Anakartımı nasıl yakabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Ailesinin yatırdığı banka hesabı yüksek ihtimalle 18 yaşına kadar para çekilemeyen türden. O para orada bekleyecek mecburen. Yeniden para biriktirip, biriktirmeden önce parayla ne yapacağını söylerse anlaşma yapabilirler diye düşünüyorum.
Öyle ise yapacak bir şey yok. Ama değilse çekmelerine izin vermeleri gerekir bence. Bazı şeyler zamanında yaşanmalı diye düşünüyorum çünkü çocukken arkadaşlarınla oynayamadığın oyunu büyüyünce oynayınca zevk alınacağını sanmıyorum. Benim de ailem bu tür şeylere fazla para vermez kendi telefonumu kendim aldım mesela ama bir çocuğum olsaydı yaşında yaşaması gereken şeyleri yaşatırdım açıkçası.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Siz şükreden ekonomistsiniz sanırım :) 5000 TL ver bakalım nasıl geçinir insanlar :) Ekonomi bilgimi neye göre ölçtün? Neyse, şükredelim ki başkaları daha iyi geçinsin. Fakir daha da fakirleş
sin, zengin de ezmeye devam etsin. Ben daha fazla tartışmayacağım, yokluğun ne kadar acı olduğunu da bilirim :)
Yazık cidden yazık. Ekonomi hakkında ders aldınız mı acaba? Asgari ücret artışı alım gücünü arttırmaz aksine maliyetleri arttırdığı için ürünlerin fiyatını arttırır bu da alım gücünü düşürdüğünden sizin yeni aldığınız 5000₺nin önceki yılın 4000₺ sine denk gelmesine sebep olur (rakamlar örnek olarak verildi -salladım- daha az bir miktara da denk gelebilir). Bu nedenle asgari ücrete enflasyon oranından fazla zam yapılması alım gücünü daha da düşürür. Çok basit bir ekonomik bilgidir. Keşke bilginiz olmayan konularda yorum yapmasanız :)

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Ya arkadaşa bi destek çıkalım. Yarın akşam
Show TV'de bedavaya ring maçı izleriz. Kasanı camdan aşağı fırlat.
Commodus da gelir. O da gladyatörlerle falan güreşmeyi seven birisi. ?
Commodus_Musei_Capitolini_MC1120.jpg

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Hesap annemin adına yani para çekebiliriz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dur neden raporluyorsun??
Türk aile sisteminde maalesef o para senin bu para benim olayı olmadığı için çocuklar parayı yönetmeyi öğrenemiyor(Bende dahil) Ailenizle planlama yapmaya çalışın. Herkesin aylık alacağı para ve biriktirdiği para belli olsun. Herkes kendi parasıyla istediğini yapsın. En mantıklı çözüm yolu gibi gözüküyor.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
7 yıllık bir bilgisayar kullanıyorum. Sistem özellikleri yetmemeye başladı desem yanlış olur, hiçbir zaman yetmedi. Artık sinirlenmeye başladım çünkü millet en yüksek sistem gereksinimli oyunlarda sörf yaparken ben Minecraft oynuyorum o da kasıyor. Artık geçmişe de bakarak anladım ki bilgisayarım bozulmazsa babam yeni bilgisayar almayacak. Harddisk falan bozmak da yetmez, evdeki eski bilgisayarların harddisklerini takar babam. Daha önce harddisk bozuldu çünkü. Eğer anakartımı yakmazsam yeni bilgisayarım olmayacak. Alması belki 1 ay sürecek ama 6-7 aydan iyidir. Elindekiyle yetin diyecek dedeler konudan uzak dursun lütfen. Anakart nasıl yakılır?
Nasıl yapılacağını biliyorum ama söylemeyeceğim. Baban çekiniyor olabilir durumu yoktur...

mcciçoçuk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Türk aile sisteminde maalesef o para senin bu para benim olayı olmadığı için çocuklar parayı yönetmeyi öğrenemiyor(Bende dahil) Ailenizle planlama yapmaya çalışın. Herkesin aylık alacağı para ve biriktirdiği para belli olsun. Herkes kendi parasıyla istediğini yapsın. En mantıklı çözüm yolu gibi gözüküyor.
O olay bizde hiç yok. Anneme diyorum o parayla alalım bilgisayarı, benim de param var orada diyor. "Harçlık deniyor ona anne!" diyemiyorum.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Öyle ise yapacak bir şey yok. Ama değilse çekmelerine izin vermeleri gerekir bence. Bazı şeyler zamanında yaşanmalı diye düşünüyorum çünkü çocukken arkadaşlarınla oynayamadığın oyunu büyüyünce oynayınca zevk alınacağını sanmıyorum. Benim de ailem bu tür şeylere fazla para vermez kendi telefonumu kendim aldım mesela ama bir çocuğum olsaydı yaşında yaşaması gereken şeyleri yaşatırdım açıkçası.
Bu olaya girersek zor çıkarız. Olay zaten en başta bilinçsiz çocuk doğurmakla başlıyor. Çocuğu iyi şartlarda yetiştiremeyince küçük sorunlar çığ gibi büyüyor ve sonunda ortaya sorunlu bir yetişkin çıkıyor. Bu böyle devam ediyor. Halkımızın bilinçlenmesi gerek en önemli konulardan birisi.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Milletvekillerine ve Filistin, Somali'ye veya s**** parası yerine asgari ücret arttırılabilir. Uzman ekonomist olduğuna göre bunu da düşüneceksin :) Yazıkla, şükürle bitmiyor olay :)
Evet millet vekillerinin maaşını düşürürsen yolsuzluğun önünü daha çok açarsın. Buna en net örnek Azerbaycandır :) Eğitim aldığım bir konuda ithamda bulunduğundan sana her şeyi ince ince anlatabilirim ama senin kendi fikirlerini değiştirmeye açık olman lazım. Şu an yolsuzluk yok mu diyeceksin evet var. Bunu düşürürsen daha çok artar. Somali ve Filistin ise Türkiyenin dış politikadaki güvencesidir. Akdenizdeki ve Egedeki haklarını koruyabilmesi için gereklidir. Gereğini anlatmam şu an yazdıklarımın hepsinin 4 katı kadar daha uzun bir mesaj yazmam demek olur ama istersen sana hepsini özel mesaj ile anlatırım. Yeter ki politika alanına ilgili ol :)

Ekleme: Ayrıca bu dediklerinini hepsini yapsak. Bürokrat maaşını düşürüp dış güvencemisi de iptal edip hepsini asgari ücrete yatırmayı denesek bile bir önceki mesajda dediğim alım gücünün düşmesi sonucunu ortadan kaldıramazsın. Buradaki asıl kilit nokta üreticinin maaliyetinin artması konusu :)

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Evet millet vekillerinin maaşını düşürürsen yolsuzluğun önünü daha çok açarsın. Buna en net örnek Azerbaycandır :) Eğitim aldığım bir konuda ithamda bulunduğundan sana her şeyi ince ince anlatabilirim ama senin kendi fikirlerini değiştirmeye açık olman lazım. Şu an yolsuzluk yok mu diyeceksin evet var. Bunu düşürürsen daha çok artar. Somali ve Filistin ise Türkiyenin dış politikadaki güvencesidir. Akdenizdeki ve Egedeki haklarını koruyabilmesi için gereklidir. Gereğini anlatmam şu an yazdıklarımın hepsinin 4 katı kadar daha uzun bir mesaj yazmam demek olur ama istersen sana hepsini özel mesaj ile anlatırım. Yeter ki politika alanına ilgili ol :)
Gerçekten hiç böyle düşünmemiştim. Değişik bir bakış açısı.

mcciçoçuk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar bu akşam yatmadan önce bir iğne ile anakarta hasar vermeyi düşünüyorum sizce nasıl fikir?

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...