Haber Android 13'ün tatlı ismi sızdırıldı

Bu konuyu okuyanlar

faruk.dogan

Öğrenci
Editor
Reaksiyon puanı
113
Google'ın yeni işletim sistemi Android 12 daha herkese açık olarak yayınlanmamışken, Android 13 gündeme geldi. Hatırlatmak gerekirse Google, her Android sürümüne alfabetik olarak farklı bir tatlı ismi belirliyor. 2019'da piyasaya çıkan Android 10'a kadar, bu tatlılar işletim sisteminin ana ismi olarak kullanılıyordu. O tarihten sonra ise isimlendirmede değişikliğe gidilmiş ve artık sürümlerin yalnızca rakamlarla anılacağı açıklanmıştı.

Google tatlı isimlerini tamamen rafa kaldırmadı. Android 10 da dahil olmak üzere tüm sürümlerde kullanmaya devam etti, sadece ana isimlendirmede öne çıkarmama kararı aldı. XDA Developers ekibinden gelen yeni haberlere göre, Android 13 işletim sisteminin tatlı ismi belli oldu.

Detaylar: Android 13'ün tatlı ismi belli oldu

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Screenshot_20210727-104054_Firefox.jpg

Buyrun, siteye girmekle uğraşmazsınız.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Android 5.0 çıktığında bir tane tabletim vardı ve ona da güncelleme gelmişti. O zamanlar bayağı sevinmiştim. O yıl cihazım bozuldu ve bir daha da Android kullanamadım.

Şimdi de Android 13 sürümü gelmiş.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
İşte adam gibi adamlık
??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Google'ın yeni işletim sistemi Android 12 daha herkese açık olarak yayınlanmamışken, Android 13 gündeme geldi. Hatırlatmak gerekirse Google, her Android sürümüne alfabetik olarak farklı bir tatlı ismi belirliyor. 2019'da piyasaya çıkan Android 10'a kadar, bu tatlılar işletim sisteminin ana ismi olarak kullanılıyordu. O tarihten sonra ise isimlendirmede değişikliğe gidilmiş ve artık sürümlerin yalnızca rakamlarla anılacağı açıklanmıştı.

Google tatlı isimlerini tamamen rafa kaldırmadı. Android 10 da dahil olmak üzere tüm sürümlerde kullanmaya devam etti, sadece ana isimlendirmede öne çıkarmama kararı aldı. XDA Developers ekibinden gelen yeni haberlere göre, Android 13 işletim sisteminin tatlı ismi belli oldu.

Detaylar: Android 13'ün tatlı ismi belli oldu
Android 10 dan beridir tatlı ismi yoktu. Tatlı isminin geri döneceğini pek sanmıyorum