Yardım Anakartımın muhtemel bir arıza yaptığını düşünüyorum?

Bu konuyu okuyanlar

Kedi Sins Creed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar 2 haftadır felan bilgisayarımda oyun oynarken(sadece valorantta yapıyor ama anakartla ilgili olduğunu düşünüyorum) ara sıra fps dropları yemeye başladım. Önceden yemezdim ki yiyecek bir bilgisayar değil 200 300 fps civarı alıyorum. O kadar sık yapmıyor aslında belki 1 2 saate bir yapıyor 30 civarına düşüyor 2 3 saniyeliğine ama sonuç olarak bi sorun olduğunu düşünüyorum.
Bilgisayar açılırken bios ekranına geçiş kısmında ekranda pikseller bildiğiniz halay seker gibi sağa sola gidiyorlar ama ekrandaki yazı okunuyor. Sadece görüntüyü bozuyor bu da bi voltaj bozukluğu veya arıza sonucu olabilir diye düşünüyorum. Bilgisayar açıldığında herhangi bir problem yaşamıyorum.

Bios güncellemesi ile geçmesinin pek ihtimali olduğunu sanmıyorum ancak denemek isterim. Bu durumun neden ötürü olabileceğini bilenler varsa yardımcı olabilir mi?

anakart: b450m s2h gigabyte

şimdiden teşekkürler.

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
PSU Kac Wolt? En az randıman alınası ıcın 650w olması gerekıyor o Anakartta, ve Voltaj sorunu da yapabılır Bu dedıklerınızi.

Kedi Sins Creed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PSU Kac Wolt? En az randıman alınası ıcın 650w olması gerekıyor o Anakartta, ve Voltaj sorunu da yapabılır Bu dedıklerınızi.
psu corsair 550w ama gtx 1660s ile ryzen 5 3500x var, yani psunun yetersiz kaldığını düşünmüyorum ama olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartı 125w tdpsi var işlemci 65w
Mesaj otomatik birleştirildi:

kasamı açıp anakarta giriş çıkış yapan tüm kabloları çıkarıp tekrar taktım ve düzeldi sorunum. 1 ay öncesine kadar ssd takmıştım bilgisayara. Sanırım ana güç giriş kablosundan tam gücünü alamadı o yüzden oldu. Yine de teşekkür ederim, konuyu kapatabilirsiniz.

Son düzenleme: