Android 2.3.6 dan 4.1.2 yaptım telefon gg

Bu konuyu okuyanlar

R'Rainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
samsang telime (samsang bu arada FKSAŞDFASDF) kiesten 4.1.2 kurdum telefon kaplumbağadan yavaş... nasıl hızlandırırım geri 2.3.6 ya döndürmek istemiyom whatsapp felan yükledim böyle daha iyi sadece nasıl hızlandıracağımı söylerseniiiz

Reaksiyon puanı
8,022
Yazılımı attıktan sonra bir kez sıfırlayın. Ben her yazılım attığımda sıfırlıyorum. Ek olarak cihaz çok eskiyse (ki 2.3.6'da kaldığına göre baya eski) üst düzey performans beklemeyin performansı çok artmaz.

R'Rainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Yazılımı attıktan sonra bir kez sıfırlayın. Ben her yazılım attığımda sıfırlıyorum. Ek olarak cihaz çok eskiyse (ki 2.3.6'da kaldığına göre baya eski) üst düzey performans beklemeyin performansı çok artmaz.
3 kez sıfırladım çok bir şey indirmedim telegram var Whatsapp var bide arayüz çok kasıyor onun için performans arttıran launcher var mıdır? Not:Oyun indirmeyeceğim kasmasın yeter

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Overlock yap knk işlemciye

R'Rainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40

R'Rainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Çünkü 2.3.6 diyince bende samsung galaxy wonder sandım :) ben o modeli kullandım 4.4.4 vardı inanılmaz hızlıydı fakat 6.0 yüklemeye kalkınca telefon açılmaz oldu köşede yatıyor :(
keşke wonder olsaymış :( üzüldüm senin wondera
Mesaj otomatik birleştirildi:

neyse arkadaşlarr çözüm var mı?

keşke wonder olsaymış :( üzüldüm senin wondera

neyse arkadaşlarr çözüm var mı?
normalde şu odinle rom felan yüklüyoz ya ben onu yapcaktım ama bi kiesi yükledim güncelleme geldi ve yükledi veeee tel gg
en azından kassada kullanabiliyom

arkadaşlar ben normal format attım hard atsammı sizce

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Arkadaş kastığını söylüyor zaten bunda neler olur :D
Geliştiricisi iyi yaptı ise ve özendiyse neden olmasın? Bizzat deneyimledim son güncellemesi 4.4 olan tablete Android 10 kurup çok da güzel kullandım da kullanıyorum da.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Geliştiricisi iyi yaptı ise ve özendiyse neden olmasın? Bizzat deneyimledim son güncellemesi 4.4 olan tablete Android 10 kurup çok da güzel kullandım da kullanıyorum da.
Donanıma göre değişir ama, üretici 5 sene götürebilecek bir işlemci koyarsa Android 10 sıkıntı etmez.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
O tablet. Bu farklı. Tablette ne azından 8GB hafıza vardır. Ama bu modellerde hafıza boyutu çok düşük.
İllaki onu kursun demedim zaten sadece en güncel gördüğümü ekledim fazladan, kullanıcı yorumlarına bakıp seçim yapabilir ya da sadece kernel kullanabilir.

R'Rainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Ayarlara gelin. en allta telefon hakkındaya girin. Orada ya altda yapım numarası yazar ya da derleme numarası ona sürekli tıklayın artık siz geliştiricisiniz diye yazana kadar. Sonra geri gelin. Telefon hakındanın üstünde geliştirici seçenekleri var. Ona girin ve altlarda biraz kaydırınca görürsünüz.
Pencere animasyon ölçeği
Geçiş animasyon ölçeği
Animatör süre ölçeği
orada animasyon ya 05x ya da 1x olur onları kapatın Animasyon kapalıyı seçin tıklayıp 3'üne.
Sonra bir altında olacak
GPU oluşturmayı zorla onu aktif edin.
Sonra ise onun altlarında 4x MSAA'yı zorla onu aktif edin.
En alta gelip arka planda işlem sınırı orada standart olabilir onu arka planda işlem yok'u işaretleyin.
Belki çözülebilir. Ben öyle hızlandırdım oyunda oynuyorum.
orta derecede hızlandı çok sağol başka bildiğin taktik varmı?

