Anayasa Mahkemesi üyesinden Siyasi Mesaj.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yakın zamanda Dışişleri bakanı ile polemiğe giren ve karşılıklı Tweetler atan AYM üyesi Engin bu akşam çok konuşulan bir siyasi mesaj paylaştı... Eski Türkiye'de Askeri Darbe göndermesi olan Askeriyenin ışıkları yanıyor lafını bu sefer Anayasa Mahkemesi Binası için söyledi.

1602625052932.png

İç İşleri Bakanlığı mesajı.
1602625215819.png

1602625276964.png

1602625295238.png

1602625250999.png

1602625311677.png

Bu paylaşım üzerine çoğu partiden anında açıklama geldi ve Engin İstifaya davet edildi.

Gelen tepkiler üzerine Tweetleri silip hesabını korumaya alan AYM üyesi geri adım attı.

Not: Bu isim daha öncede iç işleri bakanı ile restleşmiş ve bisikletli foto paylaşmıştı. Söylenenlere göre Anayasa Yasa Mahkemesine Abdullah Gül döneminde atanmış. Ve asler yargıç kökenli değil YÖK kadrosundan gelmiş. Şuan da ne hedeflemekte ne planlamakta gerçekten anlayamadım ben Anayasa Mahkemesi içinden birilerine selam mı saçkıyor ışık mı çakıyor anlayamadım...

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Şifreli bir mesaj mı içeriyor diyorsunuz? Ben paylaşımı ilk okuyunca sarayın elektrik faturası ve günlük harcamalarıyla alakalı tartışmalar olmuştu ya. Işıklar yanıyor cümlesi bana onu hatırlattı.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Sonuçta Anayasa Mahkemesi 8-5 çalışan bir kurum. Gecenin bir saati ışıklar yanıyor çalışıyoruz lafı SİYASİ GÖNDERME eskiden asker yaparmış bunu bu gece ayık olun Askeriyenin ışıkları yanıyor biz uyumuyoruz her an darbe olabilir gibisinden...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ben de diyorum ne zaman konu açacak. Sabah mahkeme aym'nin verdiği kararı tanımadı o darbe olmuyor da bu mu darbe oluyor?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ben de diyorum ne zaman konu açacak. Sabah mahkeme aym'nin verdiği kararı tanımadı o darbe olmuyor da bu mu darbe oluyor?

Her olayda konuyu ve içeriğini bilmeden yazıyorsun ne yazık ki :(

Hiç aklına gelmiyor CHP acaba neden devlet sırlarını ifşa eden bir isimi milletvekili adayı yapıyor ? Meclis karası ile vekilliği düşürüliyor 2. ye bir daha yapıyor CHP aday. Bunu hiç sorgulamıyorsun. Senin ülkenin gizli belgelerini ifşa edip rezil eden isim ve bütün dünyada SUÇ SAYILAN bir işi yapan adam 2 kere vekil seçiliyor.

Burada meclis 1. seferde vekilliğini düşürüyor ve yargılıyor 5-6 yıl hapis alıyor bu isim. Ama o sırada CHP 2. defa vekil adayı yaptığı için Anayasa mahkemesi USULDEN bozuyor davayı bu adamın dokunulmazlığı var ceza yatamaz şuan vekil diye. Ama daha önce düşürüldü diyorlar vekilliği olsun o sayılmaz 2. ye gene seçilmiş diyorlar. ( Burada ikilem var bazı isimler bu dava için kapsar ve dokunulmaz olmaz diyende var. Olur diyende var. )

Şimdi anayasa mahkemesi usulen bozdul ve bu adamın vekil iken hapis yatamaz diye. Yeniden yargılansın dedin. Bu 5-6 yıl hapis cezasını veren mahkemede yeniden yargılamaya gerek yok benim cezap belli bu 5-6 yıl Hapisi yatacak dedi yeniden yargılasamda deliller bellii aynı cezayı verecem zaman kaybetmeye gerek yok dedi onadı. ( Zaten gerek Türkiyede veya dünyada bu verilen hapis cezası HAKSIZ DİYEN İNSAN YOK. ) Mesele şimdi mi yatacak vekilliği bitince mi yatacak yoksa vekilliği düşürülüp sonra mı yatacak...

Not: Ayrıca her zaman ki gibi başka konuya sıçrayıp bu konuyu kaynatıyorsun... Hukukçuların önerisi AYM kararı yanlışta olsa veya mahkemeye yanlışta gelse usulen davayı sanki hiç olmamış gibi baştan açacak baştan avukatlar gelecek baştan ifadeler alınacak baştan yargılanacak gibi yapmasıydı diyorlar. Ama düğmeler baştan yanlış iliklenmiş kararlar hep yanlış yanlış gidiyor. ( Bana çocuk oyuncağı gibi geldi bu söylem. Ceza belli suç belli suçlu belli yok illaha baştan yargıla. Adamlar gene aynı cezayı alacak diyor yok olsun 1-2 sene dava sürsün deniyor :( .)

