Soru Anakartıma Hangi SSD Uyumludur?

Bu konuyu okuyanlar

emiralbayrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarıma ilk defa SSD takacağım. Anakartıma uyumlu bir ssd gerekiyor. Anakartımı linke bırakıyorum. Anakartımda galiba 2 tane sata girişi var. 2 girişim de dolu. Birisi HDD ile diğeri ise CD-ROM'a gidiyor. Böyle durumda en mantıklı çözüm ne olur sizce? Anakartım

Ekli dosyalar

• 91nZBfDngwL._AC_SL1500_.jpg
    91nZBfDngwL._AC_SL1500_.jpg
    256.9 KB · Görüntüleme: 58

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Attığınız modelde 4 adet SATA girişi gözüküyor 2 değil.

mertsut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
2 port olduğunu söylediğiniz için anakart modelini ve fotoğrafı yanlış koyduğunuzu var sayarak yazıyorum.
1. seçenek cd/dvd rom'u çok kullanıyor ve lazım diyorsanız yüksek kapasiteli bir sata 3 ssd alarak hdd yi çıkarıp yerine takmak.
2. seçenek cd/dvd devrinin geçmesiyle beraber artık kullanmıyorum diyorsanız cd/dvd roomun sata kablosunu çekip yerine işletim sistemi ve işerinizi görecek daha küçük boyutlu bir sata 3 ssd takmak.

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. 4 sata girişim varmış. Lakin kablo yok. Kablo linki bırakabilir misiniz? Uygun fiyatlı olursa iyi olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartım için bu linkteki SSD uygun olur mu?
Rica ederim. Piyasadaki herhangi bir kablo olur. 20'nin hatta 15'in üzerine çıkmayın derim zaten ekseriyeti aynı kablolar. Ona göre bakarsınız. Attığınız bağlantı geçerli değil o yüzden SSD'ye bakamadım fakat uyumludur SATA olduktan sonra farketmiyor.