Android 10 güncellemesinden sonra PİL SORUNU

Bu konuyu okuyanlar

berberber

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Yaklaşık 1 hafta önce Samsung A70 cihazıma android 10 güncellemesi yaptım. Fakat bir gün sonunda %30 kalan şarjım güncellemeden sonra günde 1 buçuk kere batarya tükeniyor. Sorun ve çözümü nedir acaba ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Uyku moduna alma ve arka planda etkinliğini kısıtlama ayarlarınız sıfırlanmış olabilir mi ?
Daha doğrusu bunları uyguluyor musunuz ?

berberber

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Uyku moduna alma ve arka planda etkinliğini kısıtlama ayarlarınız sıfırlanmış olabilir mi ?
Daha doğrusu bunları uyguluyor musunuz ?
Evet kullanıyorum aynı şekilde ayarlarım. Çevremde 3 kişi daha kullanıyor cihazı 3ünde de aynı sorun var

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Güncelledikten sonra yedeklerini alıp telefonu sıfırlamanızı öneririm. Böyle büyük güncellemelerden sonra sıfırlamak cihazı rahatlatıyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Güncelledikten sonra yedeklerini alıp telefonu sıfırlamanızı öneririm. Böyle büyük güncellemelerden sonra sıfırlamak cihazı rahatlatıyor.
Katılıyorum, bügün Samsung ile görüşseniz de size aynı cümleyi kurarlar.
Yani bazen sürüm güncellemlerinde bu tarz olanlar yaşanıyor. Daha önceden 9 sürümünde de bu tarz olaylar duymuştum mesela Mi9T serisinde olmuştu.
Ya da iOS 13 ilk çıktığında da olmuştu.
Yakın zamanda gelecek olan güncellemeyle sorununuz düzelir, kalıcı bir problem değil içiniz rahat olsun.