Anakartım yandı yenisi için tavsiye istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

potifar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, sistemim şu şekilde:
işlemci: Intel Core i5-2500
bellek : Corsair 8GB 1600MHz DDR3 (4GBx2) Vengeance CML8GX3M2A1600C9
e.kartı : GIGABYTE NVIDIA GeForce GT 640
güç kaynağı: Ocz Fatality 550w

bu sistemde kullandığım anakartımda Asus P8P67 Pro idi. Ancak bir süre önce bozulduğu için tamire verdim ve bana kuzey yada güney köprülerinden birinin (hangisi tam hatırlayamıyorum) yandığını söylediler. Garantisi geçti nerde tamir ettirebilirim bilemiyorum ayrıca tamirden sonra aynı sorunu tekrarlarmı diyede düşünüyorum.
En sonunda yeni bir anakart almaya karar verdim ve sizlerden yukarıdaki parçalara uygun ve fiyat/performans ürünü bir anakart tavsiyesi istiyorum. bütçem 200-250 tl arası
şimdiden teşekkürler...

potifar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öneriniz için teşekkürler
benim kasa Dark modeli önünde 2 adet 3.0 usb çıkışı olan kasalardan, sormak istediğim acaba kasanın önündeki usb 3.0 ları bu anakart ile kullanabilirmiyiz

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öneriniz için teşekkürler
benim kasa Dark modeli önünde 2 adet 3.0 usb çıkışı olan kasalardan, sormak istediğim acaba kasanın önündeki usb 3.0 ları bu anakart ile kullanabilirmiyiz

Evet 2 adet arka panelde usb 3 slotu 2 tanede ön anel için mevcut

potifar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkürler, önerinizi dikkate alacağım ancak benim anlamadığım yada anlamak istemediğim konu neden her sene soket değişikliği yapar bu firmalar.
z87 veya z97 anakart düşünecek olsam işlemciyide değiştirmek zorunda kalıyorum....

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkürler, önerinizi dikkate alacağım ancak benim anlamadığım yada anlamak istemediğim konu neden her sene soket değişikliği yapar bu firmalar.
z87 veya z97 anakart düşünecek olsam işlemciyide değiştirmek zorunda kalıyorum....

O konuya bende katılıyorum :D Sonuçta anakart'da satacak işlemci'de ve biz sövüşlenizcez onlar para kazanacak :D Olay bu kadar basit aslında :D