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
3 kez sıfırladım çok bir şey indirmedim telegram var Whatsapp var bide arayüz çok kasıyor onun için performans arttıran launcher var mıdır? Not:Oyun indirmeyeceğim kasmasın yeter
official rom atın

R'Rainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
İllaki onu kursun demedim zaten sadece en güncel gördüğümü ekledim fazladan, kullanıcı yorumlarına bakıp seçim yapabilir ya da sadece kernel kullanabilir.
o romların nasıl kurulacağını bilmiyorum elime yüzüme bulaştırmiyim ama bi bakarım ben kies i açtığımda güncelleme var dedi

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Ayarlara gelin. en allta telefon hakkındaya girin. Orada ya altda yapım numarası yazar ya da derleme numarası ona sürekli tıklayın artık siz geliştiricisiniz diye yazana kadar. Sonra geri gelin. Telefon hakındanın üstünde geliştirici seçenekleri var. Ona girin ve altlarda biraz kaydırınca görürsünüz.
Pencere animasyon ölçeği
Geçiş animasyon ölçeği
Animatör süre ölçeği
orada animasyon ya 05x ya da 1x olur onları kapatın Animasyon kapalıyı seçin tıklayıp 3'üne.
Sonra bir altında olacak
GPU oluşturmayı zorla onu aktif edin.
Sonra ise onun altlarında 4x MSAA'yı zorla onu aktif edin.
En alta gelip arka planda işlem sınırı orada standart olabilir onu arka planda işlem yok'u işaretleyin.
Belki çözülebilir. Ben öyle hızlandırdım oyunda oynuyorum.
ben de deniyeyim bari

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
o romların nasıl kurulacağını bilmiyorum elime yüzüme bulaştırmiyim ama bi bakarım ben kies i açtığımda güncelleme var dedi
İşi kaptıktan sonra güzel oluyor ve kolayca yapabiliyorsunuz :) .

R'Rainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Hocam bir tane daha var bulduğum ama custom rom olduğu için gerek kalmayabilir.
Ayarlara gelin. Oradan uygulamalar kısmına tıklayın. Kullanmadığınız uygulama varsa ona girip devre dışı bırak - önbelleği temizle verileri temizle sonra durdurmaya zorla öyle kullanmadığınız uygulama varsa öyle kapatabilirsiniz. Ama custom rom olduğu için yapmaya gerek varmıdır bilmiyorum.
b-bidakka kiesten yüklediğim custom mu oluyor

R'Rainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Hocam siz romu nasıl yüklediniz? Custom romlar TWRP ile ya da CWM ile yükleniliyor.
ben samsungun sitesine girdim ondan sonra kabloyu bağladım yazılım sürümü diyodu ondan sonra yükledi ve bi baktım 4.1.2 olmuş

ben samsungun sitesine girdim ondan sonra kabloyu bağladım yazılım sürümü diyodu ondan sonra yükledi ve bi baktım 4.1.2 olmuş
samsungun sitesinden kies i yükledim*

R'Rainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40

R'Rainbow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Hocam CWM ya da TWRP ile yüklerseniz kasma olmayabilir. Ben CWM ile yükleyip kasma oluştu diye zanettim. Direk CWM kuruludur bence. Kaan_M hocamızın verdiği linkten dosyayı indirip nasıl rom yükleneceğini öğrenebilirsiniz. İnternette bir sürü video var.
tamam yükleme şekli değişiklik göstermez ise ben hallederim :)

birde benim ing biraz kötü çok fazla şey var download stable falan hangisine tıklicam

birde benim ing biraz kötü çok fazla şey var download stable falan hangisine tıklicam
helpp @WinXP

ühüüüü @WinXP

Son düzenleme: