Android İçin Sırada Kim Var?

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Şimdilik sadece ABD'de T-Mobile tarafından satılan Google Android işletim sistemli mobil telefon için hangi ülke sırasını bekliyor?

Mobil endüstrisindeki kaynaklardan gelen bilgilere göre, T-Mobile'ın ardından bir Google Android telefon için China Mobile da sırada bekliyor. Open Handset Alliance'ın da üyesi olan ve Android planları olduğunu gizlemeyen China Mobile, söylentilere göre G1'in yapımcısı HTC'nin kendisine özel yeni bir mobil telefon hazırlamasını bekliyor. Ancak 2009 çıkışlı muhtemel yeni Android telefon, Çin'e özel uygulamaların oluşturulması süreci nedeniyle gecikme yaşıyor.

China Mobile'ın Öncelikleri

Çin odaklı uygulamaların ve hükümet tarafından getirilen TD-SCDMA 3G standardının China Mobile için önemli olduğu, ancak yine de 2008 bitmeden Android telefonu çıkarıp bir süreliğine HTC'nin ürettiği normal cihazlardaki uygulamaları kullanabilecekleri de tahminler arasında. Ancak China Mobile'ın Android telefonunun, bir G1 türevi olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

:: Android sistemli telefonlar Türkiye'ye ne zaman gelir?

Bilgi İçin: China Mobile
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net
 

centigrade

Doçent
gayriresmi yollardan çıktığı günün ertesine ,resmi yollarla ise çıktıktan iki yıl sonra ülkemize giriş yapar kanaatindeyim.zaten bu zaman içerisinde bizde de telefon üstünden internet hadisesi iyice oturmuş bir hal alır.
inanıyorum ki yakında gelecekte konuşma ve mesajlaşma işlemleri bedavaya yakın bir fiyat tarifesi ile ücretlendirilecek.işin en pahalı kısmı video indirme şarkı gönderme tarzı işler olacak...
 

yaramazca

Öğrenci
Ben hali hazırda var olan wm6 ya format atıp Android kuracağım günü bekliyorum. Acana WM6 kullanan PDA lara ne zaman uğrayacak Android? Bir bilgisi olan var mı?
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst