Anakartta 8-pin bağlantı var fakat 4-pin takılı

Bu konuyu okuyanlar

um34ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar,
Bilgisayarı hazır olarak 2 yıl önce aldım fakat yeni farkettim ki anakart üzerinde 8-pin işlemci güç bağlantı yuvası var fakat orada 4-pin takılı bir sorun teşkil eder mi?

Yeni alacağım Corsair VS450 80+ da 8 pin var sanırım onu takarsam bir sorun teşkil eder mi?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Merhaba Arkadaşlar,
Bilgisayarı hazır olarak 2 yıl önce aldım fakat yeni farkettim ki anakart üzerinde 8-pin işlemci güç bağlantı yuvası var fakat orada 4-pin takılı bir sorun teşkil eder mi?

Yeni alacağım Corsair VS450 80+ da 8 pin var sanırım onu takarsam bir sorun teşkil eder mi?

Merhaba,

8 pini ortadan ikiye ayırıp doğru olan 4 pin connectoru işlemci güç soketine yerleştirebilirsiniz.

e_emin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
i7-3770 8 pinin sağladığı güce ihtiyaç duymadığı için sorun olmamış. 8 pin taksan da 4 pin taksan da sorunsuz çalışır.

um34ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam, takıntım olduğu için boşta olmasını istemem o yüzden 8-pin takacağım.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=465260]um34ka[/MENTION]

Hicbir sorun olmaz. Ekstra 4pin o.c (hiz asirtma) yapacagin zaman veya islemcin fazla güc tüketen bir islemciyse gerekli oluyor.

Güc kaynaginda 8 pin girisi varsa tak gitsin, bilgisayara bir zarari yok. Yanlis takma ihtimalin sifir, senin de dedigin gibi üzerinde tirnak bulunuyor. Hem anakart girisinde hem de kabloda.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Üzerinde zaten tırnak yok mu, yoksa bile düz olduğunu nasıl anlarım?

Sokete rahatça giriyorsa sıkıntı yok. Sokete girmesine zorlama. Zaten kare ve bir ucu oval kere yuvaları var ona göre bakta tak.