Anakartıma Uygun İşlemci

Bu konuyu okuyanlar

TsS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben satellite a100-003 kullanıcısıyım doğru ram seçimini bu forum sayesinde yapmıştım memnun kalmıştım bende bu aralar işlemcimin yetersiz kaldığını öğrendim bu bazı oyunlarda büyük oranda performans düşüşüne neden oluyor ankartımı aşağıda belirttim anakartıma uygun bir işlemci önerirseniz sevinirim...
ekX1g7.png

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sanırım anakartın intel görüyorum...
yerinde olsam madem oyun istiyorsun...100-150 liralık anakart al gigabayy veya asus buna ek olarak amd işlemci eger bana yakınsan elimde amd x3 2mb işlemcim var onu kullanırsın bakarsın dalgana ;)

TsS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırım anakartın intel görüyorum...
yerinde olsam madem oyun istiyorsun...100-150 liralık anakart al gigabayy veya asus buna ek olarak amd işlemci eger bana yakınsan elimde amd x3 2mb işlemcim var onu kullanırsın bakarsın dalgana ;)
Kardeş anakart alcak bütçem yok bana bu ankartıma uygun bir işlemci önerirsen sevinirim ...

Reaksiyon puanı
16,118
anakart al diyon da o toshiba notebook cpu ne var üzerinde?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Bu işlemci anakartınızla uyumludur, Şu an ki işlemcinizle aynı performansa sahip işlemcileri yazmadım. Ram seçiminde de yardımcı olmuştum.

İntel core duo 2 T9500

TsS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu işlemci anakartınızla uyumludur, Şu an ki işlemcinizle aynı performansa sahip işlemcileri yazmadım. Ram seçiminde de yardımcı olmuştum.

İntel core duo 2 T9500
Cidden sağolun bu arda bu işlemciyi değiştirdiğimde max kaç gb ram takabileceğim laptopuma.

Reaksiyon puanı
16,118
http://ark.intel.com/tr/products/33918/Intel-Core2-Duo-Processor-T9500-6M-Cache-2_60-GHz-800-MHz-FSB
ÖZELLİKLER

-Essentials
Durum EOIS
Piyasaya Çıktığı Tarih Q1'08
İşlemci Numarası T9500
Çekirdek sayısı 2
Çalışma Hızı 2.6 GHz
L2 Önbellek 6 MB
FSB Hızı 800 MHz
FSB Eşliği No
Yönerge Seti 64-bit
Yerleşik Seçenekler Mevcut No
Litografi 45 nm
Maks. TDP 35 W
VID Voltaj Aralığı 1.000V-1.250V
Önerilen Müşteri Fiyatı N/A
-Package Specifications
TJUNCTION 105°C
Paket Boyutu 35mm x 35mm
İşlemci Yonga Boyutu 107 mm2
İşlemci Yonga Transistörlerinin Sayısı 410 million
Desteklenen Soketler BGA479, PGA478, PPGA478
Düşük Halojen Seçenekleri Mevcut Bkz. MDDS
-Advanced Technologies
Intel® Turbo Boost Teknolojisi ‡ No
Intel® Hyper-Threading Teknolojisi ‡ No
Intel® Sanallaştırma Teknolojisi (VT-x) ‡ Yes
Intel® 64 ‡ Yes
Boşta Bekleme Durumları Yes
Gelişmiş Intel SpeedStep® Teknolojisi Yes
Intel® Demand Based Switching No
-Intel® Platform Protection Technology
Trusted Execution Teknolojisi ‡ No
Execute Disable Bit ‡ Yes
bunlar var max.ram yok 4gb olabilir belki.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Cidden sağolun bu arda bu işlemciyi değiştirdiğimde max kaç gb ram takabileceğim laptopuma.

Daha önce ram değiştirmek istediğinizde de söylemiştim, Şu an ki anakartınızın da, Önerdiğim işlemcinin de max. 4 GB bellek desteği var.

Reaksiyon puanı
16,118
Daha önce ram değiştirmek istediğinizde de söylemiştim, Şu an ki anakartınızın da, Önerdiğim işlemcinin de max. 4 GB bellek desteği var.

merak ettim t2330 takılı msi vr601-049'a bu t9500 takarsak 2x2gb ram takabilir miyiz msi ona max.2gb diyor kardeşim ubuntu konsolda bir kod ile max.ram destğini 8gb olduğunu idda ediyor vakti zamanında buna ram alırken 2gb alacaktı 1gb+2gb=3gb yapacaktı engel oldum saçma bir şey olacak diye gerçi parasını ben vermiyordum...
o kodu buldum root şifresi istiyor.
Kod:
sudo dmidecode -t 16 | grep Capa
Kod:
sudo dmidecode -t 2 | grep Name

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
merak ettim t2330 takılı msi vr601-049'a bu t9500 takarsak 2x2gb ram takabilir miyiz msi ona max.2gb diyor kardeşim ubuntu konsolda bir kod ile max.ram destğini 8gb olduğunu idda ediyor vakti zamanında buna ram alırken 2gb alacaktı 1gb+2gb=3gb yapacaktı engel oldum saçma bir şey olacak diye gerçi parasını ben vermiyordum...

Daha önce ki konularda da birlikte mesajlar yazmıştık, Orada ki mesajlarımı mutlaka okudunuz, Yeni nesil laptoplar da ram değişiminin genellik işlemcinin destelediği miktar da olduğunu söylemiştim, Eski laptoplar da ram değişimi anakarta göre yapılıyordu, maksimum kaç gb ram desteklediği, kaç bit işletim sistemi kullanabileceği, hepsi anakart üzerinden belirleniyordu. İntel core duo 2 T9500 eski bir işlemci olduğu için ram desteği anakart üzerinden yapılıyor, Kısacası siz bu işlemciyi takarak laptopunuz bellek miktarını değiştiremezsiniz, anakartınız ne kadarını destekliyorsa o kadarını kullanabilirsiniz, Arkadaşın maksimum 4 GB bellek desteği var derken de anakartına göre söyledim.

Reaksiyon puanı
16,118
Daha önce ki konularda da birlikte mesajlar yazmıştık, Orada ki mesajlarımı mutlaka okudunuz, Yeni nesil laptoplar da ram değişiminin genellik işlemcinin destelediği miktar da olduğunu söylemiştim, Eski laptoplar da ram değişimi anakarta göre yapılıyordu, maksimum kaç gb ram desteklediği, kaç bit işletim sistemi kullanabileceği, hepsi anakart üzerinden belirleniyordu. İntel core duo 2 T9500 eski bir işlemci olduğu için ram desteği anakart üzerinden yapılıyor, Kısacası siz bu işlemciyi takarak laptopunuz bellek miktarını değiştiremezsiniz, anakartınız ne kadarını destekliyorsa o kadarını kullanabilirsiniz, Arkadaşın maksimum 4 GB bellek desteği var derken de anakartına göre söyledim.
sudo dmidecode -t 16 | grep Capa Maximum Capacity: 4 GB diyor ama ram miktarı 2875mb gözüküyor asrock 2gb diyor biosta 2x2gb 667mhz ramler gözüküyor bu hurdadan kurtulmam gerek galiba psu 12v kanalı 8,30volt veriyor zaten bir gözü toprağa bakıyor casper'ın 400watt psu'su vardı elimde dandik diye satmıştım meğer üzerindeki işe yaramazmış crea dekstop pc almayın demiştim bunu alanlara...

TsS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı oyunlarda sistem gereksinimlerine baktığımda genellikle işlemcim ve ekran kartım geride kalıyor bende işlemcinin ekran kartını boğması ve benimde ekran akrtından tam performans alamayacağım için ilk önce işlmeci sorununu halletmek istedim bu arada benim bu laptopda MXM desteği var herhalde MXMII de olabilir şu anki ekran kartım Atı Mobılıty Readon X1600 ben basbeLası adlı arkadaşın söylediği işlemciyi alacağım bu işlemciye göre bana bir ekran kartı önerebiilirmisiniz birde anakartta MXM mi yoksa MXMII mi olduğunu bulursanız sevinirim..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar bu arda şu an fail yaşıyorum bana bilgisayarımın satellite a100-003 olduğunu söylemişlerdi ama laptopun altına dikkatlice baktım ve Satellite a100-192 yazıyordu ve toshibanın internet sitesindende baktığımda özellikleri aynen uyuyordu ekran kartına baktığımda ise bağlı veri yolu : 16x PCI Express olarak geçiyordu bakın bilgileri aşşağıya yazdım...
Teknolojitür : Intel® Core™ Duo işlemci T2500, Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG ağ bağlantısı ve Intel® 945GM Express chipset özellikli Intel® Centrino® Duo Mobil Teknoloji
saat hızı : 2.0 GHz
ön veri yolu : 667 MHz
2. seviye önbellek : 2 MB
İşletim sistemiWindows® XP Home Edition

Sistem belleğistandart : 512 MB
maksimum genişleme : 4,096 MB
teknoloji : DDR2 RAM (533 MHz)
Sabit diskkapasite : 100 GB
onay : S.M.A.R.T.
sürücü dönüşü : 5,400 rpm
DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücüsüuyumluluk : CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-R(DL), DVD-RW, DVD+R, DVD+R(DL), DVD+RW, DVD-RAM
maksimum hız : Okuma: 24x CD-ROM, 8x DVD-ROM/ Yazma: 24x CD-R, 4x CD-RW, 10x HS CD-RW, 10x US CD-RW, 8x DVD-R, 2x DVD-R (Çift Katmanlı), 4x DVD-RW, 8x DVD+R, 2.4x DVD+R (Çift Katmanlı), 4x DVD+RW, 5x DVD-RAM
tür : DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücü
Ekran bağdaştırıcısıtür : Mobility™ Radeon® X1600 512 MB HyperMemory™
bellek kapasitesi : 256 MB + en fazla 256 MB
bellek türü : DDR Video RAM + DDR2 RAM (sistem belleği)
bağlı veri yolu : 16x PCI Express
Dahili görüntü modlarıAşağıdaki dahili video modları desteklenir: :
çözünürlük : 1,280 x 800 , maksimum renk sayısı : 16.7 milyon
Maks. harici görüntü modlarımaks. çözünürlük : 2.048 x 1.536
maks. renk : 4.3 milyar
maks. yenileme hızı : 100 Hz
maks. yenileme hızında titreşimsiz çözünürlük : 1.600 x 1.200
Arabirimler1 × DC girişi
1 × harici monitör
1 × RJ-11
1 × RJ-45
1 × i.LINK® (IEEE 1394)
1 × harici mikrofon
1 × kulaklık (stereo)
Genişleme1 × memory slot
1x Tip II kart için PC Kartı yuvası, tür : ExpressCard yuvası
genişleme türü sayısı : 1
Kablolu iletişimtopoloji : Ethernet LAN
hız : 10/100 Base-TX
topoloji : uluslararası V.90 modem, (V.92 kullanıma hazır)
hız : 56 Kbps veri (V.90) ve 14,4 Kbps faks
Ses sistemidesteklenen ses biçimi : 16-bit stereo
hoparlörler : dahili Harman Kardon®stereo hoparlörler
üretici : Toshiba Bas Özelliği Geliştirilmiş Ses Sistemi ve SRS® TruSurround XT™ Sistemi ve SRS® WOW
Klavyetuşlar : 86
Windows tuşları : 2
Hızlı Erişim Tuşları : 1
İşaret aygıtıtür : Touch Pad
Pilteknoloji : lityum-iyon
AC adaptörgiriş voltajı : dünya genelinde kullanım için otomatik algılamalı AC adaptör (100/240 V)
çıkış voltajı : 15 V
çıkış akımı : 6 A
BoyutlarG x U x Y : 360 x 267 x 29,8 (ön) / 36,8 (arka) mm
ağırlık : 2.72 kg
Garanti2 yıl uluslararası garanti
Birlikte gelen donanımAC adaptör
Birlikte verilen yazılımConfigFree™
Connectivity Doctor
InterVideo® WinDVD Creator (2Platinum)
Microsoft® Office OneNote ™ 2003
Norton Internet Security™ 2005 (90 günlük ücretsiz deneme sürümü)
Sonic¿ Record Now!
Toshiba Summit
Toshiba yardımcı programları ve sürücüleri
çevrimiçi kullanıcı ve modem el kitabı
Güvenlik özellikleriBIOS parolası
Kensington Kablo Kilidi yuvası
ana memory (sabit)
ana sabit disk (sabit)
kablosuz LAN anahtarı
klavye kilidi
sistem parolası güvenliği
İlave özellikler6 tuşlu (Internet Tarayıcısı, Geri, Yürüt, Durdur, İleri, anında eğlence için Express Media Player) Multimedya Çubuğu
HD Ses desteği
HD to go - Yüksek Çözünürlükte taşınabilir görüntü
SM BIOS uyumlu
Sıvı sızdırmaz klavye
OnayCB raporu
CE Onayı
DIN GOST
R&TTE
SASO
Üretici, bu ürünün CE onayı açısından aşağıdaki yönetmelik ve düzenlemelere uygun olduğunu beyan etmektedir. CE onayından Toshiba Europe GmbH, Hammfelddam 8, 41460 Neuss, Almanya sorumludur.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Bazı oyunlarda sistem gereksinimlerine baktığımda genellikle işlemcim ve ekran kartım geride kalıyor bende işlemcinin ekran kartını boğması ve benimde ekran akrtından tam performans alamayacağım için ilk önce işlmeci sorununu halletmek istedim bu arada benim bu laptopda MXM desteği var herhalde MXMII de olabilir şu anki ekran kartım Atı Mobılıty Readon X1600 ben basbeLası adlı arkadaşın söylediği işlemciyi alacağım bu işlemciye göre bana bir ekran kartı önerebiilirmisiniz birde anakartta MXM mi yoksa MXMII mi olduğunu bulursanız sevinirim..

Arkadaşlar bu arda şu an fail yaşıyorum bana bilgisayarımın satellite a100-003 olduğunu söylemişlerdi ama laptopun altına dikkatlice baktım ve Satellite a100-192 yazıyordu ve toshibanın internet sitesindende baktığımda özellikleri aynen uyuyordu ekran kartına baktığımda ise bağlı veri yolu : 16x PCI Express olarak geçiyordu bakın bilgileri aşşağıya yazdım...
Teknolojitür : Intel® Core™ Duo işlemci T2500, Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG ağ bağlantısı ve Intel® 945GM Express chipset özellikli Intel® Centrino® Duo Mobil Teknoloji
saat hızı : 2.0 GHz
ön veri yolu : 667 MHz
2. seviye önbellek : 2 MB
İşletim sistemiWindows® XP Home Edition
Sistem belleğistandart : 512 MB
maksimum genişleme : 4,096 MB
teknoloji : DDR2 RAM (533 MHz)
Sabit diskkapasite : 100 GB
onay : S.M.A.R.T.
sürücü dönüşü : 5,400 rpm
DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücüsüuyumluluk : CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-R(DL), DVD-RW, DVD+R, DVD+R(DL), DVD+RW, DVD-RAM
maksimum hız : Okuma: 24x CD-ROM, 8x DVD-ROM/ Yazma: 24x CD-R, 4x CD-RW, 10x HS CD-RW, 10x US CD-RW, 8x DVD-R, 2x DVD-R (Çift Katmanlı), 4x DVD-RW, 8x DVD+R, 2.4x DVD+R (Çift Katmanlı), 4x DVD+RW, 5x DVD-RAM
tür : DVD Super Multi (Çift Katmanlı) sürücü
Ekran bağdaştırıcısıtür : Mobility™ Radeon® X1600 512 MB HyperMemory™
bellek kapasitesi : 256 MB + en fazla 256 MB
bellek türü : DDR Video RAM + DDR2 RAM (sistem belleği)
bağlı veri yolu : 16x PCI Express
Dahili görüntü modlarıAşağıdaki dahili video modları desteklenir: :
çözünürlük : 1,280 x 800 , maksimum renk sayısı : 16.7 milyon
Maks. harici görüntü modlarımaks. çözünürlük : 2.048 x 1.536
maks. renk : 4.3 milyar
maks. yenileme hızı : 100 Hz
maks. yenileme hızında titreşimsiz çözünürlük : 1.600 x 1.200
Arabirimler1 × DC girişi
1 × harici monitör
1 × RJ-11
1 × RJ-45
1 × i.LINK® (IEEE 1394)
1 × harici mikrofon
1 × kulaklık (stereo)
Genişleme1 × memory slot
1x Tip II kart için PC Kartı yuvası, tür : ExpressCard yuvası
genişleme türü sayısı : 1
Kablolu iletişimtopoloji : Ethernet LAN
hız : 10/100 Base-TX
topoloji : uluslararası V.90 modem, (V.92 kullanıma hazır)
hız : 56 Kbps veri (V.90) ve 14,4 Kbps faks
Ses sistemidesteklenen ses biçimi : 16-bit stereo
hoparlörler : dahili Harman Kardon®stereo hoparlörler
üretici : Toshiba Bas Özelliği Geliştirilmiş Ses Sistemi ve SRS® TruSurround XT™ Sistemi ve SRS® WOW
Klavyetuşlar : 86
Windows tuşları : 2
Hızlı Erişim Tuşları : 1
İşaret aygıtıtür : Touch Pad
Pilteknoloji : lityum-iyon
AC adaptörgiriş voltajı : dünya genelinde kullanım için otomatik algılamalı AC adaptör (100/240 V)
çıkış voltajı : 15 V
çıkış akımı : 6 A
BoyutlarG x U x Y : 360 x 267 x 29,8 (ön) / 36,8 (arka) mm
ağırlık : 2.72 kg
Garanti2 yıl uluslararası garanti
Birlikte gelen donanımAC adaptör
Birlikte verilen yazılımConfigFree™
Connectivity Doctor
InterVideo® WinDVD Creator (2Platinum)
Microsoft® Office OneNote ™ 2003
Norton Internet Security™ 2005 (90 günlük ücretsiz deneme sürümü)
Sonic¿ Record Now!
Toshiba Summit
Toshiba yardımcı programları ve sürücüleri
çevrimiçi kullanıcı ve modem el kitabı
Güvenlik özellikleriBIOS parolası
Kensington Kablo Kilidi yuvası
ana memory (sabit)
ana sabit disk (sabit)
kablosuz LAN anahtarı
klavye kilidi
sistem parolası güvenliği
İlave özellikler6 tuşlu (Internet Tarayıcısı, Geri, Yürüt, Durdur, İleri, anında eğlence için Express Media Player) Multimedya Çubuğu
HD Ses desteği
HD to go - Yüksek Çözünürlükte taşınabilir görüntü
SM BIOS uyumlu
Sıvı sızdırmaz klavye
OnayCB raporu
CE Onayı
DIN GOST
R&TTE
SASO
Üretici, bu ürünün CE onayı açısından aşağıdaki yönetmelik ve düzenlemelere uygun olduğunu beyan etmektedir. CE onayından Toshiba Europe GmbH, Hammfelddam 8, 41460 Neuss, Almanya sorumludur.

Laptopunuz da mxm slotu var ancak bu slot mxm 2, O slota takabileceğiniz ekran kartı performans anlamında şu an ki ekran kartınızdan farklı olmayacaktır, En fazla GT9600M-HD4570M ekran kartlarını takabilirsiniz, Bu ekran kartları ülkemiz de olmadığı gibi baya da pahalı ürünler, 150 dolardan aşağı alamazsınız, bilgisayarınıza bir getiriside olmaz.

Laptoplar da ekran kartı değişimi için bu konuda detaylı açıklamalarım var.

http://forum.shiftdelete.net/ekran-karti/338938-laptop-ekran-karti-degistirme.html#post3187086

Reaksiyon puanı
16,118
ebay'dan alabilir dener nasıl gelir gelirse tabi tam ödeme ekranında invalid country ve invalid credit card mesajı görebilir.

TsS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam ama şu anki ekran kartımdan daha üst bir model oyunlarda daha performans alabileceğim bir ekran kartı önerebilirmisiniz?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Reaksiyon puanı
16,118
bir ara monster parça satıyordu orda vardı hd3860m di galiba onun dışında bişey yoktu yeni notebook alman daha doğru olur.

TsS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günümüz oyunları lowda kasarak oynarsınız dediniz doğrudur ama ben pek yeni çıkan oyunlarla ilgilenmem mesela ben Assasins Creed 1 sistem gereksinimlerine baktığımda can you run ıt sitesini kullandım ekran kartı ve işlemcim yetersizmiş bende bunları yenilemek istedim yani ben bu ekran kartı ve işlemciyi aldığımda assasins creed 1 gibi bir oyunu kasmadan oynayabilirmiyim?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Günümüz oyunları lowda kasarak oynarsınız dediniz doğrudur ama ben pek yeni çıkan oyunlarla ilgilenmem mesela ben Assasins Creed 1 sistem gereksinimlerine baktığımda can you run ıt sitesini kullandım ekran kartı ve işlemcim yetersizmiş bende bunları yenilemek istedim yani ben bu ekran kartı ve işlemciyi aldığımda assasins creed 1 gibi bir oyunu kasmadan oynayabilirmiyim?

O ekran kartıyla çok eski bir kaç oyunu yüksek ayarlar da oynarsınız, Günümüz oyunlarını low da bile oynayamazsınız. Sadece o ekran kartını Türkiye'ye getirmek, taktırmak size 500 Liradan fazlaya mal olur. işlemci ram ile birlikte en 800 Liranız gider, Yeni bir masaüstü veya laptop almak daha mantıklı.

TsS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok eskiden kastınız nedir Mound and blade serisini Mediaval total war2 empire total war gibi oyunları en yüksek ayarlarda kasmadan oynayabiliyorum arda bazı yavaşlamalar oluyor tabikide ben sizin önerdiğiniz ekran akrtı ve işlemciyi aldığımda Assasins Creed 1-2 gibi oyunları kasmadan oynayabilirmiyim?

