Andrei Arshavin dnyor

Bu konuyu okuyanlar

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
Rusya'nın en önemli oyuncularından Andrei Arshavin iki maçlık cezasının ardından İsveç maçıyla birlikte sahalara tekrar dönüyor.

Başarılı hoca Guus Hiddink gazetecilere yaptığı açıklamada, "Maç eksiği ve kondisyon sorunu var. Son maçlarda oynayamadı. Onla başlarmıyım bilmiyorum." dedi.

İsveç teknik direktörü Lars Lagerback, Rusya'nın önemli oyuncularından Arshavin'in Zenit St Petersburg'un UEFA Kupası'nı kazanmasında büyük rol oynadığını söyledi.

Lagerback, Arshavin ile ilgili olarak, "Çok önemli bir oyuncu. Onu yakından tanıyorum. Rusya ve kulübünde için neler yaptığını biliyorum. Takımdaki rolünü biliyorum eğer oynarsa yüzde 100 kapasiteyle oynayacağını biliyorum." ifadelerini kullandı.

Hiddink sakatlıkları bulunan Zhirkov ve Diniyar Bilyaletdinov ile ilgili olarak, "Bugün çalıştılar. Bekleyip göreceğiz. İyi duruma gelirlerse oynayabilirler." şeklinde konuştu.

Hollandalı hoca kaybettikleri İspanya maçının ardından idmanları ağırlaştırmıştı. Rusya İsveç karşısında galip gelirse, çeyrek finale adını yazdıracak.

Hiddink, "Takımım kendini geliştirmeyi alışkanlık haline getirmeli. Artık her geçen maçta mücadeleler daha da sert olacak. Oyuncularınla neden olmasa bile fikir alışverişinde bulunmalısın. Bu çok önemli." ifadelerini kullandı.

kaynak : http://www.sporx.com/euro2008//haber/114628.php