Android 12 Developer Preview 3 İle Gelen Yenilikler

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

King of the Woodland Realm
Katılım
15 Kasım 2020
Mesajlar
5,396
Çözümler
30
Reaksiyon puanı
8,756
Puanları
113
Yaş
19
Teknoloji devi Google, Android 12'nin geliştirici önizlemesini şirketin birkaç ay içerisinde yaptığı iyileştirmeleri ve özellikleri göstererek yayınladı. En son sürüm, Google'ın lansman zaman çizelgesine göre tam zamanında ve Mayıs için planlanan beta lansmanından önce geliyor.

android-12-XtPy_cover.jpg


Google, Android 12'de temel olarak gizlilik ve güvenlik tarafında geliştirmelerle beraber daha akıllı, daha kolay ve daha hızlı performans gösteren bir işletim sistemi sunmayı hedefliyor. Yayınlanan sürümde bir akıllı telefonun kamerasından ve dokunsal donanımdan daha fazla faydalanılması adına geliştirmeler yapılıyor.

Yeni çağrı bildirim şablonu, iyileştirilmiş uygulama başlatma deneyimi, iyileştirilmiş web bağlantısı, uygulama uyumluluğu, widget tarafında geliştirmeler, gruplanmış bildirim sayacı, bildirim açılır menüsü, ayarlar menüsü ve uygulama çekmecesi için yeni animasyonlar gibi çalışmalar bu önizleme ile bizlere sunulan özelliklerden birkaçı.

Ayrıca Google, tüm uygulamalar için yeni bir başlatma animasyonu üzerinde çalıştığını söylerken gelişmiş çağrı bildirimleri ile gelen aramalar daha fazla görünürlüğe ve tarama kabiliyetine sahip olacak.

Planlamalara göre ise Android 12'nin Beta aşaması önümüzdeki Ağustos ayında tamamen kararlı bir hâle gelerek herkes tarafından kullanılabilir duruma getirilecek.

android-12-desktop-timeline-en-apr.png


Eğer Android 12 Developer Preview 3'ü kullanmak istiyorsanız bunun için Piksel 3/3 XL, Piksel 3a / 3a XL, Piksel 4/4 XL, Piksel 4a / 4a 5G veya Piksel 5 cihazlarından birine veya Android Emulator'a sahip olmanız gerekiyor.

 
Son düzenleme:
Üst