Yardım Android ile youtube videosu çekilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Bilgx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merak ettiğim, android telefonla ( benimki samsung m21) instagram reels gibi youtubeda da videoların kalitesi düşük mü çıkıyor? hem shorts hem klasik youtube?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Evet,android cihazların instagramla olan optimizasyon sorunu yüzünden çektiğin video/fotograflar instagrama düşük kaliteyle yüklenir.Bunu bir nebze azaltmak için cihazının orjinal kamera uygulamasından en iyi lenste en kaliteli görüntüyü çektikten sonra instagramdan yükleme yapman.İnstagram üzerindeki kamerayı kullanmamaya özen göster.Direk cihazdan çek ve instagramdan yükle.iyi forumlar

Bilgx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Evet,android cihazların instagramla olan optimizasyon sorunu yüzünden çektiğin video/fotograflar instagrama düşük kaliteyle yüklenir.Bunu bir nebze azaltmak için cihazının orjinal kamera uygulamasından en iyi lenste en kaliteli görüntüyü çektikten sonra instagramdan yükleme yapman.İnstagram üzerindeki kamerayı kullanmamaya özen göster.Direk cihazdan çek ve instagramdan yükle.iyi forumlar
youtube için bir sorun yok o halde?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
H
youtube için bir sorun yok o halde?
Ha,youtube kısmını gözden kaçırmışım.Youtubede bir sorun teşkil etmez.Bide öneri vereyim sana:kare hıznı elinden geldiği kadar yüksek tutmaya çalıs.Örneğin 4k 30fps video yükleyeceğine 1080p 60fps video yükle ya da 1080p 30 fps yerine 720p 60fps video yüklemen çok daha iyi olur.Kamera ayarlarında vardır öyle ayarlar.Bol şans!

Bilgx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
H

Ha,youtube kısmını gözden kaçırmışım.Youtubede bir sorun teşkil etmez.Bide öneri vereyim sana:kare hıznı elinden geldiği kadar yüksek tutmaya çalıs.Örneğin 4k 30fps video yükleyeceğine 1080p 60fps video yükle ya da 1080p 30 fps yerine 720p 60fps video yüklemen çok daha iyi olur.Kamera ayarlarında vardır öyle ayarlar.Bol şans!
o zaman sadece instagram reels görüntüyü düşürüyor, youtube tiktok twiter vs 1080p 30fps bir android telefonla bile gerekli ayarlar ve editlerle gayet güzel videolar çıkar illa iphone gerekmez di mi? ayrıca kaliteli bir pro kamera ile çeksem onu telefondan mı pcden mi yüklemem gerekir sosyal medyaya?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
o zaman sadece instagram reels görüntüyü düşürüyor, youtube tiktok twiter vs 1080p 30fps bir android telefonla bile gerekli ayarlar ve editlerle gayet güzel videolar çıkar illa iphone gerekmez di mi? ayrıca kaliteli bir pro kamera ile çeksem onu telefondan mı pcden mi yüklemem gerekir sosyal medyaya?
İnstagram için (bence) iphone şart,youtubeye vidoyu profesyonel kameradan çekip pc den editleyip yüklemek,tik tok için ise bilgim yok.

Bilgx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
İnstagram için (bence) iphone şart,youtubeye vidoyu profesyonel kameradan çekip pc den editleyip yüklemek,tik tok için ise bilgim yok.
profesyonel kamera ve çekim tekniğiyle içerik de kaliteliyse viral olmak yüksek olasılık mıdır?

Bilgx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
tiktok ve instagramı telefondan en iyi ayarlarda çekip edit uygulamalarıyla editleyerek kalitesini artırıp sonra pcye aktarıp pc üzerinden yükleyip telefondan takip edeceğim, sizce mantıklı bir plan mı? Ayrıca tiktok ve reelse özgü o kaliteli video kapaklarını nasıl yapacağım?

Reaksiyon puanı
43
Çekilebilir ben daha önce çekmiştim ama şimdi bıraktım

Reaksiyon puanı
43
dostum, 30 fps 60 fps ne kadar fark eder? benim samsung m21 60 fps desteklemiyor ya da ben bulamadım.
60 fps daha akıcı olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

dostum, 30 fps 60 fps ne kadar fark eder? benim samsung m21 60 fps desteklemiyor ya da ben bulamadım.
Video'yu telefonundan bilgisayarına aktarıp 60 fps yapabilirisin

Bilgx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
60 fps daha akıcı olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Video'yu telefonundan bilgisayarına aktarıp 60 fps yapabilirisin
Son olarak videolarımı rastgele mesela fhd veya uhd ve 9:16 veya 1:1 ve 30 fps ile çekip sonra bilgisayardan programlar aracılığıyla istediğim gibi değiştirip şekil verebiliyor muyum? Mesela fhd 30 fps 9:16 ile çektim sonra pcde programlarla 8k 60 fps full tam gibi ayarlara çevirebiliyor muyum? Yoksa çekerken mutlaka kullanmak zorunda olduğum standart ayarlar var mı?