Android Çin Yolcusu

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Google tarafından sunulan mobil işletim sistemi Android, Çin'e doğru yola çıktı. Hangi üretici, Çin'e Android'le girecek?

Google'ın Android işletim sistemli cep telefonları Çin'i istila etmeye hazırlanıyor. China Mobile ve Lenovo iş birliğiyle sunulması planlanan cep telefonu, tamamen yeni bir tasarım olacak. Dolayısıyla aklınıza G1 gelmesin. Henüz tasarımla ilgili bir bilgi olmasa da Android'in nimetlerinden faydalanabilecek bir tasarımla karşılaşacağımız ve T-Mobile'ın G1'indeki gibi HTC'nin Windows Mobile eğilimlerini görmeyeceğimiz kesin gibi.

Şebeke Desteği

Çin'e özel 3G ağlara uygun şekilde üretilecek olan yeni telefon, sadece Çin'de ve kendisine TD-SCDMA şebekesi tahsis edilen China Mobile şebekesinde kullanılabilecek. Bilindiği üzere TD-SCDMA şebeke sistemi Çin'e özel geliştirilmiş melez bir kablosuz iletişim standardı ve Çin dışında kullanımı henüz bulunmuyor.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
harika bir gelişme. çinden gelen dokunmatik garip telefonların içinde gelen amatör sistemler kullanıcıları bezdiriyordu. örneğin 3 mp bir fotoğrafı açamadığınız oluyordu. unutulmuş eksik özellikler vb. şeyler vardı. opensource bir sistem bu tür telefonlarda hızlıca yaygınlaşacaktır. böylece hem kullanıcıya ucuz bir alternatif sunulmuş olucak hemde satışlarda artış olacaktır. şahsen ben android yüklü çin malı bir telefona asla hayır demem. bahsettiğim telefonlar haberdekiler değil gerçi benim bahsettikleirim piyasada 350-250 tl arasında bulunan çin malı telefonlar.

kimbilir belkide opensource'un kaderi çinden sorulacak gelecekte