Son düzenleme:

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Enis Berberoğlu nasıl bir yaraya dokunduysa artık iyi acıtmış. Aym'nin kapatılmasına kadar varıyor tartışmalar. Neyse siz anayasa mahkemesini ve kanunları tanımamaya devam edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada darbe nasıl yapılmaz 15 temmuzda gördük. Adamlar darbe yapacak olsa ima etmezler ansızın yaparlar.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Enis Berberoğlu nasıl bir yaraya dokunduysa artık iyi acıtmış. Aym'nin kapatılmasına kadar varıyor tartışmalar. Neyse siz anayasa mahkemesini ve kanunları tanımamaya devam edin.

Bu arada darbe nasıl yapılmaz 15 temmuzda gördük. Adamlar darbe yapacak olsa ima etmezler ansızın yaparlar.

Yazılanları okuyorsun dimi ? Adamın suçu sabit diyorum sana. Kendide inkar etmiyor zaten.

Anayasa Kapatma muhabbeti çok eskilere dayanan meseleler.
Şuan benim gözlemim Anayasa Mahkemesi içinde bir çatışma var. Sistemi bilmediğin için rahat konuşuyorsun ve kimi neyi savunduğunu bile bilmiyorsun.

2023 yılında oldu ya kazara CHP iktidar olursa ben görecem sizi :D Anayasa Mahkemesi neymiş diye ağlaşırken. O zaman üyelerin çoğu Erdoğan tarafından atanmış olacak 12 yıl boyuncada orada kalacaklar.

Anayasa Mahkemesi üyeleri 12 yıllığına seçiliyor. Ve Ölmeden veya emeklilik yaşı gelmeden görenden ayrılmıyorlar el çektirilemiyorlar. Şuan halen Anayasa Mahkemesi üyelerinin çoğu Abdullah Gül tarafından atananlar ve siyaseten Erdoğan ve İçişleri bakanı ile alenen çarpışıyor adamlar. Onlara zıt kararlar alarak.
Aynı Anayasa mahkemesi AKP'nin ilk yıllarındada Ahmet Necdet Sezer'in atadığı isimlerdi bu sefer AKP bir karar alıyordu iptal ediyordu elini kolunu bağlıyordu ( Sen hatırlamazsın o zamanları tabi) . 400 üstü vekil Başörtüsü kararı alıyor serbest olsun diye Anayasa mahkemesi bozuyordu. Meclis çoğunluğu ile bir karar alınıyordu Anayasa Mahkemesi bozuyordu . Veya yüzde 48 ile tek başına iktidar olmuş partiye Kapatma davası açabilecek seviyede idi Anayasamahkemesi vb bir sürü örneği var...

Attığı Tweet'i silip hesabını korumaya alan AYM üyesi hesabını tekrar açıp bir mesaj yayınlamış.

1602632447012.png

Son düzenleme:

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Bunun ne anlama geldiğini ve bu konuda kimlerin bu tip paylaşımlar yaptığını biliyordur diye düşünüyorum aym üyesinin, bu sebeple böyle bir tepki alabileceğini de hesaplamış olmadır.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Bu ülkenin başına ne geldiyse satılmış köpeklerden ve okumadan araştırmadan onları destekleyenlerden geldi. Yaptığı bu paylaşımın ne anlama geldiğini sadece bebeler anlamaz. Gereken cevap verilmeli. Herkes haddini bilecek.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bu ülkenin başına ne geldiyse satılmış köpeklerden ve okumadan araştırmadan onları destekleyenlerden geldi. Yaptığı bu paylaşımın ne anlama geldiğini sadece bebeler anlamaz. Gereken cevap verilmeli. Herkes haddini bilecek.
Neyniş o gereken cevap kapatmak mı? 400 vekil bul da kapat bakayım.

Adam o kadar saf olmalı ki tweet ile darbe iması yapsın. Vay be büyük oyunu tek siz görüyorsunuz.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Neyniş o gereken cevap kapatmak mı? 400 vekil bul da kapat bakayım.

Adam o kadar saf olmalı ki tweet ile darbe iması yapsın. Vay be büyük oyunu tek siz görüyorsunuz.
Her suç sahibini bağlar ama verdiği fikir açısından önemlidir. Koskoca bir yüksek mahkeme yargıcının ''ışıklar yanıyor'' lafzının türk siyasal tarihinde askeri darbeleri çağrışdırdığını bilmemesi imkansız. Twiti bilerek attıysa skandal. Eğer bu asgari siyasal ve hukuki bilinçten yoksunsa daha büyük bir skandal. Sosyal medya ergeni gibi davranan zat anayasa mahkemesinin bir üyesi. Hesabınıza gelmeyen şeyler için üç maymunu oynamaya devam edin. Bide zaten sorun burada bu tweet saf birinin atacağı twett değil

Son düzenleme: