Anakarta Lehimli RAM'ın Marka ve Modelini Nasıl Öğrenebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Tunapy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
CPU-Z programından SPD kısmının boş olmasından ve benzer bilgisayarlara sahip olan diğer kullanıcıların konularına baktığımda bu üründe genelde RAM anakarta lehimli oluyor ve boşta 1 RAM yuvası oluyormuş. Oraya RAM satın alıp yükseltmek istiyorum ancak anakarta lehimli RAM'ın marka modelini bilmiyorum ve göremiyorum nasıl öğrenebilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

CPU-Z programından SPD kısmının boş olmasından ve benzer bilgisayarlara sahip olan diğer kullanıcıların konularına baktığımda bu üründe genelde RAM anakarta lehimli oluyor ve boşta 1 RAM yuvası oluyormuş. Oraya RAM satın alıp yükseltmek istiyorum ancak anakarta lehimli RAM'ın marka modelini bilmiyorum ve göremiyorum nasıl öğrenebilirim?
CPU-Z den SPN yi göremememin sebebi RAM'ın anakarta lehimli olması mı? Ram kesinlikle anakarta lehimli demek için içini açmak dışında ne yapabiliriz nasıl öğrenebiliriz

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954

CPU-Z den SPN yi göremememin sebebi RAM'ın anakarta lehimli olması mı? Ram kesinlikle anakarta lehimli demek için içini açmak dışında ne yapabiliriz nasıl öğrenebiliriz
RAM'ın lehimli olması imkansız. Siz yanlış görmüş olmalısınız.

Reaksiyon puanı
6,405
Belleklerin lehimli olması durumu genelde tabletlerde, telefonlarda olur. Yanlış anlamış olabilirsiniz.
ama gerçekten bazı pc lerde ram slotu yok heralde fazla uğraşılmamış veya ucuz pc lerde oluyo
jkjkjkjk.jpg
jkjkjkjk.jpg

Tunapy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ama gerçekten bazı pc lerde ram slotu yok heralde fazla uğraşılmamış veya ucuz pc lerde oluyoEkli dosyayı görüntüle 86824Ekli dosyayı görüntüle 86824

RAM'ın lehimli olması imkansız. Siz yanlış görmüş olmalısınız.
Ram kesinlikle anakarta lehimli demek için içini açmak dışında ne yapabiliriz nasıl öğrenebiliriz?

Belleklerin lehimli olması durumu genelde tabletlerde, telefonlarda olur. Yanlış anlamış olabilirsiniz.
Peki lehimli olup olmadığını içini açmadan nasıl anlarım? CPU-Z'den SPN bölümünün boş olması dışında

Son düzenleme:

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729

Ram kesinlikle anakarta lehimli demek için içini açmak dışında ne yapabiliriz nasıl öğrenebiliriz?

Peki lehimli olup olmadığını içini açmadan nasıl anlarım? CPU-Z'den SPN bölümünün boş olması dışında
Bilgisayarınızın marka ve modelini söyleyebilir misiniz?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Doğrudur hocam marka model budur

Ancak burda RAMIN ne durumda olduğu ve kaç slotun boşta olduğuyla ilgili bilgi alamadım
SPD sekmesinde slotları değiştirerek bakmayı denedin mi?

Tunapy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SPD sekmesinde slotları değiştirerek bakmayı denedin mi?
Evet denedim hocam hepsi boş gözüküyor bunun anlamı ''net olarak'' RAM anakarta lehimli demek mi? Ayrıca kaç slot boşta onu nasıl öğrenebilirim

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Evet denedim hocam hepsi boş gözüküyor bunun anlamı ''net olarak'' RAM anakarta lehimli demek mi? Ayrıca kaç slot boşta onu nasıl öğrenebilirim
Bu cihazda RAM'lerin anakarta lehimli olması gibi bir durum söz konusu değil.

Speccy
Aida64 uygulamalarını da deneyebilirsin.

Bu arada RAM yükseltmesi yapacaksanız diğer RAM'in marka ve modeli önemsizdir.
DDR ve mHz değerlerinin birbiriyle uyuşması yeterli.
Upgrade yapacaksan her türlü kasayı açmak zorundasın ve kasanın altında kolay açılan bölümde RAM slotları direk olarak karşına çıkacaktır.

Tunapy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Speccy

Upgrade yapacaksan her türlü kasayı açmak zorundasın ve kasanın altında kolay açılan bölümde RAM slotları direk olarak karşına çıkacaktır.
Maalesef kasa değil cihazım dizüstü

Emin misiniz RAM'lerin anakarta lehimli olmasının söz konusu olmadığına

Speccy

Bu tabloyu okuyabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• indir (7).png
    indir (7).png
    43.3 KB · Görüntüleme: 439
  • indir (8).png
    indir (8).png
    51.4 KB · Görüntüleme: 406
Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194

Emin misiniz RAM'lerin anakarta lehimli olmasının söz konusu olmadığına

Bu tabloyu okuyabilir misiniz?
Lehimli ram bulunan anakartlar da genellikle 2. bir Ram yuvası bulunuyormuş.
Kasa terimi laptoplar içinde kullanılır :)
Laptobun altında bulunan kısımdan söz ediyorum. Kolay açılan bir kısımdır küçük yıldız anahtar ile kolayca açıp bakabilirsiniz.

Dilerseniz direkt olarak müşteri hizmetleri ile görüşün.
Asus'un bazı modellerinde RAM'ler anakarta lehimli olarak gelebiliyormuş.
Müşteri hizmetleri size boş yuvanızın olup olmadığını Max. RAM kapasitenizin ne kadar olduğunu söyleyecektir.

Tunapy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lehimli ram bulunan anakartlar da genellikle 2. bir Ram yuvası bulunuyormuş.
Kasa terimi laptoplar içinde kullanılır :)
Laptobun altında bulunan kısımdan söz ediyorum. Kolay açılan bir kısımdır küçük yıldız anahtar ile kolayca açıp bakabilirsiniz.

Dilerseniz direkt olarak müşteri hizmetleri ile görüşün.
Asus'un bazı modellerinde RAM'ler anakarta lehimli olarak gelebiliyormuş.
Müşteri hizmetleri size boş yuvanızın olup olmadığını Max. RAM kapasitenizin ne kadar olduğunu söyleyecektir.
Teşekkürler deneyeceğim

Reaksiyon puanı
16,118
Onboard ram lehimli ram gerćek pegatronun asus'a attiğı kazik.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Genelde düşük sistem gereksinimi bulunan ve sistem mimarisi gereği yükseltmeye izin verilmeyen bazı dizüstü cihazlar onboard parçalar içerir. Herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan, Görev Yöneticisi > Performans sekmesinin altında anakartta bulunan belleğin boyutu, türü, frekansı ve anakartta bulunan boş bellek portu sayısını görüntüleyebilirsiniz.
Ek Açıklama 2020-02-02 152634.jpg

Reaksiyon puanı
16,118
Artik cogu notebook ta onboard ram var asus pegatron daki gucunu kaybetmis ondan apple da yapiyor macbook air de de onboard ram var.

Son mesajlar