Rehber Android cidden pişmanlıkmış!

Ledenav

Asistan
23 Mart 2020
199
102
43
Uzun zamandır Android kullanıyorum. Birkaç farklı Android cihaz kullandım. Özgür olması Android'i IOS'tan daha iyi görmeme sebep oluyodu. İlk defa İPhone aldım ve kullandım. İphone 6s. Eski bir cihaz. Ve şimdi Android 'e karşı inanılmaz derecede sinirli ve öfkeliyim. Android alınmaz. Paranıza yazık etmeyin. Android almak için bana göre tek sebep 100x yakınlaştırmaya sahip cihazlar. Onun haricinde beş para etmez. Siz ne düşünüyosunuz? Lütfen hiç iPhone kullanmayan Android fanları yazmasın. O kadar para elbet verilmez bi cihaza. Ama bu şartlarda Android'e hiç para verilmez!

Sevdiğiniz Markaları yazabilir misiniz? Biraz eleştirelim beraber, Benim Elma🍎🤬

Son düzenleme:

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,920
6
930
293
36
Telefondan ne beklediğin önemli. 3GS kullandım, 4 kullandım, 6S kullandım yıllarca. Hatta 6S'i 7 sene falan kullandım. Şimdi ise S21 FE kullanıyorum. Aldığım ilk saniyeden itibaren "OH BE!" dedim...

Ledenav

Asistan
23 Mart 2020
199
102
43
Telefondan ne beklediğin önemli. 3GS kullandım, 4 kullandım, 6S kullandım yıllarca. Hatta 6S'i 7 sene falan kullandım. Şimdi ise S21 FE kullanıyorum. Aldığım ilk saniyeden itibaren "OH BE!" dedim...
Yani arada devir farkı var, devir farkı olduğu halde eski iphone'nun bi çok orta seviye cihazdan çok daha iyi olması, çok daha özellikli olması açısandan baktım. Tabiki şimdikinin üst düzey telefonu eski iphone dan daha iyi olacak. Ama o kadar eskiye değilde biraz daha az eskiye gidersek iphone 8 plus mesela, s21 FE den daha performanslı ve özellikli olacağına eminim. Ve Samsung kullanıyorum şuan. One UI 6 ve One UI 4 olan iki cihaz var. İphone 6s te ios 15 var. Çok daha iyi çalışıyor iphone ve daha özellikli. Tabi hıza gelince yeni olduğu için hızlı. Fakat cidden yüke dayanamıyo Android. Can çekişiyo. Buna bence kimse itiraz edemez. Ayrıca Samsung bence alınmaması gereken bi telefon markası. Ekonomisi iyiye gitmeyen bizim gibi ülkelere abuk sabuk modeller üretip kar etmek adına Türkiye piyasasını çöpe çeviriyor. Çöp cihazları ucuza satınca rakipleride çöpün bi üstünü aynı fiyata satılıyor. Bence Samsung bi süre boykot edilmeli. O kadar vasat telefonuda sokmasın ülkeye. Kağıt üstünde yazanlarla kullanım arasında çok fark ediyo.

Ledenav

Asistan
23 Mart 2020
199
102
43
Söylemeyi unuttum. Şuan A31 ve A33 var elimde. İlk aldığımda cidden performanslıydı A31. 2 yıl oldu müzik dinlerken bile donuyo herşeyi sildiğim halde. Yeni aldığım iphone 6s te kaç yıl olmasına rağmen donma yok. A33 yeni olduğu için hızlı çalışıyor. Fakat bazen belli ediyor sonunun iyi olmayacağını. Bende GM 4G ve GM 8 vardı uzun süre. Bu cihazlarda performans kaybını Samsung kadar fazla yaşamadım ama yinede performansızdı. Zaman geçtikçe uygulamaların telefona ağır gelip yavaşlatması normal. Samsung fabrika ayarında kasmaya devam ediyor güncelleme yapmadan. İos 15 te uygulamalar olabildiğince güncel yine de takır takır çalışıyo.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anlatmak istediğim orta seviye yeni Android eski iphone kadar perdormanslı değil. Ve zamanla Android de neden bilmiyorum performans çok fazla düşüyor. İos ta çok hafif.
Ek: GM8 in ekranı kırık. Güncel. A31 e göre kağıt üstünde berbat bir telefon. Ama yazılımı eskide olsa GM 8 fark atar. Tabi Klasik Android olarak hantallaşıyo. 2. El iPhone 11 15 bin tl civarı şuan. Orta seviye Android de. Ama bi süre sonra Android kafayı sıyırmaya sebep olabilir. A31 i sinirlenip bi kaç kere sertçe sağa sola vurdum duvara yere fırlattım Sıkıntı yok başbelasında (A31) tek artısı sağlamlığı. İphone u bilmiyorum

