Android 11 güncellemesi

Elysi Yavuz

Öğrenci
14 Mayıs 2020
8
0
1
25
Xiomi Redmi Note 8 Pro almayı düşünüyorum.Fakat araştırdığımda yeni olan android 11 güncellemesi gelmicek diye haberler var onlar doğrumudur veya doğruysa karşıma çok sorun yaratırmı

NxeS

Asistan
3 Mayıs 2020
331
119
43
Xiomi Redmi Note 8 Pro almayı düşünüyorum.Fakat araştırdığımda yeni olan android 11 güncellemesi gelmicek diye haberler var onlar doğrumudur veya doğruysa karşıma çok sorun yaratırmı
Xiaomi 1 adet android güncelleme veriyor. 10 zaten vermiş. Ama almanı tavsiye ederim. Custom rom kullanıyorum redmi 5 plus da android 10. Custom rom ile zaten 11 yaparsın istersen.

Elysi Yavuz

Öğrenci
14 Mayıs 2020
8
0
1
25
Xiaomi 1 adet android güncelleme veriyor. 10 zaten vermiş. Ama almanı tavsiye ederim. Custom rom kullanıyorum redmi 5 plus da android 10. Custom rom ile zaten 11 yaparsın istersen.
Peki o dediğiniz güncelleme nasıl yapılıyor yani aldığım zaman telefonda sıkıntı yaşamam dimi

NxeS

Asistan
3 Mayıs 2020
331
119
43
Peki o dediğiniz güncelleme nasıl yapılıyor yani aldığım zaman telefonda sıkıntı yaşamam dimi
Sadece garanti dışı kalıyor. :) İhtiyaç duymazsınız bir yerden sonra. Ben garantisiz telefonu daha çok seviyorum. Bir problem de tamirini kendim yapabildiğim için. İşleri tam öğrenmeden girme bu işlere fikrimce

Hakantoris

Müdavim
Müdavim
8 Mayıs 2020
1,700
1,242
293
Evet. O haberi bende okumuştum. Büyük ihtimal almayacak. Ama bu alınmaması için bir sebep değil. Custom Rom atabilirsiniz. Ben telefonda performans düşüklüğü yaşarsam garantisi bittikten sonra custom rom atarım. :D

NxeS

Asistan
3 Mayıs 2020
331
119
43
Evet. O haberi bende okumuştum. Büyük ihtimal almayacak. Ama bu alınmaması için bir sebep değil. Custom Rom atabilirsiniz. Ben telefonda performans düşüklüğü yaşarsam garantisi bittikten sonra custom rom atarım. :D
Redmi 5 plusda da aynı şey oldu 9 alacak dediler almadı. Garanti benim için önemli değil fakat bir başkası için önemli olabilir. Zaten telefonu orjinal haline döndürüp gönderiyorlar genelde.

Fingolfin Ladislao

Müdavim
Müdavim
24 Şubat 2020
6,631
6,381
293
Yanlış biliyorsunuz. Xiaomi 2 adet android sürüm güncellemesi veriyor. Eğer vermediyse de optimize opmadığı için vermiyor. Optimize edip veriyorlar ama güncellemeyi.

Enes HCKYL

Doçent
29 Ağustos 2017
773
222
43
22
Rom kurmayı küçük bı araştırmayla öğrenebilirsin şöyle söyleyeyim resmi 4A cihazımda android 6 kuruluydu rom kurarak saf android 10a yükselterek ciddi derecede performans artışı ve kullanılışllık ekledim çok memnunum