Anakartımın Desteklediği Ram,EkranKartı,İşlemcileri söylermisiniz

Bu konuyu okuyanlar

TheJoker0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar herkeze merhaba benim bir bilgiseyarım var öyle çok iyi değil ama işte oyun oynamak istiyorum çok bişey oynayamıyom bu yüzden masaüstü toplamak istiyorum. Benim bir tane PS3 üm var onu satıcam birazdaha eklerim ve hangi lerini başta almalıyım sizce zamanla da parçaları yappoz gibi yerine koyarım diye düşünüyorum. İşte böyle şimdi CPU-Z den almış olduğum bilgileri sizlere yansıtıyorum.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1-CPU Kısmı

CPU-Z 1.CPU.png

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2-Caches Kısmı

CPU-Z 2.Caches.png

3- Mainboard Kısmı

CPU-Z 3.Mainboard.png

4- Memory Kısmı

CPU-Z 4.Memory.png

5- SPD Kısmı

CPU-Z 5.SPD.png

6- Graphics Kısmı

CPU-Z 6.Graphics.png

7- Bench Kısmı

CPU-Z 7.Bench.png

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Bundan ibaret arkadaşlar

Almak istediğim yani benim bildiğim sistemime uygun ekran kartı bunu buldum eğer uygun değilse siz önerirmisiniz en iyi ekran kartı ama benim bilgiseyarım için :)

Ekran Kartı: MSI N730-4GD3V2 GeForce GT 730 4GB DDR3 128Bit DX12 Gaming Ekran Kartı

Eğer uygun değilse önerilerinizi bekliyorum. İyi günler

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bu donanım dan çok bir şey beklemeyin. Ekran kartı ve SSD ekleyip cüzi bir iyileşme elde etsek de sonuç "ölü yatırım" olacaktır.

TheJoker0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bu donanım dan çok bir şey beklemeyin. Ekran kartı ve SSD ekleyip cüzi bir iyileşme elde etsek de sonuç "ölü yatırım" olacaktır.
peki baştan başlasam nasıl bir bütçeye ihtayacım var hiç toplamadım bu zamana kadar da neredeyse 2010 dan beri bunu kullanıyom yanlış olmasın 2015 de olabilir

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
Slot başına 2GB RAM destekliyor. Yani max RAM 4 GB. İşlemci olarak ise takabileceğin en güçlüsü Core 2 Quad/Duo, Celeron / Pentium Dual Core serileri (İşlemci max 95w olacak şekilde) R7 240, R7 250, Gt730 takabileceğin kartlar

diye paylaşılmış.

anakartın özelliklerinin sitesi de Foxconn 2A8CH 1.0 Mainboard Specs

buna hiçbirşey yapılmaz. canlandırmaya kalksan sıkıntı olur yine.. elinde kalır bu sistem. bence hiç bulaşma, bunu böyle kullan. ekran kartı da gt730 alsan yine sıkıntı, çoğu oyunda sıkıntı yaratır..

fikir olması açısından teknobiyotik, vatan computer, incehesap sitelerinden toplanmış hazır sistemlere bakman.. 3-4 bin arası tutar en az.. bazen kampanyalar ve daha uyguna sistem topluyorlar..

2-3 model belirle, linkleriyle beraber, maksimum bütçeni de yazarak tekrar konu açabilirsin. apu sistem toplayabilirsin ucuz olması açısından (yani tümleşik ekran kartı, ekstra ekran kartsız)

TheJoker0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Slot başına 2GB RAM destekliyor. Yani max RAM 4 GB. İşlemci olarak ise takabileceğin en güçlüsü Core 2 Quad/Duo, Celeron / Pentium Dual Core serileri (İşlemci max 95w olacak şekilde) R7 240, R7 250, Gt730 takabileceğin kartlar

diye paylaşılmış.

anakartın özelliklerinin sitesi de Foxconn 2A8CH 1.0 Mainboard Specs

buna hiçbirşey yapılmaz. canlandırmaya kalksan sıkıntı olur yine.. elinde kalır bu sistem. bence hiç bulaşma, bunu böyle kullan. ekran kartı da gt730 alsan yine sıkıntı, çoğu oyunda sıkıntı yaratır..

fikir olması açısından teknobiyotik, vatan computer, incehesap sitelerinden toplanmış hazır sistemlere bakman.. 3-4 bin arası tutar en az.. bazen kampanyalar ve daha uyguna sistem topluyorlar..

2-3 model belirle, linkleriyle beraber, maksimum bütçeni de yazarak tekrar konu açabilirsin. apu sistem toplayabilirsin ucuz olması açısından (yani tümleşik ekran kartı, ekstra ekran kartsız)
teşekkürler bakıcam

Son mesajlar