Son düzenleme:

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
29 Şubat 2020
3,618
5
3,979
358
Samsung'un 2018-2019 amiral gemileri, senelerinin iPhone'larından çok daha iyi çalışıyor şu an. Bazı istisna modeller dışında da 2018'den önce çıkan hiç bir iPhone, 2021 ve sonrasının orta segment Android'i kadar iyi olamaz.

Yazılım olarak ise tabii ki Android'den IOS stabilitesi beklememek lazım. Yine de bu eski bir iPhone'a geçmek için geçerli bir sebep olmaz, zira senede bir telefonunuzu formatlayarak ya da custom ROM kurarak bunun önüne geçebilirsiniz.

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,920
6
930
293
36
Söylemeyi unuttum. Şuan A31 ve A33 var elimde. İlk aldığımda cidden performanslıydı A31. 2 yıl oldu müzik dinlerken bile donuyo herşeyi sildiğim halde. Yeni aldığım iphone 6s te kaç yıl olmasına rağmen donma yok. A33 yeni olduğu için hızlı çalışıyor. Fakat bazen belli ediyor sonunun iyi olmayacağını. Bende GM 4G ve GM 8 vardı uzun süre. Bu cihazlarda performans kaybını Samsung kadar fazla yaşamadım ama yinede performansızdı. Zaman geçtikçe uygulamaların telefona ağır gelip yavaşlatması normal. Samsung fabrika ayarında kasmaya devam ediyor güncelleme yapmadan. İos 15 te uygulamalar olabildiğince güncel yine de takır takır çalışıyo.

Anlatmak istediğim orta seviye yeni Android eski iphone kadar perdormanslı değil. Ve zamanla Android de neden bilmiyorum performans çok fazla düşüyor. İos ta çok hafif.
Ek: GM8 in ekranı kırık. Güncel. A31 e göre kağıt üstünde berbat bir telefon. Ama yazılımı eskide olsa GM 8 fark atar. Tabi Klasik Android olarak hantallaşıyo. 2. El iPhone 11 15 bin tl civarı şuan. Orta seviye Android de. Ama bi süre sonra Android kafayı sıyırmaya sebep olabilir. A31 i sinirlenip bi kaç kere sertçe sağa sola vurdum duvara yere fırlattım Sıkıntı yok başbelasında (A31) tek artısı sağlamlığı. İphone u bilmiyorum

Hocam bana saçma geliyor dediğiniz. 6S'i çöpe attığımda bir yere girmiyordu bırak müzik dinlemeyi. Fabrika ayarlarına döndürmeme rağmen hemde... Tabi ki 6S'den S21 FE'ye geçince çağ atlamış gibi oldum fakat annemde de o dönem J5 vardı, aynı zamanda almıştık. Ben yapamadıklarımı annemin telefonda yapıyordum. Sana mı kötüleri denk geldi bilmiyorum ama ben Android'den gayet memnunum. 1 seneyi devirdim Allah nazarlardan saklasın bomba gibi telefon. Şarjı güzel gidiyor, kamerası çok iyi, oyun performansı çok iyi. Yani benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Sırf arkasında elma logosu var diye Apple markasına o kadar para gömmeye hiç gerek yok. Saat 03.51 şimdi sarı siteye baktım 15K'ya 8 Plus var. 2017 senesinde çıkan telefonun 15K'ya satılmasının mantığını kimse bana anlatmaya çalışmasın. Bu IOS'un stabil çalışmasından çok daha öte bir şey. Tamamen marka manyaklığı...