözebilirim?
Client id kontrolü yaıyorum consolo cloud dan orası da doğru ama sorun nerede bilemedim.

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Release ve debug için Sha-1 veya Sha-256 fingerprintler ayrı olur. Muhtemelen sen debug sha kullanıyorsun ve bu sebeple uygulamayı build edip release durumuna getirdiğinde çalışmıyor. Release SHA key oluşturup ayarları ona göre yapmalısın. Örnek birkaç video izleyip çözebilirsin, uygulamanın yapısını ne oldugunu bilmeyeceğim için detaylı bir yorum yapamıyorum.

4hmet_e

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Release ve debug için Sha-1 veya Sha-256 fingerprintler ayrı olur. Muhtemelen sen debug sha kullanıyorsun ve bu sebeple uygulamayı build edip release durumuna getirdiğinde çalışmıyor. Release SHA key oluşturup ayarları ona göre yapmalısın. Örnek birkaç video izleyip çözebilirsin, uygulamanın yapısını ne oldugunu bilmeyeceğim için detaylı bir yorum yapamıyorum.
Sorunu düzelttim şu şekilde düzelttim sorun yaşayan arkadaşlar için;
Play storenin verdiği sha1 ile studio nun verdiği sha1 i firebase veritabanına giriyoruz düzeliyor