Anakartı yanmış laptopu masaüstü pc olarak düzenleme

Bu konuyu okuyanlar

bfbzb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Herkese merhabalar. Konu başlığında belirttiğim gibi msi ge 70 2oe laptop umun anakartı yanmış. Servise gönderince öğrendim ve 2800 TL yeni anakart ücreti istiyor. Bu rakam bana bir hayli yüksek geldi. O yüzden bu konudan anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Eski Anakartta ekran kartı sabit ama işlemci sökülebiliyor. İşlemci modeli İ7 4700mq. Ben şimdi laptopun ekran kartı hariç tüm parçalarını

Oem Pm-h81c V1.11 Mobil 4.nesil 946p Soket Anakart - n11.com

Şurada bulduğum Anakartta kullansam ekran kartı olarak da farklı bir model örneğin gtx 1050 gibi bir kart kullansam sistemi tekrar masaüstü pc şeklinde canlandırabilir miyim? Eğer olursa bu anakart için ekstra hangi parçaları almam gerek.
Şuradan da işlemcinin 946 pin olduğunu buldum ona göre bu ürünü seçtim. Herhangi bir yanlışım var mı ne yapmam gerekiyor istediğimi elde edebilir miyim. Yardımcı olacak biri varsa gerçekten çok memnun olurum.

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Masaüstü parçaları ile laptop parçaları birbirinden farklı üretilmişlerdir.Laptop işlemcisinin pin ve soket yapısı farklıdır üstelik soğutma bloğu yoktur sadece termal macun sürülebilir.
Sonuç olarak ben denedim,çalışmadı.
Herkese merhabalar. Konu başlığında belirttiğim gibi msi ge 70 2oe laptop umun anakartı yanmış. Servise gönderince öğrendim ve 2800 TL yeni anakart ücreti istiyor. Bu rakam bana bir hayli yüksek geldi. O yüzden bu konudan anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Eski Anakartta ekran kartı sabit ama işlemci sökülebiliyor. İşlemci modeli İ7 4700mq. Ben şimdi laptopun ekran kartı hariç tüm parçalarını

Oem Pm-h81c V1.11 Mobil 4.nesil 946p Soket Anakart - n11.com

Şurada bulduğum Anakartta kullansam ekran kartı olarak da farklı bir model örneğin gtx 1050 gibi bir kart kullansam sistemi tekrar masaüstü pc şeklinde canlandırabilir miyim? Eğer olursa bu anakart için ekstra hangi parçaları almam gerek.
Şuradan da işlemcinin 946 pin olduğunu buldum ona göre bu ürünü seçtim. Herhangi bir yanlışım var mı ne yapmam gerekiyor istediğimi elde edebilir miyim. Yardımcı olacak biri varsa gerçekten çok memnun olurum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
lalitopu hasarlı, arızalı şekilde satışa koy, işine yarayan birileri mutlak çıkar böylece sen de zararını azaltırsın. Sonra daha kolay bir bilgisayar toplama olanağın olur.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Masaüstü parçaları ile laptop parçaları birbirinden farklı üretilmişlerdir.Laptop işlemcisinin pin ve soket yapısı farklıdır üstelik soğutma bloğu yoktur sadece termal macun sürülebilir.
Sonuç olarak ben denedim,çalışmadı.
Kişinin attığı Masaüstü anakartı dikkatle inceleyiniz derim.

İyi araştırmışsın kardeş saygı duruyorum araştıran insanlara. İntel Socket 946P H81 çipsetli masaüstü anakartlar Mobil işlemci destekliyor fakat Önemli Olan bir nokta var.

Masaüstü ramı takmalısın. Laptop üzerinden çıkan ramleri ona takamazsın.

Orhan Kasalak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Okadar ugraşmak yerine ikinci el malzeme bulabileceğin sitelere bakmani tavsiye ederim belki senin laptop un ekranı kırığını falan bulursun ucuzada verirlerse alırsın ve kasasıda işine yarayabilir

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Yapabilirsin ve dediğiniz şey mümkün (ucuz ilk nesil Core İ'lerle satılan sistemler o şekilde örneğin) fakat yapacağınız masrafa değmez, sadece elinizde işlemci var diye girişmenizi tavsiye etmem.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Okadar ugraşmak yerine ikinci el malzeme bulabileceğin sitelere bakmani tavsiye ederim belki senin laptop un ekranı kırığını falan bulursun ucuzada verirlerse alırsın ve kasasıda işine yarayabilir
Benim yazdığımının tersi :) Yalnız iş yüksek bilgi ve beceri isteyebilir.

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53

İyi araştırmışsın kardeş saygı duruyorum araştıran insanlara. İntel Socket 946P H81 çipsetli masaüstü anakartlar Mobil işlemci destekliyor fakat Önemli Olan bir nokta var.

Yani bunu söylemi gereği bile duymadım, çünkü o ramın o anakarta uymayacağını bilebilir kendisi.Laptobun hiçbir parçasını anakarta entegre edemezsin sadece laptop ekranları vga kartı ile monitöre çevirere kullanilabilir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Yani bunu söylemi gereği bile duymadım, çünkü o ramın o anakarta uymayacağını bilebilir kendisi.Laptobun hiçbir parçasını anakarta entegre edemezsin sadece laptop ekranları vga kartı ile monitöre çevirere kullanilabilir.
Yalnış bilgilere sahipsin desem?
laptopun küçücük LPDDR3 ramlerini destekleyen masaüstü anakartlarında olduğunu biliyormusun peki?

laptobun HDD sini de takıp kullanabilir
ve Wifi kartı girişi destekleyen anakart olursa onuda laptoptan söküp takabilir anakart üzerine.

Yani Sen sadece ekran kartının sökülmediğine göre söylüyorsan o bambaşka şey.
İşlemcide entegre grafik birimi var. Driver kurup bir süre idarelik kullanbilir.

Problem?

bfbzb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Herkese çok teşekkür ederim. Hasarlı şekilde satmaya veya anakart 2. El bulmaya çalışıcam şayet bunları yapamaz isem bu yola girişicem. Yazık sonuçta çöp olmasına içim el vermez ☺️

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Herkese çok teşekkür ederim. Hasarlı şekilde satmaya veya anakart 2. El bulmaya çalışıcam şayet bunları yapamaz isem bu yola girişicem. Yazık sonuçta çöp olmasına içim el vermez ☺
Bir yerden sonra boverin derim, eğer anakart+RAM masrafına yapacağın masrafa daha iyi bir bilgisayar dizebiliyorsan diz ve elindeki parçaları olu parasına sat.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Anakart tamiri yapan tamirciler de var onları araştır istersen daha makul bir çözüm olabilir.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160

Ramleri de bu linkteki dönüştürücü ile masaüstü ram'ine dönüştürürse ilginç bir sistem olur derim.

Tarolit2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şu konuya da göz atabilir misiniz;