Android Rom ve hafıza olayı?

Bu konuyu okuyanlar

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Merhaba
Telefonum 16 GB huwaei p9lite. Malum 16 gb yeterli olmuyor. Farklı bir Rom kullansam android'in harici belleğe uygulama kurdurmama durumunu aşabilirmiyim?

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Kuracağınız ROM’a bağlı ama asabilirsiniz.
Peki bunun için rom tavsiyesi yapabilirmisiniz? Birde bu tavsiye edeceğiniz Rom da büyük güvenlik zafiyeti yaşar mıyım? çünkü bankacılık işlemlerini yoğun kullanıyorum

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
ROM tavsiyesinde bulunmak çok isterdim ama sizin cihazınızı çevremde kullanan yok ve hangi ROM'un stabil çalıştığını bilemiyorum (yanlış yönlendirmek istemem) ama güvenlik zafiyeti yaşamazsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

XDA'da birçok kullanıcı var ve orada sizin telefonunuza uygun ROM'ları deneyip geridönüş bildiren birçok kullanıcı var, onların tecrübelerinden yola çıkarak uygun bir ROM bulabilirsiniz kendinize (çok sıkıcı gelebilir ama 1 gün araştırın hatta 1-2 saat göz gezdirseniz birçok performans ROM'u bulabilirsiniz emin olun).

Son düzenleme:

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
ROM tavsiyesinde bulunmak çok isterdim ama sizin cihazınızı çevremde kullanan yok ve hangi ROM'un stabil çalıştığını bilemiyorum (yanlış yönlendirmek istemem) ama güvenlik zafiyeti yaşamazsın.

XDA'da birçok kullanıcı var ve orada sizin telefonunuza uygun ROM'ları deneyip geridönüş bildiren birçok kullanıcı var, onların tecrübelerinden yola çıkarak uygun bir ROM bulabilirsiniz kendinize (çok sıkıcı gelebilir ama 1 gün araştırın hatta 1-2 saat göz gezdirseniz birçok performans ROM'u bulabilirsiniz emin olun).
Peki iygulamaları harici bellege atmam her rom da mumkunmu yoksa bunuda dikkate almalimiyim rom arastiriken

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Root ile yapabilirsiniz. Bunun için biraz araştırın xda en güzel ortam

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Root ile yapabilirsiniz. Bunun için biraz araştırın xda en güzel ortam
Bu hafta sonu deneyeceğim. Ama denemeden önce emin olmam gereken şeyler var. Örneğin Root veya Rom'dan sonra uygulamaları SD karta yükleyebilecek miyim? Yoksa denemek ve görmek mi gerekiyor?

En iyi sonuç için denemenizi öneririm.
Deneyeceğim ama asıl amacım sd karta uygulama yükleyebilmek. Genel olarak ROM 'lar buna izin veriyor mu? Yoksa tamamen şansını dene mi diyorsunuz?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Screenshot_20200130-002419.jpg
Aynı telefon bende var 2tb ssd bağladım şıkır şıkır çalışıyor. (=