Android mi? İos mu?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Yorumunuzda mantık hatası olduğunu söyledim sadece. Neyse kapansın konu. iOS ile rahatlığınız daim olsun.

fatihselimy

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bence androidi samsungtaki değilde nexus,android one lı cihaz veya en kötü sony(z5 kullanıyorum t2 ultradaki 1 gb ram snapdragon 400 işlemci ile hiçbir farklı performansı yok) temsil etmeli.Bu bağlamda androidde gayet stabil bi sistem.E peki stabillikte var.Niye ios seçilsinki.Yani saf android veya safa yakın android bana kalırsa ios dan daha iyi.Android vs ios diyince akla o eski kasan samsunglar gelmemeli artık.

writeitright

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1-Uzun yıllar kullanım için apple cihazlarını yani ios öneririm hem güncel olur hemde uzun yıllar kullanırsın (android'li cihazımı 2. yılında değiştirmek zorunda kalmıştım.)

2-Android birkaç sene sonra yavaşlıyor mu?

----Evet yavaşlıyor öyleyse ya yavaşlamalar-takılmalar ile kullanırsın ya da rom atarsın.

3-Android neden yavaşlıyor?

----Bilemiyorum aşırı derece takılmalar ve menü geçişinde gecikmeler yaşadım. Kapatıp açınca da düzelmeyen sıkıntılar bunlar. İos için sıkıntı yok en son ne zaman kapadığımı hatırlamıyorum büyük ihtimal güncelleme yaparken kapanmıştır. Hiç donma sorunum olmadı, hatta bazı iphonlarda safari takıldı falan benim cihazımında sıkıntı yoktu.

4-İos'da Android kadar özgür olamıyormuşuz,kısıtlanıyormuşuz bu doğrumu?

----Doğru ios kısıtlar, jb ile kurtulursun ama sonra fotolarım, mesajlarım, banka şifrelerim çalındı diye ağlamamak gerekiyor. Her iki os içinde geçerli bu.

5-Bazıları Android ile İos arasındaki fark kapandı diyor.Bazıları İos hala daha stabil diyor.

---- Stabilite farkı diyorsan o hala kapanmadı, zor kapanır. Eğer android cihaza özel geliştirilseydi ve cihaza özel güncellenseydi o zaman kapanabilirdi fakat ne olursa olsun androidli cihazlar bir sene içinde takılmaya başlar. (nexus bile takılıyordu, la bu ne biçim iş, bile dedirtti bana)

Kısacası iki sistemide kullanan biri olarak söylüyorum paran varsa ve telefon kullanmak istiyorsan iphone al, ama yok rom lar atıp cihazı root layıp hertürlü sömürücem dersen android al.

tutankenshta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
1-Uzun yıllar kullanım için hangisini önerirsiniz?
2-Android birkaç sene sonra yavaşlıyor mu?Öyleyse...
Bazıları Android ile İos arasındaki fark kapandı diyor.Bazıları İos hala daha stabil diyor.
İki işletim sistemini de kullanan tecrübe sahibi arkadaşlar Sorularıma yanıt verirseniz sevinirim.Teşekkürler.
1 uzun ömür androidde...
2 yalan asıl 24 saat kapatmayınca donak kasan ios... bende Dark M7200 aylarca kapanmadı turkcell tv plus açık durdu şarj deşarj... kasma donma yavaşlama olmadı...
3 yavaşlayan ios android yavaşlamaz... yalan o...

yusufucan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Android kullanıcısıyım ama bende İOS çünkü hızlı stabil ve kolay

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
1-Uzun yıllar kullanım için hangisini önerirsiniz?
2-Android birkaç sene sonra yavaşlıyor mu?Öyleyse...
Bazıları Android ile İos arasındaki fark kapandı diyor.Bazıları İos hala daha stabil diyor.
İki işletim sistemini de kullanan tecrübe sahibi arkadaşlar Sorularıma yanıt verirseniz sevinirim.Teşekkürler.
Ben ios diye düşünüyorum çünkü donanım ve yazılım aynı firmanın elinde olduğu için aradaki uyumu rahatlıkla sağlayabildiklerini düşünüyorum