O ekran kartıyla çok eski bir kaç oyunu yüksek ayarlar da oynarsınız, Günümüz oyunlarını low da bile oynayamazsınız. Sadece o ekran kartını Türkiye'ye getirmek, taktırmak size 500 Liradan fazlaya mal olur. işlemci ram ile birlikte en 800 Liranız gider, Yeni bir masaüstü veya laptop almak daha mantıklı.
Alıntı almayı unutmuşum.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Çok eski oyunlardan kastım, Left 4 Dead, Doom 3, Fear, Counter strike source ve benzeri oyunlar, bunlar 10 yıl öncesine ait oyunlar ancak bu oyunları yüksek grafik ayarlarında oynarsınız.

TsS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok eski oyunlardan kastım, Left 4 Dead, Doom 3, Fear, Counter strike source ve benzeri oyunlar, bunlar 10 yıl öncesine ait oyunlar ancak bu oyunları yüksek grafik ayarlarında oynarsınız.
Üstte Bahsettiğim Oyunlar 4 yıl öncesinin oyunları ama en yüksek ayarlarda nadiren kasıntılı oynuoyorum sizin dediğiniz ekran kartı ve işlemciyi alsam assasins creed 1-2 gibi oyunlar düşük ayarlarda kasıntısız oynayabilirmiyim?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Üstte Bahsettiğim Oyunlar 4 yıl öncesinin oyunları ama en yüksek ayarlarda nadiren kasıntılı oynuoyorum sizin dediğiniz ekran kartı ve işlemciyi alsam assasins creed 1-2 gibi oyunlar düşük ayarlarda kasıntısız oynayabilirmiyim?

Low ayalar da oynarsınız ama, kasıntı konusunda kesin birşey diyemem. Benim size tavsiyem o laptopa masraf yapmamanız, 800 lirayı gözden çıkarıyorsanız, o laptopu satabiliyorsanız satın, biraz da üzerine ekleme yapıp kendinize güzel bir laptop alın, hem rahat edersiniz hem de ileriye dönük olur.

TsS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Low ayalar da oynarsınız ama, kasıntı konusunda kesin birşey diyemem. Benim size tavsiyem o laptopa masraf yapmamanız, 800 lirayı gözden çıkarıyorsanız, o laptopu satabiliyorsanız satın, biraz da üzerine ekleme yapıp kendinize güzel bir laptop alın, hem rahat edersiniz hem de ileriye dönük olur.
Yarın yeni laptopum gelicek zaten modelini tam bilmiyorum tanıdık biri yeni laptop aldığı için bana vericek laptop yeni 2-3 yıl önce alındı markası samsungdu büyük ihtimal 2yıl önce alınmıştı öyle bir laptopla Assasins creed 1 i oynayabilirmiyim.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Yarın yeni laptopum gelicek zaten modelini tam bilmiyorum tanıdık biri yeni laptop aldığı için bana vericek laptop yeni 2-3 yıl önce alındı markası samsungdu büyük ihtimal 2yıl önce alınmıştı öyle bir laptopla Assasins creed 1 i oynayabilirmiyim.
Yeni laptop gelecekse şu an ki laptopunuza masraf yapmayın, Geldiğinde sistem özelliklerini yazarsınız yardımcı oluruz.

TsS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni laptop gelecekse şu an ki laptopunuza masraf yapmayın, Geldiğinde sistem özelliklerini yazarsınız yardımcı oluruz.
Gelip gelmeyceği tam belli değil ama siz ankartımda mxmII olduğuna eminseniz ben kendime bir ekran kartı alcağım?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Gelip gelmeyceği tam belli değil ama siz ankartımda mxmII olduğuna eminseniz ben kendime bir ekran kartı alcağım?

Mobility Radeon X1700 12/5@475MHz 2076 3DMark06 MXM-II
Mobility Radeon X1600 12/5@450MHz 1821 3DMark06 MXM-II
Mobility Radeon X1400 4/2@445MHz 1064 3DMark06 MXM-II

TsS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
x1700 alırsam şu ankinden daha iyi bir performans alırmıyım?

Reaksiyon puanı
16,118
en gıcık ati modeli serisi bu Satellite a100-192 ikinci eli ne yapar? bilen var mı? yada hediye edecek var mı? ubuntu13.10 x64 ile ne tepkisi olur denerim hayır olur.